Her gün 50 gram fındık yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Fransergio tarafından 23 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fransergio

Fransergio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba. Okulda ara öğünde her gün 2 avuç (aşağı yukarı 50 gram) fındık yersem bunun zararı olur mu? Biliyorsunuz fındığın yağ oranı çok yüksek bir sakıncası var mıdır acaba yağ olarak geri dönder mi?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ideali bir avuç yani yaklaşık 30 gram yeterlidir. 50 gramı 300-350 kalori falan yapıyor. tavsiye etmem fazlasını yağın fazlası zaten herkesin bildiği gibi; yağ olarak geri döner.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Fındık, ceviz, badem gibi yemişlerdeki yağın bir kısmı sindirilmeden direk atılıyor. Özellikle ceviz ve badem tavsiye ediliyor o yüzden.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Fransergio

Fransergio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani bir sakıncası var mı? Ben daha yeniyim bu fitness işinde sindirilmeden atılıyor falan anlamam. 50 gram yesem sıkıntı mı

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    50 gram yaklaşık 400 kalori. oradan hesap et işte.

6. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    ne kadar doğru veya yanlış bilemem.
    ama son zamanlarda işin cidden cılkı çıktı normalde 50 gram yediğim yer fıstığını 100-200 arası yemeye başladım geçen günlere kadar. ama o ara kilo vermeye devam ettim.
    yani günde zaten 70-80 gram yağ tüketebiliyorsun. o gramı aşmadığın müddet sıkıntı olmaz. sonuçta sağlıklı yağ. ama fındık cidden kalorisi daha da yüksek bir besin. araştır ne kadar yağ alman gerekiyor ve ne kadar yağ var bak bakalım. sonra gün içerisinde zeytinyağı dahil tüm yemeklerde ne kadar yağ tüketebileceğini ortalama ortaya çıkart.

bilmiyorum ben sağlıklı yağdan kilo almadım şu ana dek. 200 gram bile tüketmişliğim vardır yer fıstığı. kesinlikle önermiyorum depresyon modundaydım geçen haftalarda. 50-100 arası bence ideal.

edit: her yazıda ekleme ihtiyacı duyuyorum. tekrar ekliyorum bir acemiyim. o yüzden sadece kendimde olan olayı yazdım.

7. Fransergio

Fransergio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Usta ben kalorisinde değilim kalorisi zaten yüksek olsun ben kilo almaya çalışıyorum. Boyum 184 kilom 68 bi 75 olmaya çalışıyorum.

8. berk1905

berk1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yağ olarak döner mi demişsin. işte ben de dönüş olmadı. ancak fazla kuruyemişin vücuda yağ dışında kolestrol anlamında zararı var mı onu araştırmak lazım. abartmadığın müddet kuruyemişin sağlıklı kolestrole faydası olduğunu biliyorum ama misal işin cılkı çıktığında ne olabilir bilemem.
    bir de 50 gram fındığın kolestrole de pek zararı olacağını düşünmüyorum. yağ olarak da vücutta tutacağını da düşünmüyorum dediğim gibi diğer besinlerle fazla yağ almazsan. 60-70 gram yağ alınıyor zaten ortalama günde. ne ka dar yağa ihtiyacın olduğunu hesaplayabilirsin.

9. Fransergio

Fransergio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkürler hocam

Sayfayı Paylaş