Her set tükenmek mantıklı bir hareket midir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve treblek tarafından 19 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Merhaba arkadaşlar. Ben 2-3 aydır kendimi hat safhada zorlamaya başladım. Dinlenmeyi kısalttım ve her set milim kaldıramayana kadar devam ediyorum. Ve gerçekten çalıştığımı hissediyorum. Ama bu zorlama bir yerden sakatlık olarak patlak vereceğini hissediyorum ve korkuyorum. Hareketi doğru formda yaptığımız sürece her set kendimizi yırtmanın bir dezavantajı olur mu?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Çok mantıklı değil. İlk sette tükenene kadar gittiğinde sonraki setlerden çalmış olursun teorik olarak. Ayrıca ne kadar doğru form olursa olsun bir noktada sıkıntı çıkartma potansiyeli de oldukça yüksek.

3. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Tükenmeniz tabi ki gerekir. Set arasi dinlenme zaten toparlanmak içindir. Tekrar sayma işini derseniz de önemli olan kastaiu gerilmedir. Sallıyorum ben 5x10 yapıyorum ama 10 minimum tekrar. Sonrasında gidebileceğiniz kadar gidin

4. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Tamamen amaca göre hareket etmek gerekir.Her hareketin her setinde de bunu yapmaya gerek yok bence.Özellikle forma odaklanılması gereken campound egzersizlerde denemek riski arttırabilir.Bench Presste tükenmeye gitmektense ChestMachinede tükenmeye gitmek daha mantıklı.

Güç aşkı bunu beğendi.
  5. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Kusura bakmayın gec gördüm. Evet arkadaşın bu dediği doğru. Benim bahsettiğim smith machine ve cable larda geçerli. Serbest bir hareket yapıyorsanız özellikle squat deadlift bench press üçlüsünden birini son raddeye kadar yapmak doğru değildir. Ya da yapacaksanız yanınızda bir arkadaşinizin olmasi gerekir.

Sayfayı Paylaş