Herkes Farklı Birşey Söylüyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve neilblack tarafından 17 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. neilblack

neilblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar,
    Yaşım 33, boyum 1,92. 104 kilodayum. Ektomorf bir vucut yapım var, kollar bacaklar kurdan gibi olmasa da ince. 38 santim soğuk kolları var, kollarda yag oranim düşük. Ama bel cevresi 108 santim(fındık yutmuş solucan modeli) ve hedef 90 cm ve altı.
    Seçenek 1, yag oranını düşürüp ki belden daha fazla gideceğini düşünüyorum, sonrasında yavaş bir şekilde kas inşa etmek.
    Seçenek 2, kas inşasına başlayıp sonrasında bele odaklanmak ama bel aldı başını gidiyor.

Çevremde bu işle uğraşan güvendiğim kişiler tamamen birbirlerine zıt şeyler söylüyorlar. Ne yapicaz, nasıl yapicaz.nedir fikirleriniz???
    Tesekkurler

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Merhaba,
    1. Seçeneği tercih etmelisin. Boyuna göre vücut ağırlığın fazla. Kaloriyi artırıp kas inşa ediyim dersen vücut ağırlığın daha da artacak. Sadece ihtiyacın kadar kalori alırsan yağ yakımı da kas kazanımı da fazla olmayacak bir nevi yerinde sayacaksın. Bu yüzden kas kütleni koruyacak, yağ kütleni azaltacak bir beslenmeyle kilo vermelisin. Daha sonra kas kütleni artıracak programlar uygularsın.

Sayfayı Paylaş