Her hafta bacak programı değiştirmek

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Cansins tarafından 9 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar kafama takılan bir soru var antreman programım hakkında acaba bacak antreman programımda diğer bölgeleri yaptığım gibi 1-2 ay aynı programı mı uygulayayım yoksa her hafta hareketleri değiştireyim mi? Şu ana kadar programımdan iyi sonuç aldım 2 ayın sonunda programımı yenileyeceğim ama (bu arada bacaktan kastım daha çok kalça hereketleri lunges, squat gibi) yada temel bir kaç hareket gene kalsın arada 1-2 hareketi mi değiştireyim? Umarım anlatabilmişimdir düşündüğümü, sizin bu konuda görüşünüz nedir?

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bence diğer bölgeler gibi bacak programını da 1-2 ay uygulayın öyle değiştirin.Çünkü hareketin oturması ve ağırlık arttırmanız zaten 1-2 hafatanızı buluyor.Bunun üzerine doğru ve forumunda çalışayım derken zaten programı bitirmiş oluyorsunuz.Bu yüzden devam edin..

3. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni programda ağırlık arttıracağım bir şey olmayacak daha çok makinasız çalışacağım için dedim biraz daha şekillenmeye yönelik olacak yeterince hacimlendim çünkü

4. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bacak program ini ne kadar değiştirebilirsiniz ki squat,leg ex,leg curl zaten her programda olur bu iskelet programın ustune birşeyler ekleyip yoğunluklu olarak çalışmak istediğiniz yere agirlik verebiltsinuz

ujohnz bunu beğendi.
  5. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Anladım, o zaman makine hareketleri ile değiştirebilirsin bazı hareketleri İronpump'un dediği gibi pek hareket yok yani bacakla ilgili.

6. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bacak hareketleri zaten çok geniş yelpazede değil. benim tavsiyem kesinlikle squat ve lunge ı bırakma. squatın olmadığı bacak antenmanı bence anlamsız olur. fakat yanındaki ek egzersizler değişebilir.

7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Hareketleri değiştirmekten ziyade tekrar sayıları değiştirilerek çok daha fazla verim elde edilebilir.

orta kilo 15 tekrara alışan bir kas grubu ve vücut ağır kilo 3-5 tekrarı gördüğü zaman neye uğradığını şaşıracaktır, veya tam tersi 3-5 tekrara alışmışsa 15 tekrar gördüğü zaman gene şoka uğrayacaktır.

Profesyonel düzeyde olmayan kişilerde yapılan hareketlerin kasın şekline çok ciddi bir etkisi yok.

emreozgun479 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  8. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni programda deneyeceğim teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş