Hergün sadece 100 şınav

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rokieeye tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rokieeye

rokieeye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar. 19 yaşındayım hergün sadece 100 şınav çeksem yanındada şeker ve çikolata yemesem yani tam teçhizat beslenme yerine sadece sabahları 2 yumuta yulaf ezmesi süt öğlen tavuk veya pilav bulgur türü akşamda normal yemekler, Sadece günde 100 şınav ile ne gibi gelişim olur bende 185 boyunda 75 kilodayım şuanda. Tabii her sabah 45 dakika yürüyüş ve akşamları 45 dakika yürüyüş yapacağım

2. bena efsanesi

bena efsanesi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    her gün 100 şınavla sadece overtraining olursun. başladığın yerden 1 milim ileri gidemezsin.

rokieeye bunu beğendi.
  3. rokieeye

rokieeye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    overtraining dediğin ne oluyor hocam? Birde sıkılaşsa vücudum yeterli göğüs aram açılsa yinede iyidir yani birazda kollarım hacimlenir diye düşündüm ama bir etki etmezmi ?

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Haftada 3-4 gün şınav + kısa ama etkili workoutlar var onları uygulayabilirsin.

Şınav sayısını dönem dönem arttırırsan daha mantıklı olur, yükleme yapmış olursun. Bu arada şınavı doğru çekmen önemli haberin olsun, yoksa bir anlamı olmaz.

1. hafta 4x20
    3. hafta 4x25
    5. hafta 4x30

100 tekrara ulaştığında, patlayıcı şınavlara, hatta alkışlı şınavlara geçerek yüklemeyi arttırman lazım, ki devamı gelsin, yoksa ilerleme durur.

rokieeye bunu beğendi.
  5. rokieeye

rokieeye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlgin için çok teşekkür ederim. Günaşırı dediğin setleri yapacağım ama büyük ihtimal ihtiyacım olan kaloriden düşük kalori alıyorum kas erimesi vs. olmaz değil mi ? Seneler oldu 75 kilodayım ne alıyorum ne veriyorum

Sayfayı Paylaş