Hergün çok bitkin,halsiz,uykusuz Ve yorgunum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve moquzHan tarafından 17 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamın Aleyküm BFTR.

Beyler ben yeterli uykumu aldığım halde düzenli beslendiğim halde çok bitkin çok yorgun sanki gecelerde uykusuz kalmış gibiyim. Doktora gittim (dahiliye) kan tahlilinde sorun çıkmadı. Beyin CCerrahisine gittim 'Modiodal' diye bir ilaç verdi ilaç süresinde idare etti fakat yine etkisi olmadı.

Bu sorunumu nasıl giderebilirim? Antremanlara hiç gidesim yok. Hatta antremandan 1 saat önce oturup profesionallerin motivasyon videolarını izliyorum ancak öyle enerji depolayıp gidebiliyorum. Ama antremanda sıkıntısız çalışıyorum hiçbir sıkıntı oluşturmadan antremanımı yapıyorum fakat antremana gitmeden önce :/

Lütfen bu konuda bilgisi olanlar DOĞAL yollardan nasıl düzelebilirim.

Saygılar.

2. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    benzer sorunları bende bı donem yasamasıtım. sebeb olarak haftanın hergunu olmak suretı ıle 2 saatı gecen antremanlar ve yetersız beslenme ıdı . eger bı hastalagın yoksa sende bu sorunlarla karsılasıyor olabılırısn . zyıflıcam dıye kendımı heder etmıstım .

olması muhtemel durumlar ve cozumlerı

-az su ıcıyor olabılırsın az ıcme sonucu fızıkı olarak yetersızlık ortaya cıkıyor.(su ıcımını arttır)

-yetersız beslenıyor olabılırsın . (agır spor yapıyorsan fazla yemek ye demıyorum kesınlık vıtamın destegı mıneral destegı kullan)

-yeterlı proteın almıyor olabılırsın ( vucud ıyılesmesı gec oluyor hatta ıylesmıyor olabılır. proteın tozu al)

-creatin yetrlı almıyor olabılırsın ( agır antreman sonucu azalan creatın depolarını doldurmalısın)

-az uyuyor olabılırsın ( bunu zaten anlarsın 7 saat uyu mınumum)

agır spor yapan bı sporcunun ortalama vıtemın mıneral ve dıger besın ıhtıyacları normal bır ınsanın yaklasık ıkı katı kadar oldugunu dusunuyorum. karb ve yagı arttırmamak sartıyla dıer hepsını arttırmalısın . eger sorun bunlardan bırı ıse yaptıgın yanlısı duzelttıkten sonra 1 hafta ıcın vucud kendını toplar.

eger anlık canlı olmak ıstıyorsan antremandan once sert bı kahve ıc

moquzHan bunu beğendi.
  3. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler Tek tek cevaplayayım ;

-Günde minimum 5L Su içiyorum

-Beslenmem de sıkıntı yok zayıflama derdi gibi

-Antreman öncesi 100 antreman sonrası 100 olmak üzere Toplam 200gr Tavuk gögsü yiyorum.

-creatin almıyorum. (supplement kullanmıyorum yani)

-24 saat yatsam bile yine uykum oluyor. akşam en geç 11de sabahta 7de kalkmaya özen gösteriyorum

Sıkıntı yok bu konuda ama malesef hala uykusuz halsiz bitkinim :/

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozuyla creatinle ne alakası var bu konun gercekten anlamadım.Başlı başına psikolojik bir sorun.
    İlaç tedavisine bulaşma bike

moquzHan bunu beğendi.
  5. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ayrıyetten piskiyatrye de gittim ordanda bir sonuç çıkmadı

6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bendede idman öncesi yemek sonrasında, yani idmana gitmeden önce bir uyku hali oluyor, motive videoları izleyerek bunu aşıyorum, olay beyinde bitiyor, konsantre etmeye çalış vücudunu

moquzHan bunu beğendi.
  7. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Motive ediyorum da arkadaş okulda(lise son) dersde yatıyorum, ygs sınavı var çalışamıyorum ne olacak bu böle :S

8. danger89

danger89 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah kalkar kalkmaz supradyn yada megadyn (multivitamin) haplarından almanda yarar var dinç olursun gün boyu , onlarıda alamıyorsan kahvaltıdan önce sert bi kahve uyku mahmurluğundan arındırır ve gün boyu dinç durabilirsin.Ben bunların ikisindede fayda gördüm ve bunları yaparken kulaklığımda full ses müzik dinlerim enerji veriyor cidden ;)

moquzHan bunu beğendi.
  9. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Pharmaton u dene biraz da olsa işe yarıyor.

moquzHan bunu beğendi.
  10. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Antrenman yoğunluğun, şiddetin, sıklığın nedir? Antrenmanların haricinde ne tip bir yaşamın var? Antrenman programlarını ne sıklıkla değiştiriyorsun ve kaç ayda bir ne süreyle spora ara veriyorsun?

Kronik yorgunluğun pek çok sebebi olabilir ancak genelde psikolojik kökenlidir.

moquzHan bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    3-4 günlük "oruç dene ",sadece "sebze suları ve limonata "ile yapılan...)

muhtemelen ,vücutta aşırı "radikal madde birikmesi " sözkonusu...yani, "asit külleri" ...(

Danny Boy ve moquzHan bunu beğendi.
  12. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bende kulak burun bogaz uzmanina gozukun derim. Geniz eti, agzi acik uyumak, horlama, uyku apnesi, yatak kalitesi, uygun olmayan yastik bunlar sikayetinize neden olabilir.

sirkülasyon ve moquzHan bunu beğendi.
  13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kendine antremanda içmek için bir doğal içecek yap ve bu enerji versin :) ayrıca psikolojikman motive eder kendini , 500 ml. pet şişesini al 2 kaşık bal koy , içine limon suyu sık , normal su koy karıştır çalkala ve antreman içersinide bunu iç. ben böyle yapıyordum.

moquzHan bunu beğendi.
  14. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

Tadı nasıl oluyor peki :):) Antremandan önce (1 saat kadar) içsen bence daha faydalı olur kana karışır ve enerjini boşaltacak yer ararsın antremana koşa koşa gidersin. (eğer dediğiniz gibi işe yarıyorsa) Bende deniyeceğim teşekkürler :)

Ağız açıklığı horlama vs yok ama gözükmek de fayda var. Teşekkürler

Denemekde fayda var biraz daha açıklayıcı anlatır mısınız?

Antreman yoğunluğu hafta da 4gün, ağır çalışma az set ile çalışıyorum. Ama antremanda sıkıntı olmuyor. Suanda antremanlara ara vermiş olmama rağmen hala aynı durumdayım :/

Günlük yaşantım da çok dolaşmayı ve YÜRÜMEYİ sevmeyen birisiyim ama mecburiyet karşısında günde ortalama 3ile 5km arası yürüyorum. yaşantım ev içerisinde geçiyor pc karşısında (işim gereği)

Spora sakatlık yüzünden ara verdim fakat tam 1sene aralıksız çalışamadım parça halinde çalışıp bıraktım mecburiyetler karşısında ama Normal olarak yaz aylarında 1ay ara verme kanaatindeym

Supradyn kullanan arkadaşım var tavsiye ediyor ama içerisinde 15tablet var günde bir taneden 2paket almak gerekiyor oda ayda 50TL ediyor buda öğrenci için biraz fazla gibi :):)

Sert kahve derken Türk kahvesi olarak mı yoksa nescafe dediğimiz sütlü kahvelerden mi?

Hepinize Teşekkürler Saygılar..

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aşırı kuvvetli beslenme ve hele hayvansal ağırlıklı ve bol kalorili ise vücutta "sorunlar, toksik etki sayılabilecek durumlar " hasıl olur ve bunların temizlenmesi için " su, 02 , ve aç kalmak "gerekir....

zaten, canlıların çoğu " hastalık ,bitkinlik "dönemlerinde bu tip fazlara girerler!...))

3-4 gün yemek yemeyi bırakıver...

sadece, örneğin:

-limonata (bal ile)
    -sebze suları ( lahana, brokoli, havuç , )
    -domates, greyfurt suyu , vişne suyu vb ile

idare ediver...

kuş gibi hafiflersin...) 4 gün sonra...

dishiwelet, VENGEANCE, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Çölyak hasatalığn olabılır , birkaç arkadasımda vardı boyle bır durum cok kotu gerçekten

http://www.uzmantv.com/konu/colyak-hastaligi burdan bilgi alabılrsn durum hakkında.

Bende fazla kh tüketiminden dolayı bir halsizlik vardı napsam düzeltemiyordum mecburen arayışlara girdim , kh miktarını dusurdum sağlklı yağları arttırdım .Bu ne kadar vg performansmda biraz dusukluk yaratsada sonucta hayatımı etkıleyen bır durum tüm gün ölüler gibi dolanmak çok kötü.

2. yöntemim ise sabah kardiyosu (kısa bir zaman maksat yağ yakımı deil) oldu buda iyi geliyor bana tüm gün enerjik oluyorum , yani sonucta herkzin farklı bunyesı kendini tanıman gerek , tüm önerilere kulak verip artık deneyip göreceksin :)

moquzHan bunu beğendi.
  17. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

Aboo :D Hayatta kalabilir miyim ya öyle :D:D

Çölyak olduğunu sanmıyorum hocam baktım belirtilerine geneli benzemiyor.

Dediğiniz gibi tüm gün enerjisiz ölü gibi dolanmak kötü bişi hiperaktif olmayı isterdim :D:D

Deneyerek bakıcaz işle bakalım inşallah hallederiz

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kuru üzüm yemeyi dene (yemek aralarında)

moquzHan bunu beğendi.
  19. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Deniyeceğim

20. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    banada olmuştu doktor yakınıma sordum zihinsel tembellik var sende kendini yorgun hissediyosun ama değilsin aslında demişti

moquzHan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş