Hem Gainer Hem L-Carnitine Kullanılabilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CowardGuy tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Hem temiz kilo alıp hem de yağ yakmak mümkün mü ?

Hem gainer, hem protein hem bcaa hem kreatin ve yanında da l-carnitine kullanabilir miyim bi faydası olur mu sizce ?

göbeğim almış başını gidiyor ama zayıfımda..

2. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Gainer ve lcarnitine'i aynı anda alman pek işe yaramayacaktır.
    Bunun yanı sıra Kreatin ve L-Carnitine'i aynı anda kullanabilirsin.
    Ayrıca temiz kilo almak mümkün o sırada yağlarınıda yakabilirsin elbette(Aldığın yağ miktarını azaltıp, kardiyo ile desteklediğinde) ama olay diyetten geçiyor diyebilirim. İstersen bütün supplementleri kullan yinede diyetin kötüyse olacaklar aşağı yukarı bellidir. Diyetin ne durumda?

CowardGuy bunu beğendi.
  3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    beslenme programım var uyuyorum ama karbonhidratları akşam ve gecede alıyorum çalıştığım için gainer siparişi vermiştim yanında karnitin verdiler ikisini kullanmamım sakıncası yoksa antrenmandan ne kadar önce ve kullanırken öncesinde ya da sonrasında yemem yememem gerekenler nedir ? ilk defa karnitin kullanıyor olacağım o yüzden.

4. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bir zarar gelmez ancak şu şekilde düşün. Yağ yağmak için kalori azaltman gerekiyor. Kilo almak içinde kalorini arttırman gerekiyor. İkisini bir arada yapmak yerine birisine odaklan. O sırada vücut çalışacağın ve diyete sahip olduğun için -bulk için verilmiş bir diyettir sanırım- zaten yavaş yavaş kasların belirginleşecek ve yağların azalacatır. Böyle uzun süre gidersen mutlaka yağ oranını azaltırsın ama zamanı uzatmış olursun. O yüzden tek seferde bir hedefe odaklanman daha iyi olur böylece daha kısa zamanda daha fazla sonuç alırsın. Ayrıca göbeğinin fazla olduğunu söylediğinden şunuda söyleyeyim, büyük ihtimalle gainer bunun değişimini çok zorlaştıracaktır. O yüzden kararını buna göre al. Soruna gelecek olursam eğer.

Lcarnitine'i spordan yarım saat veya 20 dakika önce alabilirsin. Gainer için ise belirli bir zaman yok istediğin vakitte alabilirsin. Eğer yağ oranı az ve karbonhidrat oranı yüksek ise spordan önce alarak spor sırasında sana destek olabilir :)

CowardGuy bunu beğendi.
  5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    çok açıklayıcı bir cevap olmuş teşekkür ederim. Evet göbek almış başını gidiyor karın hareketleride yapıyorum ama fazla değil mekik ve side bent sadece kollarım zayıf clean bulk ya da dirty bulk konusunda kararsızım dirt yapıp ondan sonra direkt definisyona mı girsem diye ama çok zararı olduğunu söyleyenlerden ötürü cesaret edemedim ve evet clean bulk uzun vadede işe yarıyor bekleyip göreceğiz tekrardan teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş