Herşey ölçümü?, noldu? ( uzun yazi okuyabilcekler destek ciksin lütfen )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheProject tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba kendimden bi sorun olarak gördüğüm birşeyi paylaşicam
    yaşim 17,75 ( 3 ay sonra 18 ) boyum 179-181 arasinda birşey ne kadar dogru ölcsem bile hep bu civarda ama cogunluk 180 de kalmasi kilom 73 yağ oranim 11,6 salonda özel bi tartı vardi bi kolu vardi motor şeklinde tuttuk dik durduk o ölctü ne kadar dogru bilmiyorum. neyse konuya geçeyim;

ilk yazilişimda salona hiç birşey bilmiyordum ve cogunluk olarak kardio için gitmiştim kardiodan sonra ise bi bench bi omuz hareketi felan ortaya karısık yapiyordum pek önemli değiş işte

5 ay önce protein toz ve düzenli program ile başladim 2 ayda kol 30 dan 34 oldu ( ve sıcakken 36 olmustu bi keresinde, zaaten sıcak ken bi kez ölctüm ) 3 ay dolunca tekrar uzattim fitnessi, ve suan yaklasik 2.5 aydir yapiyorum hiç bi bölgemde 1 cm bile gelişme olmadi ama görünüş olarak ben tatmin olabiliyorum cünkü hissedebiliyorum değişiklik oldugunu suan kolum 33 bazen 32 ama kolum 34 kenki halinden daha güzel duruyor define olsun felan ama nedense ölctü düştü dedim kas mi kaybettim onu bilmiyorum ama güç kaybımda olmadi kol 34 iken o dönemde yani ( 4.5 ay önce felan ) bench presste 30 kilonun 3. setinde bitiyordum şimdi ise benchde 50kilo dayim her harekette eskiye nazaren güç artişim oldu ama kolum ölcü olarak 34 ü geçmedi hiç tamam belli bi süre sonra cok yavaşlar 1 cm için aylarimi vermem gerekbilir ama 34 erken değilmi 38 den 39 olmasini istesem itiraz etmem ama 34 de durmasi sacma değilmi herşey güzel gidiyor program beslenme vs ağrida hissediyorum ant sonrasi ama anliyamadim pek

benim tahminim benim vucud yağli biraz ağirlik calısırken yağda yaktim haliyle kolda yağ azaldi ve ölcü kaybı oldu,

ÖNEMLİ BİRŞEY DAHA : 3 ay önce yani proteinle düzenli programla calısmaya baslamak üzereyken 74,6-75,4 arasi değişiyordu su kaybı felan filan ve yağ orani tartida 14,6 cikmişti şimdi ise ölçtüğümde kilom 72,5-74,5 arasi birşey ama genel olarak 73,5 ve yağ oranim 11,6 cıktı
    ben hacimlenmek amaclı calişiyorum toz kullaniyorum kilo almam gerekirken birde kilo kaybetmişim

noldu anlamadim..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tahmin ettiğin gibi yağ kaybından olmuştur. Yoksa bench presste 30 kilodan 50'ye çıkarken kasta hacim artışı olmaması imkansız. 34 cm define kol > 34 cm yağlı kol

3. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    aynen bende öyle düşünüyorum hatta 60kg bile cikiyor tek set bazen ama suan ölctüm kol 33

34 yaglı kol demiyelim 30 da yaglıydı 30 dan 34 e geldi, öyle yani 34 ile başlamadim ama 34 dede yaği vardi herhalde kolun bu durumda

4. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    şimdi başlangıçtaki ivme ile devamda ki ivme bir değil ... aynı ağrıların olmadığı gibi .... bu arada 34 su , şişkinlik v.b. den de olabilir direk kas gelişimi diyemeyede biliriz.

bu arada şöyle bir gerçek var ..

kasın avuç içi kadar olanı 1 kg gelirken
    yağın iki avuç olanı 800 gr geliyor ( ÇOK TEKNİK ANLATMAMAYA ÇALIŞIYORUM )

kasların gelişiyor yağların eriyor süreç iyi gidiyorsa kurcalama heleki salondaki hocan senle iyi ilgileniyor ve 5 ayda görsel tatmine ulaşıyorsan dümdüz devam et yaptıklarına

hacim için kilo arttır .... protein zaten kullanıyorsun ... bunun dışında vücudun yağlı bir vücuttan kaslı bir vücuda geçiş yapıyor bu nedenle kemiklerinde de değişimler yaşıyor olabilirsin ....

kasların sıkılaşma döneminde bunlar olur ....

dediğim gibi 2 hafta ağırlık arttır ve pramit ağırlıklar uygula .... sonucu gör bir daha konuşalım

5. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    bench press 5x10 idi onu

6 8 10 12 mi yapayim ve daha fazla ağirlikla?

6. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    günceldir........

Sayfayı Paylaş