hiç bir göğüs antremanı tatmin etmiyor.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 3mr3 tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Merhaba Arkadaşlar,
    2 senedir vg yapmaktayım. Artık canıma tak eden bi konuyu sizlere danışmak istedim.
    2 senede iyi bir vücut yaptığımı düşünüyorum ama son 6 aydan (belki daha da fazla) göğüs kaslarımın geliştiğini ne hissediyorum ne de görüyorum. Hiçbir göğüs antremanından sonra göğüslerimde ne bi yanma, ne bi acı hissediyorum. ( bu sadece göğüs için geçerli) belki aklınıza göğüs antremanında kullandığım kilolalar az diye gelebilir ama o da değil. bench pressde 108 kg civarı 6 tekrarlar yapıyorum. Tekrarlar arasında süreyi kıstım, varyayonlu şınavlar , dipsler denedim.. Sporu okulda yaptığım için bu konuda iyi bir destek alacağım insan yok. Geçmişte benle aynı drumu yaşamış bir arkadaşımız varsa ; burdan izlediği göğüs antremanını, dinlenme vakitlerini, hareket sıraını.. kısacası aklına gelen her türlü tavsiyeyi yazabilir. Bu topic benim için çok önemli oldu; yazılan her sözcüğü dikkate alacağım.
    Şimdiden herkese teşekkürler, iyi sporlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:22 ----------

Bu arada arkadaşlar ,siz yazmadan ben söyliyim. Beslenme ve dinlenme ile ilgili bir sıkıntım yok

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    3mr3 ve RabbitHole bunu beğendi.
  3. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Resmiden bir yüzücüvü andırıyosun... eğer bir yüzücüysen vücudun ona göre gelişmiş olabilir. ben göğüsleri çok gelişkin yüzücüler görmedim. Tabi saçma bir düzmantık yapmış olabilirim..

ya da

Reddie arkadaşımızın dediği gibi yeni göğüs çalışmaları denemelisin... Belki yeterl, beslenmiyosun, belki kaslarına yeterli dinlenme iznini vermiyosun. hepsi olabilir...

Ya da herşeyden önemlisi vücut yapısı ve genetikte önemli... Benim garsonluk yaptığım kafede 17 yaşında bi çocuk vardı... sadece şınav ve mekikle fittness modeller gibi vücudunu parçaladı...

3mr3 bunu beğendi.
  4. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Evet uzun süreler yüzdüm, spora başladığımda 135 cm omzum vardı ama kütlesel olarak fazla büyük değildim. Fakat bırakalı yıllar oldu ; normal bir insan gibi gelişemicekmiyim yaw :(

5. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    Selamlar,bu konu hakkinda yorum yapabilmemiz icin oncelikle nasil bir antrenman programi uyguladigini set sayilari,dinlenme suresi,haftalik calisma sıkligi,beslenme duzeni-destegi hakkinda genel olarak bilgi vermen gerekmekte..

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    Omuzu cok geniş olan insanlarda göğüs cok büyüme olmaz. Aynı sekilde göğsün fazlanda omzun genişlemez cok fazla ikisi birbiriyle ters orantılıdır.

7. romeocry

romeocry Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yer:
    istanbul
    onbir yanlis anlamani istemem ama verdigin bilginin bilimsel olarak dogru olduguna inanmiyorum..

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    dogrudur arkadasım tabiki inanmayabilirsin ...

bilimselmi pek bilmiyorum bu salonlardan edindigim tecrübe...

ha buna da inanmayabilirsin :)

9. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Bir insan sürekli gelişecek diye birşey yokki muhakkak duracak yada yavaşlayacak.Çünkü sporla ugraştıkça kasların gelişme eşikleri çoğalıyor(bence) O eşikleri atlamakda git gide dahada zorlaşıyor.

Sayfayı Paylaş