hergün veya split..??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dogan tarafından 24 Kasım 2004 başlatılmıştır.

1. dogan

dogan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hergün'mü antreman yapilsin yoksa split olarak mi..??

2. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    normal bir anteraman yapıyosan 2 gün ara ile çalış 4 gün de yeterli süper setlerde artırabilirsin gün sayısını

3. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Hergün yapacaksan Split olmali - haftada 3 kere falan yapacaksan Fullbody yap. Bir kas 48 saat dinlenmeli sadece bu önemli. Ben kendim haftada 5-6 kez Split yapiyorum.

4. Guest

Guest Guest

3 lü split tavsiye ederim ve antreman icin idealdir.
    mesela;

pazartesi : Gögüs+omuz+bizeps-karin
    sali: dinlenme
    carsamba: Bacaklar-karin
    persembe: dinlenme
    cuma: Sirt+trizeps-karin
    cumartesi: dinlenme (bu günde sana 20 dakikalik cardio uygulamani tavsiye ederim. mesela cardio babinda kosu bandina gecmende kafidir.)
    pazar: dinlenme

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bence gogus sonrası deltoıtlerde ıtıs ıcın yeterlı guc kalmayacak.ben olsam gogus-bıceps
    omuz,sırt,trıceps olarak uygulardım.ıı ıtıs hareketı arasına bır cekıs koymanın faydası buyuk moranda hıssedılıyor.

6. Guest

Guest Guest

guardboy; eskiden bende senin fikrindeydim ama bu son arastirmalar yani 2 senelik arastirmalar bize bu sekilde dogru oldugunu gösterdi. Bunun üzerine hatta arastirmacilar 1.SET diye bir kitap bile cikardilar. Kitab sadece arastirmalar zincirini olusturuyor ve uzman fikirler.

gögüsden sonra 5 dakika dinlenme omuza o kadarda baski yapmayacaktir ki üstelik bahsettigimiz hareketler de o sistem dogrultudadir. Mesela ensede oress hareketini ilk önce yapin demedik. Bununda sebebi budur.
    Üstelik ikinci bir arastirma ise cok ilginc gelecektir sana; gögüs ve omuzlardan sonra yapilan bizeps hareketi etkisi daha cok olacaktir. hemen gögüsten sonra bizeps yapipda sonra omuz yada baska hareket yapan sahislarda bizeps ancak %77 etki sagliyormus. ama diger türlü etki %89 etkide tesir ediyormus.
    eh valla kardes herkes yani %89 etkiyi tercih eder diye düsünüyorum.

7. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    ben hafta içi gidebiliyorum salona okuldan ve stajdan sonra benim için
    pazartesi-salı,persembe,cuma calışarak kasları ikikez calıştıran bir programmı yoksa pazartesi,carsamba,cuma yapacagım ve kasları birkez calıstıracağım programmı daha fazla fayda sağlamamı sağlar.(9 aydır bb yapıyorum)
    ve biraz uzun oldu kusura bakmayın

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kesınlşıkle soyleyeceklerım yanlıs anlasılmasın ama ben bırzamanlar bu tur kıtaplarda sutu kotuleyen yazılar gormustum ama daha sonrakı basımlarda degıstı.yıne tekrarlıyorum ben yanlıs anlasılmak ıstemem ama kendı uygulamalarımdan soyluyorum bu antrenman seklı benı bozdu.demekkı benım vucut tepkım farklı oldu dıyelım.cunkı hemen her sıstemı deneme fırsatım oldu.

Sayfayı Paylaş