Her erkeğin hayalini kurduğu bir dönüşüm hikayesi.(12 ay öncesi ve sonrası)Don Chao

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Her erkeğin hayalini kurduğu bir dönüşüm hikayesi.
    Öncesi ve Sonrası

Kazananlar kulübünde bu ay ABD’den bir başarı öyküsüne yer veriyoruz. 27 yaşındaki Don Chao’nun önceki ve sonraki fotoğrafları arasında olağanüstü bir fark var, ancak söz bu işi nasıl başardığını anlatmaya gelince, bunu sanki sıradan bir olaymış gibi bizimle paylaşıyor. İlham almak isteyenlere, bu yazıyı kesip saklamalarını tavsiye ediyoruz.
    Önceki kilosu: 102
    Şimdiki kilosu: 77
    Meslek: Yönetici Asistanı
    Boy: 179 cm
    Hedefine ulaşma süresi: 12 ay
    Forma girmek için Spor tek başına asla yetmez
    Spor hayatımdan hiç eksik olmadı. Üniversite hayatım boyunca haftanın en az üç günü ağırlık kaldırıyordum. Et ağırlıklı beslendiğim için kendimi yemek düzenimin sağlıklı olduğuna inandırmıştım. Oysa şimdi bakınca protein ihtiyacımı zamanında karşılamadığımı, günde en az bir öğünümün abur cuburla geçtiğini fark ediyorum. Bu yüzden de hiç bir zaman ciddi oranda kilo verememiştim.
    İşin sırrı sporda değil beslenmede
    Her şey üniversite sonrasında staj için ABD’den Brezilya’ya gitmemle başladı. Orada küçük bir kasabada kalıyordum. Gidecek bir spor kulübü yoktu. Buna rağmen sağlıklı beslenebileceğim çok fazla restoran olduğu için hızla kilo vermeye başladım. Açık havada uzun saatler yürüyüş yapıyordum. Bel çevremin inceldiğini gördükçe, bunu şınav, squat ve barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerle destekledim.
    Brezilya’da bir sene kaldıktan sonra yaklaşık 30 kilogram vermiştim. Zayıftım ama kaslı değildim. Dönünce ilk işim bir spor salonuna yazılmak oldu. Haftanın beş günü spor salonuna gittim ve her gün ayrı bir kas grubunu çalıştırdım. Hafta sonları ise arkadaşlarımla beraber yapabileceğim sporları tercih ediyorum. Şu aralar da her hafta sonu yakınlardaki bir ormanda koşuyoruz. Unutmadan, karın kaslarını asla dert etmeyin. Eğer yeterince zayıflarsanız, kaslarınız zaten kendini belli edecektir. Tek yapmanız gereken onları formda tutacak kadar çalışmanız. Yani abartmaya, haftanın bir gününü karın kaslarına ayırmaya gerek yok.
    Kendi ipuçlarınızı yaratın
    Yeme düzenimi baştan oluşturdum. Ne yediğimi uzun uzun anlatabilirim, ancak kimsenin beslenme düzeninin aynı olacağına inanmıyorum. Önemli nokta ne yerseniz yiyin, porsiyonlarınızın az olması. Yani sofradan asla şişmiş bir karınla kalkmayın. Ve mutlaka alternatif protein kaynakları bulun. Mesela benim şu aralar favori yiyeceğim füme somonlu salata. Sürekli tavuk yemekten sıkılanlara lezzetli bir alternatif oluşturabilir. Tatlı krizlerine hala giriyorum. Ancak artık arzularıma yenik düşmeden önce, yedikten sonra ne kadar pişman olacağımı uzun uzun düşünüyorum. Bu sayede pek çok kez, o günkü antrenmanı boşa çıkartacak abur cuburu yemekten vazgeçtim. Ayrıca canım tatlı istediğinde, çikolata aromalı protein barlarını tercih ediyorum.

http://******/ Sitesinden alıntıdır.

Bu kişinin 12 aylık bir süreçte bu kadar değişiminin bizim üyelerimizi motive etmesini bizlerinde başarabileceğini göstermek ve bu hale gelirken yaşadığı deneyimlerini anlattığını görüyoruz okumanız büyük avantaj olucak sizin için diye düşündüm üyeler...

Sayfayı Paylaş