Herşey Süper Ama Gelişemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erencanns tarafından 18 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Beslenme munkemmel
    Spor munkemmel 8 aydir araliksiz spor yapiyorun

84 85 kiloyum gunluk 90 ile 110 arasi protein aliyorum.
    Karbinhidrat alimim dusuk cunku kilo vermeyede calisiyorum

Ama 3 aylik spor yapan birisiyle hemen hemen benim vucudum ayni sayilir ben cok gecmi gelisiyorum genetik olarak bunun cozumu yokmu yoksa steroid kullanmayi duusnuorum
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2019 ---
    Kolumu sıkmayınca kucucuk duruyor sıkınca baya buyuk duruyor ama bazilari sıkmasa dahi kocamab gozukuyor ben anlamadim bu isi

Son düzenleme: 18 Nisan 2019
  2. Alpan

Alpan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Fotoğraf olsaydı yorum yapabilirdik çünkü bunlar senin düşüncelerin, senin iyi ve kötü değerlendirmen

3. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası hem kilo verip hem kas kazanmak pek mümkün değildir doğal olarak çalışıyorsan. Düzenli kiilo verme dışın da ilerleme kat etmen çok zor. Karbonhidrat miktarının yüksekliği ile bunun yanın da yeterli protein ve yağ alımının, vücudun kas kazanımı ile doğru orantılıdır. Sabit kilo da kalıp, düzenli kardiyo ve ağırlık antrenmanları ile yine güzel bir vücut yapılır. Her ne kadar düzenli antrenman da yapsan, düzenli supplement de kullansan, düşük kalorili bir beslenme ile vücut inşa etmen neredeyse imkansız. Ne kadar düşük kalori bir beslenme, o kadar geç recovery ve kas kaybına dahi yol açıcaktır. Bunlardan dolayı vücudun yeni başlayanlara nazaran aynı gözükmektedir. Eğer hedeflediğin kiloya ulaştıysan, vücudun artık sana eskisi kadar yağlı ve kilolu gözükmüyorsa, alman gereken günlük kalorinin üstüne 100-200 kalori ekliyerek ilerlemen de fayda olucaktır. Ya da sabit kiloda kalıp düzenli antrenman düzenli kardiyolarla güzel bir vücut inşa etmen senin için iyi olucaktır.

Erencanns bunu beğendi.
  4. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Gayet normal bir durum. Ilk olarak 90-100 gr protein maalesef mükemmel sayılmaz. Gerçekten güzel bir gelişme icin ağırlığının en az 1.5 katı protein alman gerekir. Ek olarak kilo verirken gelismek çok çok zor. Sadece yeni başlayanlarda gozlenebilecek bir durum (Istisnalar kaideyi bozmaz). Karbonhidratlar kas gelişiminde etkin rol oynar. Neden dersen şöyle özetleyelim. Senin sürekli yaptığın ağırlıkları artırman gerekir. Kaslarına 1 ay boyunca sürekli 10 kiloluk şiddet uygularsan vücudun alışır ve tepki vermemeye başlar. Senin ağırlık artirmandaki en önemli besin de karbonhidratlardir. Karbonhidratlar çok kolay yıkıldığı için patlayıcı gücü alacağın asıl makrodur. Bu yuzden oncelikle hedef belirlemen gerekir. 84 85 kilo 175 boyun üstündeki bir insan için pek de fazla sayılmaz. Önerim diyeti bırakıp karbonhidrat almaya devam edip önce gelişmen. Yağ yakımı zor bişey değil kolaylıkla halledersin zaten. Veya intermittent fasting uygulayabilirsin. Örnek veriyorum kahvaltıyi atlarsın ve ilk ogununu spordan 1-1 buçuk saat önceye ayarlarsın. Karbonhidratıni proteinini alırsın ve salona gider çalışmani yaparsın. Salondan sonra da eve gelip az karbonhidratlı (Ama mutlaka olmali) bol proteinli bir öğün yaparak gelişebilirsin. Günlük ortalama 500 600 kalorilik bir açık birakabilirsin. Daha fazlasi gelismeni yavaşlatır. Seçim senin ;)

