Hem Body Hem Kilo Verme?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve feelgood tarafından 18 Eylül 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. feelgood

feelgood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merabalar.. ben body yapıyorum ve aynı zamanda cardio ile kilo da vermek istiyorm.
    boy:1.82 kilo:90

nasıl bi beslenme uygulamam lazım ki 10 kilo falan verebileyim rahatlıkla
    :)

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle foruma hoşgeldin. Soruna gelince aynı anda hem kilo alıp hemde kilo vermek oturuken ayakta durmak gibi birşey ;) Ama maksimum kas kütlesini mininum vücut yağı oranı ile elde etmek olası. Önce bir bulk sezonu geçir, iyi beslen, fazla ye, şiş yani büyü. Sonra cut dönemine girersin, 2-3 ay . Bu sürede yağ yakımına konsantre olursun, kas kütlesini korurken fazla yağdan kurtulursun. Başta dediğim gibi ikisinide aynı anda yapmaya kalkarsan ikisindede beklediğin sonuçları alamazsın. 1.82 cm'e 90 kiloyum demişsin, kilo fazlalığı spordan dolayımı(kas) yoksa fazlanmı var? Beslenme bölümünü okursan bu konuda sana faydası dokunabilecek birçok bilgiye ulaşabilirsin. Giriş olarak öğünleri 5-6 öğüne çıkar, öğünler büyükten küçüğe doğru sıralansın(kahvaltı en büyük->son öğün), günde en az 2-3 litre su iç, yağdan ve basit karbonhidratlardan uzak dur...

3. Massivend

Massivend Guest

Harika noktalar Sarc4stic.

4. d.t.m.

d.t.m. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    VÜCUT GELİŞTİRME ANTRENÖRÜ -MİLLİ SPORCU
    Ama maksimum kas kütlesini mininum vücut yağı oranı ile elde etmek olası. Önce bir bulk sezonu geçir, iyi beslen, fazla ye, şiş yani büyü. Sonra cut dönemine girersin, 2-3 ay . Bu sürede yağ yakımına konsantre olursun, kas kütlesini korurken fazla yağdan kurtulursun. Başta dediğim gibi ikisinide aynı anda yapmaya kalkarsan ikisindede beklediğin sonuçları alamazsın. 1.82 cm'e 90 kiloyum demişsin, kilo fazlalığı spordan dolayımı(kas) yoksa fazlanmı var? Beslenme bölümünü okursan bu konuda sana faydası dokunabilecek birçok bilgiye ulaşabilirsin. Giriş olarak öğünleri 5-6 öğüne çıkar, öğünler büyükten küçüğe doğru sıralansın(kahvaltı en büyük->son öğün), günde en az 2-3 litre su iç, yağdan ve basit karbonhidratlardan uzak dur...[/quote]
    demiş arkadaşımız vede güzel demiş :) katılıyorum

Salondan arta kalan zamanlarda bölgesel incelme hariketleri yavaş dozda koşu vede tempolu yürüyüşler de yardımcı olacaktır...

5. efes

efes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı anda vücut çalışıp kilo verememek bana saçma geldi.Daha doğrusu kilo vermek kısmını açalım.Sanırım insanların istediği tartının gösterdiği rakamın az göstermesi değil de yağlı göbekli görünmekten kurtulmak.Bu da yağ oranını azaltarak pekala mümkün.Her gün yarım saat kardio yap özellikle sabahları veya çalışmadan sonra arkadaşım bence.Uzun vadede önemli olan tartının gösterdiği değer değil vücudunun ne kadar yağlı olduğudur.Gittiğim salonun sahibi 1.90 boyunda ve 97 kilo ama emin ol en fazla 80 kg gösteriyor

6. kytol

kytol Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    kardeşim benim sana bir önerim olacak benim de aynı sorunum vardı ama şimdi baya azaldı ilk birkaç ay değil de ondan sonra antremanlar ağırlaştıkça harcadığın kalori artıyor.İlk olarak kardioları eksik etme ve gereğinden fazla yememeye çalış tabi bodyi aksatma hem kilo vericeksin hem de kas kütlen artıcak ve daha güzel bir vücuda sahip olacaksın.Antremanda seni en çok zorlayacak ağırlıkları seç ki daha fazla kalori yakasınbench_O
    Ama benim dediğim şekilde kilo vermen pek hızlı olmaz

7. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    şimdi forumda daha bilgili hocalar üstadlar vardır diyecek sözüm yok ama benim anlamadıgım şu , definisyonla beraber kas kazanımı bu olanaksızdır kanımca çünkü bir insan salonda yag yakımına ugraşıyorsa o adam kastanda kaybedecektir bu oran ortalama %70 yag %30kastır her daim azalabilir veyahut alçalabilir yag yakan adama kas oranı artmış görünüyor ama tamamen farklı o adam yag yaktıgı için kasları belirginleşiyor ama adam farkında olmuyorki %30da kastan kaybetti :) ayrıca hem yag yakıp hem kaslanılabiliniyorsa herkesin scott adkins gibi vucudu olmalıydı yanılıyorsam düzeltin lütfen arkadaşım kilo vermek için altın kural sporun yanısıra bogazını tutmasını bilmelisin yaptıklarının boşa gitmemesi açısından spor yapıpta hiçbirşey yemeyen insanlarda gördüm ya saçları dökülüyordu (bizati kendim bir zamanlarki hatam 96dan düşmüştüm) yada iç organlarına zarar veriyordu hızlı verilen kilo kayıpları da insanın canına zarar sindirerek yapılması en güzeli hızlı vermek sarkmanında önünü açar ayrıca, sana önerim şu sporunu yap yeteri kadar beslenmene dikkat et ortalama 10kg civarı verdigindede kas yapmaya başlarsın digerlerini bilmiyorumda bana birisi kag yakarken dag gibi biceps yapacagım derse ona başarılar der ve o adamı kendi haline bırakırım yani sözün özü yag yakarken kaslanmak perhiz ve lahana turşusu örnegi gibi kanımca saçmalıgın daniskası forumda beslenme önerileri bulunmakta oradan bakarak kendine bir program hazırlayabilirsin ögün aralarında 1elma yahut 1avuç ceviz olabilir akşam ögününde karbonhidrata yüklenme ekmegi azalt cola hamburger vs bunları katmıyorum dahi bunlar baş düşman cips yerine göre çikolata yag yapan yiyecekler , protein agırlıklı beslen bunların yerine hem daha saglıklı hemde yaglardan kurtulmuş olursun iyi çalışmalar..

Sayfayı Paylaş