Herhangi bir Besin Takviyesini bıraktıktan sonra...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve %TÜRÜK% tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. %TÜRÜK%

%TÜRÜK% Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba. Sizlere sorum şu: Orta seviye vücut geliştiren biri, bir takım besin takviyeleri kullanıyor(Kreatin,Bcaa,Glutamin vb). Bu kişi bu takviye kullanımını bıraktın sonra, vücut ne kadar bir sürede eski kan değerlerine (Bir insanın olması gereken kan değerleri) geri döner?

2. %TÜRÜK%

%TÜRÜK% Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    bence kan değerleri değişmez bile:D

%TÜRÜK% bunu beğendi.
  4. %TÜRÜK%

%TÜRÜK% Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sonuçta vücuda sonradan bir takviye giriyor değişim illaki olacaktır. Ama sorduğum sorunun cevabını daha bulamadım. :D

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Takviye dediğin kreatin kırmızı etin içinde de var, bcaa dediğin amino asittir yumurtada da var, ne kadar bir değişim olacak?

Alt tarafı besin takviyesi yani, sabah tüketsen akşam çıkartacaksın bünyen hassas değilse diğer üyenin de dediği gibi değişim olmayabilir bile... :D

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement elbette doğru marka ve doğru kullandıktan sonra bir problem çıkarmaz.Fakat köy yumurtasıyla gidip kutudaki aminoyu da bir tutmam ben ki tutmayın bence( benim öyle imkanım olduğu için yazdım)..Supplement besin takviyesi, doğaldır bu diye abanmak yanlış sonra böbrekleri zarara uğrattığınızda anlarsınız ki fazla kullanırsanız kan değerleriniz de yükselebilir.Bunları yazıyorum çünkü bir çok örneğini gördüm ve ailemde sağlık sektöründe çalışanlar var.Supplement kullanımına karşı değilim ama dediğim gibi dönem dönem yoğun antrenman zamanlarınızda kullanmayı ve ara vermeyi tavsiye ediyorum bu şekilde bir problem çıkmaz.Çok yoğun antrenman yapmıyorsanız ya da müsabaka hazırlığınız yoksa gerek bile yok bana göre.Öyle yoldan geçen doktorlarla da konuşmadım yani vücut geliştirme yapmış doktorların tavsiyesi.
    Şimdi et vb. abartırsanda aynı şey olur diyebilirler ama çok uzun yazmak istemiyorum 1 scoop yerine 3 scoop içmek 100 gr yerine 500 gr haşlama et yemekten çok daha kolay yapılabilecek bir şeydir değil mi?

Çoğu kişiye sorsan yağsızsan kardio bile yapma der ama kardio kalp sağlığı için çok çok önemli bir şey yağ yakmak için yapılmıyor sadece. Bu örneği verdim çünkü bu sporu bazı kesim görünüşten ibaret yapıyor bu arada tabiki yapabilir ben sadece durumu anlatıyorum.

Burada da kimseyle tartışmak istemiyorum herkes istediğini yapar ben fikrimi belirttim başlığı açan arkadaş için.

Son düzenleme: 2 Haziran 2016
    %TÜRÜK% bunu beğendi.
  7. %TÜRÜK%

%TÜRÜK% Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok güzel cevaplamışsınız. Teşekkür ederim.

neverbackdown. bunu beğendi.
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    protein konusunda evet ama, toz olarak aldığımız 5gr creatin'i etten karşılayamayız. Kreatin diğer supplementlerden farkı kimyasal oluşudur, ve işe yarayan bir supplementtir diğerlerine göre.

%TÜRÜK% bunu beğendi.
  9. %TÜRÜK%

%TÜRÜK% Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Aklımda bir fikir oluştu.

Sayfayı Paylaş