Her gün kırmızı et tüketmek ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Linea tarafından 27 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Savaş Cebeci'nin bir videosunu izledim, her gün kırmızı etten yaptığı köfteleri tükettiğini anlatıyordu. Günde 700-800 gram kırmızı et.
    Bilinen bir gerçek; haftada 2 yada 500 gram üstü kırmızı et tüketmenin çokta sağlıklı olmadığı.
    Bu konu hakkında bir yığın makale ve doktor uyarısı var, ramazan ayında ana haber bültenlerinde bile uzmanlar sürekli uyarı yapıyor.
    Siz her gün kırmızı et tüketmek hakkında ne düşünüyorsunuz ?

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    keşke o kadar paramız olsada hergün kırmızı et yesek :)

karaman_emir ve betreal bunu beğendi.
  3. Ertuğrul Ön(süper ecto)

Ertuğrul Ön(süper ecto) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hiç gerek yok o kdar et yemeye 4 günde 1 hatta haftada 1 yeter

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Gerektiği kadar yersen hergünde yesen zararı değil faydası olur, öyle haftada bilmem kaç gün diye bir saçmalık yok. Sen günde 500 gr et yersen, zararı olabilir "uzun vadede" 100-300 gr arası ye ama ara sıra balıkla değiştir sürekli dana tavuk yeme arada değiştir.

5. Ertuğrul Ön(süper ecto)

Ertuğrul Ön(süper ecto) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bende zadece kırmızı etten bahsettim zaten kardeşim yumurta var süt var antep fıstığı var bunları proteinden saymayanlar var balık yersin 2 günde 1 bide 500 gr cok abi 200 250 gr yeter
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2016 ---
    mideyi o kdar yormaya ne gerek var o kdar para vermeye bunu söylüyoru ben

6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Zevk ve imkan meselesi. Somon ve kırmızı et tüketiyor Savaş Cebeci çoğu öğününde. Haftanın her günü 500 gram tavuk göğsü yemekte zararlı. O adamın metabolizması, yanında aldığı vitamin-minarel-balık yağı vs. ile hormon sistemini üst düzey çalıştırarak eğer bir zararı varsa onu minimize ediyor. Aslında şunu diyebilirim yaptığımız spor zaten en sağlıklı spor değil, kasları büyütmek anormal bir durum ve anormal şeyler yiyerek büyür. Yapmamız gereken yorulabilecek böbrekleri veya diğer organları çok su içerek veya diğer önlemleri alarak zararı minimize etmemiz lazım.

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Anormal bir durum değil ve anormal şeyler yemiyoruz ama seni bilmem. Kasların hacim kazanması olağan bir durumdur ve insan için gereklidir, kaloriyi abartmayan bir bodybuilder eğer ki dengeli besleniyorsa emin ol ki çok sağlıklıdır. Anormal olan durum vücudun alışık olmadığı steroidlerdir.

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Anormal şeyler yemekten kastım miktar aslında günlük almamız gereken kalori x ise biz x+300 alarak normalin dışında yemiş oluyoruz ama bu hala sağlıksız kılmaz sporu fakat örnek vermek gerekirse düzgün bir beslenme programı + yüzme sporu kadar da sağlıklı olduğuna inanmıyorum.

@2pacist Bu arada forum kuralları gereği normal yazı tipini, forumun öngördüğü yazı tipi dışında(büyük punto, beyaz ve kalın) şekilde yapman kurallara aykırıdır, dikkat edersen sevinirim.
    "6.3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi efektler kullanmayınız."

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yüzme klişesi hep vardı, halbuki weightlifting olayında kişisel eksiklerini düzeltme şansın varken yüzmede böyle bir şansın yok, kaldı ki yüzücülerin genelde omuzları bozuk olur.

10. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yüzme örneğini sağlık için verdim görünüm için değil, eksikleri düzeltme konusunda tabiki ağırlık kaldırma çözümdür dediğin gibi.

11. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bende posturel bozuklukluk kalp sağlığı, sinir sistemi kas uyumu bakımından söyledim. Mesela birinde ördek ayak lordoz forward head gibi sorunlar var ise yüzme ile tenis ile çözemez.

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dostum olayı farklı yerlere götürdün. Normal sağlıklı birey için konuşuyoruz. Tedavi durumu ayrı bir şey yani öyle bir rahatsızlığı olur ki yüzme onun için ölüm olur veya yaşam olur. Normal sağlıklı bireyin sağlığını devam ettirmesi için düzenli beslenme + yüzmenin daha efektif olacağından bahsettim. Konu dışına çıktık, okuyanlar için faydalı olur ama konu kırmızı et, her gün belirli miktar yemenin zararı yok diyelim konu kapansın.

Sayfayı Paylaş