Her şey yasak ne yiyeceğiz biz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaptan99 tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kaptan99

kaptan99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar darlandım. Hacim peşindeyim ama okuduklarımızdan ve bilim insanları tarafından gördüğümüz kararıyla ekmeğin her türlüsü yasak, aşırı yağlı yiyecekler yasak, şekerli yiyecekler yasak, hamurişi ve kızartmalar yasak. Kahvaltıda yiyecek bir şey bulamıyorum. İki yumurta ve biraz peynirle ömür mü geçer, ben anca zayıflarım. Kahvaltıda neler yiyorsunuz? Öğün aralarında atıştırmalık neler yenilebilir?

2. bugra1

bugra1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kahvaltı domates peynir salatalık yumurta zeytin (5adet yeter bence) yulaf ezmesi light ya da premium ekmek var uno'nun 2 3 dilim ondan yiyebilirsiniz

3. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    arkadaşım
    bildiğim kadarı ile uzun karbonhidrat zincirleri 1200 yıldır hacim yapmak isteyenere serbets ve yaklaşık 30.000.000.000 kere de bu konu konuşuldu

yağlardan zeytin yağı, balık yağı serbest ve faydalı diye 12.000.000.000 kere falan konuşuldu

hacim için protein tabanlı lor çökelek tavuk ve bıldırcın yumurtası tavuk ve balık eti serbest diye milyonlarca kere söylendi

aç kalmamak adına yulaf hacim için iyidir dendi

BKZ ARAMA BUTONU O PLSSSSS

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Söylediklerinin çoğunun zararlı olduğuna dair önemli kanıtlar yok. Ekmek yedin diye şeker hastası olmazsın, sürekli beslenmen ekmek ağırlıklı olursa sağlık sorunu yaşarsın. Kızartmalar dışında çok fazla uzak durmanı gerektirecek yağ yok, sadece sürekli hayvansal yağ ağırlıklı beslenirsen sorun yaşarsın. Hamur işinde sorun yok, sadece sürekli hamur işi yersen sorun olur. Arada kızartmanı da yersin, arada kızartma yedin diye mide kanseri olmazsın. Önemli olan dengeyi tutturmak.

Uzun lafın kısası, evet sağlıklı beslenerek sağlık açısından daha kaliteli ve uzun bir yaşam yaşanabilir. Belki, birazcık daha uzun. Ama arada bir hafta sonu erken kalkıp ya da bir yerden dönüp şafak vakti ciğerimi yiyip yanında 2 kadeh de rakı içmediğim uzun ve sağlıklı bir yaşam istemiyorum. Kebapsız, sucuksuz, rakısız, mantısız, ekmeksiz 90 yaşımı göreceğime varsın 75-80'imi göreyim. Herşeyin başı o kadar da sağlık değil.

Ha, ben bu işten kariyer yapacağım dersen o başka. O zaman ağzından giren her lokmayı seçmek zorundasın. Yoksa, amatör seviyede bu kadar kasılmaya gerek yok. Makroları tuttur, "ağırlıklı olarak" sağlıklı beslen yeter. Canan Karataycıların hışmına uğramadan kaçayım :)

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yazmaktan korkupta yazamadigim seylere ne güzel tercüman olmussun:)

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aç karnına yazıyorum, gözüm döndü burada :)

fbirfn ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş