Hemoroid(Basur)Arkadaşlar yardım?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kan1111 tarafından 7 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Muayne olduk beyler 2.derece hemoroid var.Diyet beslenme vs. yaptım tekrar aynı ? 3 ay aldu.
    Arkadaşlar siz oldunuz mu ? İlaç vs onlar sadece kısa süreli diyor doktor.Ne diyorsunuz arkadaşlar ameliyat vs ameliyatsız tedaviler için ?
    yardım beyler.

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Hemoroid sorunu için Ahmet Maranki'nin videoları falan vardır youtube da onlara bir bak derim..

kan1111 bunu beğendi.
  3. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam baktım, Uyguladım genede aynı bende mi etkisi olmadı bilmiyorum.2. derece için şişkinlik vs var diyetle düzeni soktum.Ama hala aynı sadece kanama durduruyor, sonrada tekrar oluşuyor durum bu.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2015
  4. bunny58

bunny58 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Bende de hemoroid var. Hele kabızlık oldumu 1 hafta boyunca bağırsaklar düzene otursa bile wc'ye cehennem gözüyle bakıyorum. Tek yapman gereken her sabah uyandığında 3 kuru kayısı veya erik yemen. Ayrıca eczaneden alacağın kremi bölgeye uygulayarak rahatlık yaşayabilirsin. Hemoroid geçici değildir malesef, önemli olan onun huyuna gitmek :)

maietnigri ve kan1111 bunu beğendi.
  5. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam hastalık dahada ilerleyebilir onun endişesini çekiyorum.Nette sordum ameliyat olanların hepsi 4. evrede olanlar çoğu.yaş 30 üstü çoğu.
    Ameliyatsız yöntemlerde var onlar kısa 10-15 dklık operasyon.Girişimsel tedavi diyorlar bunlara bant,lazer,TDH(HAL) vs.
    Yani yaptığım diyetler vs ondan sonra sürekli tekrarlıyor :) 4-5-6 hafta sonra tekrarlanıyor.
    Doktorlar 1. evre dışında müdahale etmese sürekli devam eder diyor ve ilerler sanırım .
    Ne yapmamı önerirsiniz ?

Son düzenleme: 8 Ağustos 2015
  6. bunny58

bunny58 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Hemoroid ameliyatı olsan bile ileride tekrar gerçekleşmesi mümkün malesef. Aynı kıl dönmesi gibi. Dediğim gibi onunla yaşamayı öğğreniceksin. Diyette iken benimde çok çektiğim oluyor. Her gün 3-4 litre su iç. Karbonhidrat ihtiyacını lifli yiyeceklerden almaya çalış. Sabahları kayısı ve eriğini ye. Tavuk yediğin zamanlar sulu yemek tarzı yapabilirsin. Yani anlıyacağın ameliyat geçerli çözüm değil (doktorlara saygım sonsuz olsada senin bedenini senden iyi kimse bilemez).

kan1111 bunu beğendi.
  7. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kabız olmamaya dikkat ediyorum.Bende acı falan yasak :) diyete sadık kalmak gerekiyor.:)Sonuç yine tekrarlıyor :)

Söyledikleriniz doğru.Benim dediğim ameliyat öyle doku kesme falan değil.Girişimsel tedavi diyorlar.
    Lazer,bant,Hal falan var onlardan bahsediyorum.Ameliyatsız tedavi diyor doktorlar.Bende ameliyatsız olanlardan en düşük nüks oranı düşük olanlardan bahsediyorum.Kesin çözüm değilde eğer şimdi tedavi olmasak sonrası endişe ediyorum 2.evreden 4. evreye geçerse doku kesimi olan klasik ameliyat yapacaklar veya bant,lazer sorduğum kişiler 30 yaş üstü olup 4. seviyelerde çoğu Mevlüt hocayı öneriyorlar.İple boğma ve lazer uygulamış.Tedavi sonrası kendine göre ayarlarsın her şeyi tekrarlamaz dedi.Tedavisi başarılı geçmiş 1 yıldır falan geçmiş üstünden.
    Adam şimdi iyiyim diyor.:)Bende diyorum erken olup kurtulsak iyi olurdu :) Erken teşhis daima iyidir.:)
    Kafama girdi önceden tedavi olup yıllarca çekmeyelim diye.Kas kaybı da yaşamasak iyi zorlamamak gerekiyor bölgeyi :)

8. Harunnnss

Harunnnss Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum 2. Ayın başında muscletech mass gainer 5 kg kullanmaya başladım ve kullandıktan 1 hafta sonra midem de rahatsızlık hissettim hep sütle içiyodum ve içtikden sonra tuvalete çıkıyodum bıraktım gene aynı sorunlar devam ediyo bilgisi olan paylaşabilirmi ?

kan1111 bunu beğendi.
  9. abugraerol

abugraerol Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    arkdaş body yaparkenmi bahsur oldu protein ağırlıkık besleiyorumda bende az korktum açıl şifalr verisin allah

Sent from my iPhone using Tapatalk

kan1111 bunu beğendi.
  10. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam süt fazlası kabızlık yapıyor.Bizde ıkınmamaya çalış ıkınırken hemoroid çıkar sonra çok yakınırsın bu hastalıktan.Ikınmanı sağlayan hareketlerden kaçın şimdilik.
    Sütü azalt kabız olmamaya dikkat et,lifli besinler tüket su iç,lavaboda fazla durma işini gör direk çık.
    Gerekirse 2. defa üst üste git.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2015 ---
    Bütün hastalara şifa olsun hocam.Hocam body yaparken olmadı bende.Daha öncesi oldu.Siz kabız olmamaya dikkat edin.Vücuda yağ alımınız az olabilir.Zeytin yağın faydası çokLifli gıdalara biraz ağırlık ver.İhtiyacını erteleme git direk erteleme.
    Hocam öneri video atıyorum izleyin.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2015
    abugraerol bunu beğendi.
  11. abugraerol

abugraerol Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    teşekürler kardeşim

Sent from my iPhone using Tapatalk

kan1111 bunu beğendi.
  12. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kola ve gazlı içeçek de içmemeye gayret et.bunlar dışkının sertleşmesine neden olur. Ilık kola ise ishal keserek kabızlık oluşturur. Aman diyim..

kan1111 bunu beğendi.
  13. kan1111

kan1111 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bu hastalığa yakalanıp,tedavi olan arkadaşlar varsa foruma katkı, yardımcı olursa seviniriz forumca.

14. mgunalp

mgunalp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hemoroid basur için bir çok krem ve fitil tarzı şeyler kullandım hiç biri çözüm olmadı. Avrupa Cerrahi Merkezinde Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Oldum. Operasyon 5dk. sürdü ve 2 senedir bir sıkıntım olmadı. Tavsiye ederim. Operasyondan sonra direk günlük yaşantınıza dönüyorsunuz.

15. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Bende iç hemoroid vardı. Hap ve krem kullandım bir ay boyunca. Aradan 6 ay geçti, kabız olmazsam hiç sıkıntı olmuyor. Önemli olan rahatsızlık ilk evrelerindeyken tedavi olup, alışkanlıkları değiştirmek.

16. AliTasci

AliTasci Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Bu konuda tam bir bilgim yok internet sağlam kaynaklardan bilgi edinilebilir fakat eskilerin söylediği , aklımda kalan birşey var. Zeytinyağı , bağırsakları yumuşattığı söyleniyor. (Ne kadar doğru bilmiyorum)

17. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Aşırı mekik, karın ve ve bel çalışmak kesinlikle bende hemoroid yapıyordu. 7 8 sene öncesinde vardı.Bunun farkına vardım ve dikkat ettiğimde sorun kalmadı. Aşşağı yukarı 7 senedir sıkıntı yok. Sadece birkaç kere oldu o da 1 2 hafta sürüp geçti. Aşırı ağır antrenmanlardan kaçınmak gerekiyor.Antrenmanlarda 1.5 saati de çok geçmek kanımca iyi değil.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2016
  18. ugurerdem

ugurerdem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar iş yerinde tanıştığım bir müşteri bana kendi yaptığı bir ilaç getirdi kola şişesi içinde ben ilk başta inanmadım para tuzağı sandım ama şuanda yatıp kalkıp adama dua ediyorum çünkü her tuvalete girdiğimde resmen ağlayarak çıkıyodum basur çok lanet bir hastalık kanama bi yandan ağrısı sızısı bir yandan valla 250 tl verdim ama pişman değilim şişeyi bitirdim ve şuan basur denen bişey kalmadı sonuna kadar helal olsun aldığı para ALLAH razı olsun adamdan 250 tl verdim ama kurtuldum aramak isteyen varsa nosu 538 035 8503
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2017 ---
    arkadaşlar iş yerinde tanıştığım bir müşteri bana kendi yaptığı bir ilaç getirdi kola şişesi içinde ben ilk başta inanmadım para tuzağı sandım ama şuanda yatıp kalkıp adama dua ediyorum çünkü her tuvalete girdiğimde resmen ağlayarak çıkıyodum basur çok lanet bir hastalık kanama bi yandan ağrısı sızısı bir yandan valla 250 tl verdim ama pişman değilim şişeyi bitirdim ve şuan basur denen bişey kalmadı sonuna kadar helal olsun aldığı para ALLAH razı olsun adamdan 250 tl verdim ama kurtuldum aramak isteyen varsa nosu 538 035 8503

Son düzenleme: 19 Mart 2017
  19. ugurerdem

ugurerdem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

20. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Eskiden oluyordu. Uzun antrenman yapardım. Yıllardır olmadı.
    1) Sadece protein ağırlıklı diyet yerine 3 makroyu (protein yağ karbonhidrat) içeren besinler ve lifli gıda alıyorum. Zeytinyağı özellikle önemli. İyi çiğnemek önemli.
    2) Uzun antrenmanlardan ve sıvı kaybından kaçınıyorum.
    3) Totoyu soğuktan korumak çok önemli. Artık telefonda günlük hava durumu var. 15 derece ve altıysa dışarda oturacaksam ince bir alt içlik giyiyorum. 0 derece falansa ince yün alt içlik giyerim.
    4) Çıkmıyorsa yarım saat ıkınmam. Bu da önemli. Çok zorlayarak uzun süre ıkınma bağırsağı dışarı itiyor.

Sayfayı Paylaş