herkes beni ekiyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve igormami tarafından 28 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kız da olsa erkek de olsa ekiliyorum. sinir oluyorum. doğduğumdan beri böyle. adam diyor ki maalesef ya bu hafta full sabah akşam çalışıyorum. sonra buluşalım diyorlar sonra buluşma yerine gidiyorum işim çıktı diyorlar. bir bakıyorum başka bir yerde hepsi buluşmuşlar eğleniyorlar. sonra ben teklif ediyorum buluşacağımız gün veya bir önceki gün beni engelliyorlar sonra yine kaldırıyorlar engeli. anlatamadıysam kusura bakmayın. üzüntülüyüm. bugün de başıma bu olaylardan birisi geldi.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yaş oldu 30. nereden değiştireyim ki şimdi.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Farklı ortamlara girerek yapabilirsin. 30 yaş geç değil.

5. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Sorunu sadece çevrende aramamak lazım. Bu insanlar seni niye istemiyor, çağırmıyor diye düşünmek lazım. Ortamlarını bozan veya sıkıcı eleman olarak görüyor olabilirler seni. Ha ne düşündükleri çok da önemli değil ama cagirmamalari moralini bozuyorsa çuvaldızı kendine de batırman lazım bence.

vincent.h bunu beğendi.
  6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    emin ol beynimi yaktım öyle düşünmekle. aynı görüş ve düşüncelere sahibiz yani ne bileyim onlara da sordum.

Lie bunu beğendi.
  7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Bakış açın dar olabilir. Ki öyledir de. Birileri seninle birşey yapmak istediği zaman yeri geldiğinde onların dediğine katılman lazım. Onun yanı sıra genel hayatında geçimsiz birisindir. Başkalarının düşüncelerinden ziyade kendi düşüncelerini öne sürüyorsun. Karşında birisiyle konuşurken onun söylediklerini dinlemiyorsundur da biran önce benim söyleyeceklerimi o dinlesin diyenlerdensindir. Onun yanı sıra maddiyat konusunda tutumluluktan ziyade cimrilik algısını karşındakilere kazandırıyorsundur. Bakımsızsındır, giyiniş konusunda tabiri caizse paspal yani kötü görüntü oluşturacak şekilde zevklere sahipsindir. Say say bitiremem. Ve bunlar sende olmasa bu sorunu yaşamaz olmazdın.

8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ne güzel yargılamışsın beni. hele bir tanışsaydık.

9. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Bu süreçlerden bende geçtiğim için biliyorum. Tahmin ediyorum diyelim.

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    anladım merak etme :) aslında gayet bakımlı, her görüşe açık biriyim. yani ne bileyim hal ve hareketlerim bozuk biraz. çok ağır ilaçlar kullanıyorum antidepresan.

11. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Vaziyet nedir :)

12. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Ne yaptın hocam çevreni değiştirdin mi? Yeni arkadaşlar buldun mu? @igormami

13. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    çevreyi değiştirdim. 2-3 kişiyle konuşuyorum ama pek buluşmuyoruz. onun dışında her şeyi kendim yapıyorum. böyle çok ama çok daha iyiyim. bu aralar inanılmaz gözüm açıldı. açıktı zaten ama bu aralar inanılmaz bir hal aldı. o yüzden azıcık bir çevre yaptım. gerisini takmıyorum. :)

14. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Hakkına hayırlısı bakalım

igormami bunu beğendi.
  15. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Akıcı konuşkan olmakta önemli insanlar sizi dinlerken keyif almalı

igormami bunu beğendi.
  16. alperen146

alperen146 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Usta Seni istemeyeni sende isteme farklı ortam yapmaya bak bence çünkü o ortamda bir kere silindiysen yalakalık yapman gerekcektir yalaka olcağpına kendin gibi ol belki farklı ortamlarda değerini çok daha iyi bilirler sen delikanlı insansan zaten onlar kaybetmiştir senin kaybetcek birşeyin yok bana kalırsa bul bir eş onla takıl

igormami bunu beğendi.
  17. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim afedersin de senin yorumların hiç yapıcı değil. Seni istemeyeni sende isteme ne demektir. Şu an da ismini hatırlamadığım bir kişi "insanlar köprüler kurmak yerine duvarlar ördükleri için yalnızlar" demiş. o nedenle arkadaşa bu şekilde tavsiyede bulunmak yerine hiç bulunmaman da daha fayda var. Senin de böyle bir tavrın varsa kesinlikle değiştirmelisin.
    Ayrıca senin ya da bir başkasının başkasına ya da başkalarına yalakalık yapmasına gerek yok. İnsanlar birileriyle arkadaş olduklarında yalakalıktan dolayı değil de, o kişiyle kafalarının uyuşması ya da karakterini sevmelerinden dolayı arkadaş olabileceklerini de düşünmelisin.
    Ayrıca kendin olarak kalmana da gerek yok. Eğer ki çevrendeki insanlarda hata aramak yerine çok değil birazcık kendini de gözlemleyebilirsen ve eğer ki bu gözlem sonrasında kendinde de kusur bulabiliyorsan değişmeye ihtiyacın var. Bu söylediğime kulak vermezsen hani diyorsun ya "farklı ortamlarda değerini çok daha iyi bilirler" öyle bir şey yok çevresindeki insanlarla uyum içerisinde yaşayamayanlar genellikle hiçbir yerde tutunamazlar.
    Buna bağlı olarak şunu söylemek isterim. Konuyu açan arkadaş veyahut sen veyahut bir başkası ya da ben de olsam bu şekilde hareket edersek kendimize eş de bulamayız. O nedenle insanlarla anlaşamıyorsan kendin olmak yerine kendini dünkü halinden daha iyi bir hale getirmen gerekir.

Son düzenleme: 20 Nisan 2020
    alperen146 bunu beğendi.
  18. alperen146

alperen146 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Abi Büyük İhtimal Benden Büyüksündür Görüşüne Saygı Duyuyorum Ama Diğer Arkadaşın Bir Kusuru Olmamışki Bazen İnsanlar Tuhaflaşabiliyor Yani Benim Başıma Gelmişti Bu Olay Kendimden Örnek Verdim Haklısındır Sende Kendince Saygılar

igormami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş