Hergün et yemek zararlı olmaz mı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cenvager Cenk tarafından 14 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Cenvager Cenk

Cenvager Cenk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    VG ye yeni başladım günde 150 gr tavuk (öğlen) spordan sonra 150 gr et yemeye çalışıyorum (1.80 boy 60 kg kilo almak için yazıldım)
    Hergün Et tüketmek zararlı olur mu sizler protein için nasıl yol izliyorsunuz. 75 gr fasulyeden 75 gr et ten protein alsam aynı kalite olmuyor.
    Spor yaptığım için bir sıkıntı olmaz mı yoksa, bilgili arkadaşların cevabını bekliyorum.

2. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bu protein mevzusu forumda sıkça konuşuluyor. bence çok takılma bu mevzulara. fasülye de ye , et de ye. hiçbirimiz para basmıyoruz. o kadar eti alacak durumumuz da yok. önemli olan kalori.kaloriyi takip et yeter.

3. Cenvager Cenk

Cenvager Cenk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    anlıyorum ama benim merak ettiğim hergün yenirse maddiyat hariç sağlık bakımından sıkıntı olur mu, yani hergün 150 gr et 150 gr tavuk yemek sanki normal gibi ama bilgili arkadaşlar neder bu konuda

4. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben kendi adıma söyleyeyim.
    Antrenman günlerimde kalori ve makro-mikrolarıma çok dikkat ederken.
    Off günlerde pek takip etmiyorum hem hergün fazla protein almak böbrek ve karaciğerleri yoracaktır.
    Off günlerde hem kaslarını hem iç organlarını biraz dinlendirmek faydalı olacaktır bence.
    Hem kaloriyi off günlerde daha düşük tuttuğum için daha az yağ daha çok kas kazanıyorum.

5. Cenvager Cenk

Cenvager Cenk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    okuduklarıma göre kaslar off günlerinde ve uykuda gelişiyor yani of günlerde daha çok dikkat etmek gerekiyor

Ackres bunu beğendi.
  6. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Protein alımına devam ediyorum off günlerde ama bir miktar kısıyorum.
    Mesela antrenman günündeki kadar karbonhidrat almıyorum spor yapmadığım için o kadar enerji alırsam bu yağa dönüşür diye düşünüyorum.
    Yani kaloriyi biraz kısmak mantıklı bence.
    Bu aslında benimde aklımı biraz kurcalayan bir soru daha net aydınlatacak birisi cevap verirse iyi olur :D

Son düzenleme: 15 Eylül 2017
  7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de tam tersini yapıyorum genelde. Antrenman günleri hafif serbest takılıp diğer günler biraz daha sıkı. Farklı sistemler deneyerek kendimize uygun olanı seçmek lazım

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Günde 300 gr. et fazla değil.Diyetine yeşillik,yulaf,yoğurt tarzı şeyler ilave ettikten sonra hergün ye bi problem oluşturmaz.Günde 1-1.5 kg et yiyenler var.

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Her bünyenin ihtiyacı / kaldırabileceği farklı herkesin bildiği üzere. Lakin ağır spor yapmak, 120 kg ağırlığında bir kas yığını olmak da bazı durumlarda kurtarmaz. Et türevlerinin tamamı asidik besin grubundadır, asidik besinler fazla tüketildiği zaman vücutta toksin birikimi yapar, bunun önüne geçmek amacıyla bazik besinlerle de aynı oranda haşır neşir olmamız lazım. Bunları araştırın, beslenme programınızı ona göre yapılandırın.

Sawtain ve Ackres bunu beğendi.
  10. seria

seria Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Protein alımında farklı kaynaklardan tedarik yoluna gitmek en iyi yol olacaktır.Örneğin her gün kırmızı et tüketmek kötü kolestrol ve kan kreatininin yükselmesine sebep olabileceği gibi, tüm hayvansal ve bitkisel proteinlerden karma öğünler tüketmek en akıllısıdır.

Ackres bunu beğendi.
  11. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    columbunun dediği gayet açık bende özet geçeyim
    vücudu alkali ve asidik olarak dengelemek lazım biz sporcular protein agirlikli beslendigumizden dolayi asidik degerlerimiz tavan yapar buda karaciger ve bobreklere yük bindirir haliyle zararda vermisoluruz.

bunun onume gecmek icin alkali beslenme sart
    bol su icmek meyve ve bol sebze yemek bu tarz sorunlari asmamizi saglar.

kesinlikle dikkat edilmelidir yoksa ilerleyen zamanda saglik problemleri kacinilmazdir

columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş