Hep baştayım bir öneri lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Furkan Ekin tarafından 13 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Furkan Ekin

Furkan Ekin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba beyler boyum 1,93 kilom 75 yaş 18
    2 sene önce fitnessa gittim 4 ay boyunca ve kendimde bir farlılık çok az görmüştüm.
    Şu anda 2 haftadır düzenli fitnessa gidiyorum ve bir farklılık göremiyorum. Hareketleri salonda yapıyorum ama vücudumun istediğim gibi kasıldığını hissedemiyorum. Örneğin 10 kg lik dambıllardan 3 er setten 12 yapıyorum ve kolumun yeteri kadar şişmediğini görüyorum onun üzerine bir çok hareket yapmama rağmen istediğim o kol sıkışıklığını alamıyorum ama yukarı killolarada giremeyeceğimi biliyorum. Lütfen benim sorunumu anlayabilecek biri varsa bana yardımcı olursa sevinirim...

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Sibobunu bir kontrol edin belki hava kaçırıyordur :D Şişme tabiri, bu spor camiasının içinde pek itibar görmez, genellikle ' hap atıyolar öyle şişiyolar olm' diyen spor dışı arkadaşlar tarafından tercih edilir. Onlardan biri olmadığınız için sabretmelisiniz, çünkü 2 hafta gerçekten bu spor için çok çok kısa bir süre, hareketleri salonda veya evde yapmanızın hiçbir önemi yok, yeterli teçhizatınız olursa, evde de büyük hedefler koyabilirsiniz. Şimdilik egzersizleri kavramaya çalışın, kaslarınızı hissetmeye bakın, antrenman - yenilenme ( beslenme - dinlenme ) döngüsüne kapıldığınız zaman, istediğiniz şey yavaş yavaş olacak. Eğer iradeniz varsa, gün gelecek derinizin altında beton olduğunu hissedecek ve şişme tabirini duyunca :confused: olacaksınız. Umarım yanlış anlamazsınız, kötü esprim için özür dilerim :)

3. Furkan Ekin

Furkan Ekin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    haklısınız da ben uzun olduğum için mi anlamıyorum çünkü gerçekten kendimi zorluyorum bir gün ısındığını hissediyorum başka bir gün istediğim ısınmayı alamıyorum boyumdan olabilir mi bir de kaslarımın boyumdan dolayı uzun olmasından? 4 ay da gittim öncesinden ve sıkı çalıştım harfi harfine. Küçücük farklılık göreyim seviniyorum çabam sonuç verdi diye. Ama bu kadarında da artık bir hatam mı var yanlış bir şey mi yapıyorum bunu anlayamıyorum.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Uzun boyun tek dezavantajı, kütleli bir vücuda sahip olmanın daha uzun bir zaman almasıdır, ama bunun kasları hissetmekle bir ilgisi yok. Yineliyorum biraz sabredin, aynı zamanda da araştırın öğrenin neler yapmanız gerektiğini, motivasyonunuz bozulmasın, bu iş böyle.

Sayfayı Paylaş