herkes benimle dalga geçiyor yardım edin

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve y.l.m.z tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. y.l.m.z

y.l.m.z Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Ben 16 yaşındayım. Lise 3 e gidiyorum. Ve çocukluktan beri herkes benimle dalga geçiyor.Zaten pek konuşmam , sorulara tek cevap veririm. Bu arada görünüşümü begenmiyorum. 1.62 cm boy, 46 kg . mesela yürürken robot gibi yürüme diyorlar, aksama diyorlar, sanki herkes beni küçük düşürmeye calısıyor. Çocuk gibi duruyorum , utangacım ve asosyalim. Ben kendi halimde durmak isterken kimse rahat bırakmıyo yardım edin, ilk okullu çocuk bile dalga geçiyor durumum vahim...​

2. çikoçiko

çikoçiko Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    23
    öncelikle spora başlamalısın. ne alakası var dersen karakterinle cevaplarınla da durduramadığın insanlar olacak. onları döv demiyorum ama korkutmuş olursun en azından. ve gün gelecek kendini koruman da gerekecek. güç hakkaten önemli yani. bi bar bul geniş tutarak asıl. boyun uzar omuzların genişler. yürürken ayak uçların karşıya baksın birbirine yakın at adımlarını. anlamadıysan catwalk falan yaz araştır erkek manken yürüyüşlerini. ama tam da öyle yürüme bu sefer de kendini podyumda sanıyor falan derler. ben açıklamaya çalıştığım gibi yürüyorum ve iltifat ta alıyorum bu konuda. yani boş bilgi vermiyorum :) ayrıca üst vücudun da hafif hareket etsin yürürken. mesela sağ ayağı atarken hafif sol omuz ve kol öne gitsin. asosyallikten kurtulmak buradan anlatmamla olacak birşey değil. çok uzun bi mevzu. soracağın şeyler varsa buralardayım.

neverbackdown. ve Eskişehirspor bunu beğendi.
  3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Bence de spora başla ama cidden hakkini ver bu isin beslenme antrenman dinlenme vs. Her şeyi tamı tamına yapmaya çabala. Goruntun değişince bir nevi sana olan bakış açıları değişecektir onun dışında giyimine kuşamina ve OZELLİKLE saçlarına özen göster. Rahat muhabbet edebileceğin ve isten anlayan bir berbere gidip sana havalı ve yüzüne uygun giden bir sac modeli iste. Sac cok önemli kardeşim tecrübelere dayanarak söylüyorum. Eskiden beri takıldığın yakin arkadaşın falan yok mu? Varsa o çocukla takıl bakalım hem bu surede degidirsin hem seninle dalga geçenlerin üstesinden beraber gelirsiniz dostluk önemlidir. Yoksa da bir kedi veya bir kopek olmadı bir akvaryum veya muhabbet kusu gibi bir dost onerebilirim :) asosyalligi atmak için önce görüntünün sonra da kendine güvenin gelmesi lazim. Zaten sana olan saygı arttıkça senin de hoşuna gidecek. Kız ortamları vs olmaya başlayacak. Onun dışında sosyal ortamlardaki hesaplara güzel fotoğraflar ve güzel paylaşımlar koymaya bak inan insanlar artik buna bile dikkat ediyor. Özellikle hatunlar. Diyeceklerim bu kadar kardeşim özellikle kız ortamları olduğunda zaten olmuşsun demektir ilgi çekmeye baslamissin demektir kolay gelsin is sende bitiyor pisirik kalma ;)

çikoçiko ve Eskişehirspor bunu beğendi.
  4. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    spora başla acilen

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. y.l.m.z

y.l.m.z Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saçlarım çabuk yağlanıyor ve kepekli ayrıca konuşasım gelmiyor alışmışım galiba ne yapabilirim ? ve bence haksızlık diğerleri boyunu uzatmak için barda asılımı beklemiş ve:-( catwalk zormuş:-(

Son düzenleme: 19 Mart 2015
    çikoçiko bunu beğendi.
  6. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim bu yazdıkların ergenlik bahaneleri :) dertleşmen iyide herşeyin çözümü burada değil ki . Yapman gereken bir cildiye doktoruna gitmek kepek sorununu çöz . Git güncel kitaplardan al aylık dergilerden al . Eksik gördüğün ne varsa o konuda geliştir kendıni

7. çikoçiko

çikoçiko Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    23
    catwalk yap demiyorum catwalk ta ayaklar düz bi çizginin üstünde yürüyormuşçasına atılır ve zordur. karşıdan bakıldığında ayakların aynı hizada da olmasın birbirinden uzak ta olmasın. umarım anlatabilmişimir :) konuşmayı unutacaksın bu gidişle. konuş. cevaplarını uzat. gereksiz konuş demiyorum uzat derken. mesela soruya sadece evet demek yerine evet ben de geliyorum söyle. ses tonun da önemli. sesin yumuşak ta olmayacak sert te. doğal ses tonu demişti bir arkadaş açıklamaya çalıştığım ses tonuna. saçını gün aşırı veya çok çabuk yağlanıyorsa her gün yıka. ter kokma temiz ol. bu detaylar da önemlidir hem de çok. terliysen ve bi kız bu kokuyu duyarsa ömür boyu senden tiksinecektir. (spor salonundaysan iş değişir tabi :) ) aklıma gelenler bunlar. kolay gelsin

8. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    bende spora bu yüzden başladım :) şu anki halimle o halim arasında inanılmaz değişim var, sanki eski halimi gömdüm yeni bi kapı açıldı ve bu yeni halim çıktı geldi ordan

çikoçiko bunu beğendi.
  9. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Benim 1-2 yıl önceki halimsin.Zor bir durum.Ben sürekli araştırmalar yaptım bu konularla ilgili,kendimi geliştirdim.Şimdi kimse bana laf atmıyor.Atsalarda takmıyorum,gülüp geçebiliyorum.Üstüme gelmeye devam ederse çakarım bir tane geçerim.Neyse arkadaşlarında dediği gibi bir spor salonuna yazıl.Dövüş sporları ya da fitness yapmalısın bence.O bilgisayardan kafanı kaldırman lazım.Evde durma dışarı çık insanlarla konuş.Yavaş yavaş kendini geliştir.Bu süreçte hala sana laf atanlar senle dalga geçenler olucak.Psikolojik etkisi aşırı büyük biliyorum.Ama takmamaya çalış.Beslenmene falanda dikkat et boy uzaması için.Bir kaç tane dengesiz için düşmesin omuzların,dik dur kendini geliştirdikçe,sende birşeyler gelişmeye başladıkça daha az bulaşıcaklar.Eğer maddi durumun yoksa al iki tane dumbell evde çalış gücünü yükselt.Şınavını,mekiğini,horse stance hareketlerini eksik etme sakın.Daha çok üstüne mi gelmeye başladılar kendi seviyende biri sana mı sataşıyor kendini ezdirme vur bir tane dayak yesen bile eskisi gibi olmaz herşey.Bu arada çevre edin arkadaşların bir yere mi gidiyor sende konuş onlarla sende git onlarla beraber.Büyük ihtimal sende tembellik vardır bende ki gibi.Bunu da aşman lazım biri davet ettiği zaman geri çevirme git farklı yerler gör yeni insanlarla tanış.Şimdi gelelim en önemli kısımlardan birine.Bunları yaparken ders çalışmayı ihmal etmemelisin.Gelecek hayatını bu kurtarır.

10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Saçını hergün yıka yapabiliyorsan hergün duş al 2 günde 1 kesinlikle duş al. Roll-on, parfüm kullan, dişlerini fırçala her sabah ve yatarken.
    İnsanların dalga geçtiği şeyleri umursama ama ne olduklarını nasıl düzelteceğini öğren.
    Spora başla özgüven sağlar, duruşun düzelir, vücudun sağlamlaşır.
    Saçlarını sıfıra vurmayı deneyebilirsin yakışacağını düşünüyorsan.
    Sadece fiziksel olarak değil kendini geliştirmek için kitap oku, internette araştırmalar yap(burada yaptığın gibi).
    Asla ama asla pes etme. Etrafındaki arkadaşların daha doğrusu arkadaş değil onlar onların sözleri seni kırbaçlasın, daha da çok asıl spora, hayata.
    Biraz kilo al ama sağlıklı kilo al. Yağlı şeyler değil ama karbonhidratı kullanarak kilo al. Altta vereceğim linkten kilo almak için yardım alabilirsin.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başlayıp-kilo-almak-İsteyenler.8696/
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2015 ---
    Diez adlı yöneticimiz şöyle kısaca özet geçmiş yağlanmadan(göbek yapmadan) kilo almakla ilgili yapılması gerekenleri.
    Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

Burada bahsedilmiş kilo ile ilgili: https://www.bodyforumtr.com/threads/kilo-almak-İsteyenlere.1680/

https://www.bodyforumtr.com/threads/genel-beslenme-mantığı-nasıl-kilo-alırım.58793/

11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    günümüzün sorunları sosyalfobi ve asosyallik eskiden yüzyüze sohbet olurdu şimdi cafede buluşan iki arkadaş bile gözlerini telefondan ayıramıyor sonrada yok kendimi kötü hissediyorum yok iki lafı bir araya getiremiyorum derler öncelikle sen maddi ve manevi yönden ne kadar iyi olursan ol yinede bir şey bulanlar olacaktır onun için herkese kendini sevdirmeye gerek yok çevre yap az ama öz olsun ve seni ileriye taşıyacak çevre olsun kız arkadaş bulmaya çalış bilgi birikimi yap sanatsal faaliyetlerde bulun imkanın ölçüsünde tiyatroya sinemaya git müzeleri gez hatta sanatsal yeteneğini bulmaya çalış bol bol resim paylaş fotoğrafçılık alanında kendini geliştir düzenli spor yap zaten bu çok önemli bakımlı ol yani yalnız kaldığındada dostlarınlada birlikteyken hep sana olumlu bir şeyler katacak bir şeyler yap ayrıca hayvanda beslemeni tavsiye ederim

Rjtmjx bunu beğendi.
  12. y.l.m.z

y.l.m.z Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımlarınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi uygulamaya çalışcagım.

Sayfayı Paylaş