Her gün karın çalışılır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkstone37 tarafından 7 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. darkstone37

darkstone37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar arkadaşlar foruma yeni katıldım kafamı kurcalayan bazı sorular var cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.2 yıl önce başladım spora ve başlamadan önce obezite 1 evresindeydim azmettim ve sadece kilo vermeyi hedefleyerek 1.5 ayda 20 kilonun üzerinde kilo verdim.Ancak son zamanlarda vücut geliştirmeye paralel olarak kilo aldım ama kilom dengesiz beslenme üzerine kuruluydu otomatikman çok yağlandım yağı atmak için L-karnitine kullanıyorum.Ve son 1 aydır beslenme konusunda oldukça titiz olduğumu söylemeliyim.Her gün bir bölgeden 4-5 hareket girip, 40dk koşup alt karın bölgesini çalıştırmak suretiyle 10 set 15 tekrar hanging leg raise hareketi yapıyorum(alt karın bölgesi için çünkü bu bölgem en yağlı bölgem ve her gün yapıyorum.)Sizce ne derece etkili olur herhangi bir tavsiyeniz var mı benim için saygıdeğer bodyforum ailesi? Boyum:168 Kilom:76 Hedefim:70kg ve daha az yağlı bir vücut.

2. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Karın her harekette güç aldığımız core bölgesini oluşturur hergün çalışmanın ekstra bir katkısı olmaz ama kötü birşeyde olmaz belki aıkılaşabilir gün aşırı internetten bulacağızın(ege fitnes /baran kalaycı ) gibi kanallardan 5 dakikada karın gibi egzersizler çok daha faydalı olabilir

3. darkstone37

darkstone37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yani hocam sizce yaptığım olay karın bölgemdeki yağlanmaya katkı verir mi?

4. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    5 dakikada karın gibi antrenmanlar tabiki de iyi planlanmış 10-15 set karın çalışmasından daha iyi değildir. O tip videoların tık almak, popülerliği korumak dışında pek bir amacı yoktur. Karın kaslarını sıkı çalışmak hypertrophy sağlayarak kas kütlesini arttırır, doğal olarak daha sıkı bir görüntü verir ancak direkt olarak bölgesel yağ yakımı da sağlamaz. Yine de kesinlikle fiziksel görünüm için fayda sağlar. Karın her gün çalışmaya açık bir kas grubudur(abdomimal ve oblikler) ancak nasıl çalışıldığı önemlidir. Yüksek tekrarlı setler yapıldığı sürece her gün karın çalışmaya adapte olmak mümkündür.

OKR bunu beğendi.
  5. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Kemiksiz bölge olduğu icin orada kan akışını sağlar buda size olumlu sonuç verir
    10 15 set yerine twist/knee up/ hyperextension/crunch / plank tarzı hareketler ekleyerek antrenman ortasında yada sonunda 3-5 set 3 hareket yaparsak bence daha iyi sonuç alabilirsiniz core merkezi bir bölge sadece leg raise ile alt karindan ziyade yan karin vs aktif tutabilirsiniz set aranız 10-15 sn olacak şekilde tekrar sayısı belirleyin ayni zamanda bel bölgesi icin bisiklet ile 20 dk cardio 35 dkya kadar arttirilabilirse iyi sonuç alirsiniz karinda slow twitch kasılan kas grubları olduğundan haftada 5 bile çalışabiliriz bence

6. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Karın fıtığı olursun bir daha çalışamazsın.

7. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Deadlift yapma fıtık olursunun anterior chain için olanı bu da galiba.

diez, ulaire ve brfnbrfn bunu beğendi.
  8. GoldShot

GoldShot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    >tebrik ederim 1.5 ayda 20 kilo çok başarılı
    termojenikler dışında yağ yakma konusunda size yardımcı olacak ürün yoktur bunlarda vücut ısınızı artırarak yapar bu işi tansiyon kalp ilgili problemleriniz varsa kullanmanızı da önermem
    tek bölge antrenman pek faydalı bir sistem değildir özellikte sizin için koşu tüm vücudu aktif eder 20dk yeterli olur senin için 5dk ısınma 10dk tempolu 5dk yürüyüş şeklinde
    15 set alt karın yerine karnınızı tamamen çalıştıracak 3 4 hareket seçerek 4 er set 15-20 tekrar yapsanız daha faydalı olacaktır
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2019 ---
    deadlift en etkili ve en tehlikeli harekettir sırta muazzam derinlik verir lakin yarışmacı model vs değilseniz ağır girmenizi önermem zorlanmadığınız kilolarda 10 15 tekrar yeterli smith machine de yapabilirsiniz

Sayfayı Paylaş