Erencanns bunu beğendi.
  5. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    20190406_210109.jpg 20190406_210109.jpg 20190406_210102.jpg 20190406_210107.jpg 20190406_210115.jpg
    Bu son attigim fotograflar sanirim 6 nisanda cekildi
    Cok tesekkur ediyorum dediginizi yaoacagim birde ramazana giriyoruz casein protein alicam ve oruc tutucam sahurda 2 olcek casein icicem yaklasik 50 gram protein yapior bu kas yikimini bir nebzede olsa engellermi ve yag yakarmiyim etkisi nasil olur

6. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Casein protein işe yarar tabi ama uyarayım casein protein çok susatir. Whey protein kullananlar bilir içtikten sonra bi 200 300 ml de su iceriz tek başına. Casein daha yavaş yıkıldığı için yavaş yavaş susatir. Orucunu biraz etkileyebilir. Ha sıkıntı yok diyosan kullanabilirsin ;)
    Squat deadlift gibi hareketleri yapmiyosun sanırım. Senin sıkıntın aslında kas değil biraz postür bozukluğu var. Kalcan anormal derecede dışarıda ve bel normalde o kadar içeride olmaz. Bunları aşmak icin duvara yaslanip kollarini açıp bekleyebilirsin. Squat ve deadliftin doğru formlarini ogrenmeye çalışırsan bunlar da postürünü düzeltir.

Erencanns bunu beğendi.
  7. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Yaklaşık 2 3 aydır duzenli squat ve hak midir hac midir onun squat makinesi var 2 sinide duzenlibolarak yapiyorum

8. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Makineyi boşver suan. Makine core kaslarini gelistirmez sadece bacağına falan vurur. Senin postürünü düzeltmen için core kaslarina ihtiyacın var. Serbest squat ve deadlift yapmaya başlamalısın. Zaten bunlarin formlarini oturtman yaklaşık 2 ay alir. O sırada da postürün düzelir merak etme. Bu arada kol çalışmalarına da biraz ağırlık ver. Kolda ağır kilo gir etkisini görürsün

9. Erencanns

Erencanns Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Vasıfsız
    Yer:
    Antalya
    Tamam deadlif yapmaya basliyacagim haftaya ve o dedigin kol acma germe olayinida yapacagim tam senin dedigini anlatan video buldum ozaman duzelirmi yani ve benim genetikden oturumu gelisemiyordum acaba gunluk 110 gram kadar protein yetmior herhalde bende ramazana kadar birazdaha temiz bulk yapmayi duaunuyorum ama temiz olanindan alabildigim kadar kqs alip ramazana girdikten sonra casein protein kullanip oruc tutmayi dusunuyorum sahurda 2 servis 50 gram protein casein alip niyet edip oruc tutmayi dusunuyorum ama vucut acaba survivor moduna girermiki acaba oruc tuttugum zaman

10. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yavaş yavaş düzelirsin merak etme. Bu sporda en önemli olan şey sabir. Ben ilk sene aynanın karşısına bile geçmemiştim. Yapsam da ne kadar yapabilirim sanki diye ;) Ramazan çok güzel bir yağ yakma dönemi. Ama unutma ramazanda sadece evde oturup beklersen bu sefer de kas yikimi yaşarsın. Olabildiğince aktif olup proteinini aldıktan sonra ramazanda 3 4 kilo vermen işten bile değil. Ki 3 4 kilo azımsanacak bir değer de değil 1 ay icin

Erencanns bunu beğendi.
  11. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Yaptığın programı da yazar mısın belki orada bi eksiklik vardır

Erencanns bunu beğendi.
  12. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Antrenmanını gözden geçir. Yani hareketleri doğru yapmıyor olabilirsin. Bol bol su icin. 2 litreye yaklas icebiliyorsan daha da iç. Protein miktarı bi tık daha artsa iyi olur aslında

Baska baslık actın mı hatırlamıyorum. Neyse göğüsler icin kesinlikle alt goğuse press yapma flat bench/dumbell yapacaksan da incline dan sonra yap. Press hareketlerde oncelıgın üst göğüs. . Üst göğüs presse yonel bi yandan da cable fly ve dumbell pull over yapman lazım goruntuyu düzeltmek için. Alt taraf büyüdükçe kotu gosterecektir.
    Kardio da yardımcı olur ama fazla abartma

Son düzenleme: 20 Nisan 2019
    Erencanns bunu beğendi.
  13. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    acı=gelişim

Erencanns bunu beğendi.
  14. Erencanns