Hem yağ yakıp,hem kas yapmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve excalibur17 tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. excalibur17

excalibur17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bel bölgemde biraz fazla yağlanma var,spora başladım bi ay oldu ama nasıl beslenmem gerektiğine tam karar veremedim.Yağların yakılması için sizce karbonhidrattan kesmeli miyim?Ayrıca kas gelişimi de istiyorum,sadece protein alımı kas gelişimi için yeterli olur mu? Ya da karbonhidrat alırsam yağ yakımım yavaşlar mı? Karbonhidrat almam gerekiyorsa 1.94boy 87 kilo biri ne kadar karbonhidrat almalıdır? Karbonhidrat almalıysam hangi besinlerden almalıyım?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İshak01 ve HushMoney bunu beğendi.
  2. QushcuTr

QushcuTr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Karbonhidrat alman tabiki gerekli, ama GI'si düşük karbonhidrat alman gerekiyor. Mesela spor öncesi esmer pirinç lapası, kepekli makarna yada bulgur pilavı yiyebilirsin.

İshak01 bunu beğendi.
  3. JJJJJ

JJJJJ Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Hem yağ yakıp hem kas yapmak diye bir şey mümkün değil.Hacim kazanmamızı sağlayan şey karbonhidrattır ve yağ yakımını sağlayan şey de karbonhidratları azaltmamızdır.Karbonhidratları azalttığımızda vücut yağ depolarından gerekli enerjiyi sağlamaya çalışır bu da yağ yakımını sağlar.Hacim kazanmak için karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsak bu seferde vücut karbonhidrat alımı olduğu için yağ yakmayı anında keser.Karbonhidrat aldığın zaman insülin yükselir bu da yağ yakımı sağlayan glukagon hormonunu saf dışı eder.Dolayısıyla yağ yakamazsın.Basitçe anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olabildim

İshak01 bunu beğendi.
  4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    sadece zayıflama amaçlı 1.5 saatlik kardiyodan önce ne tür şeyler yenmeli. ben spora gitmeden önce genellikle 2-3 saat önce komplex carb tüketiyorum. kepekli makarna, salata vs. kardiodan 1 saat sonra ise protein ağırlıklı besleniyorum.
    Ekimin 5inden beri toplamda 4.0 - 4.5 kilo verdim bu şekilde.

5. İshak01

İshak01 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Bro,Benim vücut yağ oranım %25 ve bacak göbek bölgemde baya yağ var.6 aydır istikrarsız beslenmeyle spor yapıyorum.Boşa kürek çektim bunca zaman.Artık senin dediğine göre ilk önce yağ oranımı %10-15 lere düşürdükten sonra karb. alımını artırarak hacim mi yapmam lazım.
    Cevaplarsan çok sevinirim Abi :D

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hem yağ yakıp hem kas hacmi kazanmak mümkün olmasa bile, kilo alımıyla birlikte yağ-kas oranı değişebilir değil mi? atıyorum yüzde 30 yağ yüzde 30 kas oranına sahip biri, kilo alıp hacim kazanmayla birlikte, yüzde 25 yağ, yüzde 35 kas oranına sahip olması da mümkün görünüyor....

İshak01 bunu beğendi.
  7. JJJJJ

JJJJJ Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    En doğrusunu yaparsın.Düşük karbonhidrat diyeti ve cardio ağırlıklı bir çalışma ile yağ oranını düşürdükten sonra hacim kazanmaya bakarsın.

İshak01 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş