Herkese merhaba tavsiyelerinize ihtiyacım var kararsızım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve diamicron tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle kendimden bahsedeyim.15 yaşındayım boyum 177 kilom 58 59 civarı.vücut geliştirme ile 1 yıl önce tanıştım.sürekli yeni bir şeyler öğreniyorum.salona sadece 3 ay kesintisiz gittim ilk ay adaptasyon 2 ay bölgesel şeklinde.açıkçası şuanki aklım olsa bölgesele geçmezdim sadece adaptasyona bir kaç hareket daha eklerdim.neyse daha sonra salonu bıraktım çünkü çok kalabalık oluyordu.şimdi tekrardan başlamak istiyorum dün 3 tane salon gezdim 3üde içime sinmedi pek.giden arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla kalabalık ve yine hocaların sistemi aynı ilk ay adaptasyon sonra bölgesel.ben de böyle olunca evde çalışsam yeterince gelişim gösterebilir miyim diye düşünüyorum.evde şuan hazırda bir tane barfiks barı var düz.acaba bir dambıl seti alsam evde çalışsam nasıl olur ? sırt için bacak arama dambıl alıp barfiks çekmeyi düşünüyorum daha önce böyle yaptım.omuz göğüs kol içinde evde yapılabilecek hareketler var zaten.bacak içinde pek çalışmaya ihtiyacım yok gibi 4. katta oturuyorum her gün bisikletimi indirip çıkarıyorum ve 2 saat tempolu sürüyorum.Ne dersiniz böyle bir çalışmayla gelişim gösterir miyim ya da bir süre sonra gelişimim durur mu ? Ayrıca evde çalışırsam beslenme açısından da daha rahat olurum.Biraz uzun oldu ama derdimi anca böyle anlatabildim.Şimdiden teşekkürler.

2. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer evde çalışacaksam siparişi biran önce vermek istiyorum görüşleriniz önemli.

3. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhaba tabiki evde çalışabilirsin güzel bir dambıl setiyle bir çok bölgeni çalıştırıp gelişimde görebilirsin ama salondakinden biraz daha zor olur çünkü yapabileceğin hareketler sınırlı.

4. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Evde sinav ile gogus arka kol, barfiks ile sirtini dambil ile birlikte lunges yaparak bacaklarini calistirabilirsin. Hatta dambil ile deadlift te yapabilirsin.

5. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Peki gelişim bir süre sonra durur mu çünkü bu işi evde yapacağım fakat uzun vadeli düşünüyorum.50kg lik döküm plaka dambıl seti düz bar ve z bar almayı planlıyorum.bunların maliyeti yaklaşık 400lira oluyor ve çalışıp biriktirdiğim parayla alacağım.Eğer hareketlerin ve ekipmanların kısıtlı olmasından dolayı bir kaç ay sonra gelişimim duracaksa hiç almayayım daha iyi.tabi bunlara ek olarak yukarıda söylediğim gibi barfiks demirim var ve bacak içinde sürekli bisiklet kullanıyorum.Madem uzun süre bırakmadan çalışacaksın ve gelişmek istiyorsun niye salona gitmiyorsun diyecek olursanız salon ortamını gerçekten sevmiyorum.Gerek yaşıtlarımın hatta bende baya yaşça büyük ve olgun olması gereken abilerimin hal ve hareketleri, hocaların herkese aynı programı uygulaması vs salondan soğutuyor beni.

6. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    gelişim durma olayı çalıştığın ağırlıkların artık kaslara yeterli stresi yükleyemiyo olmasından kaynaklanır 50 kg plaka alıcam diyorsun buda uzun bir süre yeterli olur baktın hafif geliyorlar zaten ekleme yaparsın anlarsın yani bir süre sonra yeterli olmadığını. Salon oramına gelince başkalarının nasıl davrandığı ne yaptığı benim umrumda olmaz açıkcası girerim antrenmanımı yapar çıkarım gelip bak beli az büktün ayğını 2 cm ileri alman gerek başını 34 derece yukarı kaldır diyenlerede he diyip geçiyorum sonuçta ne yaptığını bilmek önemli olan tabi gidip gitmemek senin bileceğin iş.

7. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım 50kg yeterde artar bile.belki göğüs çalışmalarında ileride az gelebilir.teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Sayfayı Paylaş