HIIT Yağ Yakımı ve Karın Çalışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scythes tarafından 1 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Scythes

Scythes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba , aklıma takılan 2 soru var. Bilgili olan arkadaş/abilerimiz yardımcı olabilirlerse sevininirim.

1-) 1 Aydır fitnessa gidiyorum. Amacım yağ yakmak. 22 Günde yaklaşık 5.7 kilo verdim. Hiç ölçüm yaptırmadım ne kadarı kas ve ya yağ fakat vücudumdan anlayabildiğim üzere çok büyük çoğunluğu yağdan gitti. Çünkü kollarım damarlanmaya başladı. Ayrıca göğüs ve göbeğim gözle görülür derecede eridi. Biraz göbeğim var onunda sebebi lordoz. Herneyse çok uzattım. Yağ yakımına devam etmek istiyorum.Diyetimde herhangi bir sıkıntı yok fakat sürekli bisiklet,koşu vb. çalışmaları yapmaktan sıkıldım. İnternette gördüğüm bir program ( Fitness model tarafından hazırlanmış) hakkında yardım isteyecektim.Kullananların büyük çoğunluğu etkisinin olduğunu söylüyor.

Bu programın videosu. İzleyemeyecek olanlar için ;

- 4 Dk Warmup ile başlıyor.
    - Sırayla Spiderman Pushups / Mat Jumps / Hot Feet / High Knees / Mountain Climbing / Jump Lunges
    - Her hareket bitmek kaydıyla 3 set yapılıyor. İlk Sette hareket aralarında 20 sn dinlenme varken 2. ve 3. sette 20 sn Plank hareketi yapılıyor.Toplam 3 set + Warmup 15 dakika sürüyor.

Acaba bu program denildiği gibi yağ yakımı sağlarmı ?

2-) Yukarda bahsettiğim gibi lordoz adlı sorunum var. Ön Bacak kaslarını esnetip Glutes kısmını Leg Press , Leg curl gibi hareketlerle güçlendiriyorum. Karnımıda güçlendirmem gerek fakat bunun için ne yapmam gerektiğini çok bilmiyorum. Yine aynı kişinin yaptığı bir program olarak

- Roman twist / Rising Touch / Supermen Pushups / Side Plank Ass Toss harketleri bulunmakta . Hareketler 30 ar saniye yapılıp 10 ar saniye dinlenme var. Her hareket bittikten sonra bir daha yapılmak kaydıyla toplam 2 set yapılıyor. Yaklaşık 5 dk sürüyor.

Bahsettiğim bu karın programı gerçekten karın bölgesini güçlendirmeyi sağlarmı ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş