Hedeflerimle alay edilmesinden bıktım!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    iyi geceler herkese, biraz dertleşeyim belki rahatlarım.

aslında kimseyi umursadığım yok ama artık sıkmaya başladı,

kendimi bildim bileli hep sporcu olmak istedim 7 yaşımdan beri hedefim güreşçi olmaktı ama ailem izin vermedi ve şu an 15 yaşındayım 1 yıldır düzenli bb yapıyordum ve artık güreşe başlamaya karar verdim ve sırf bu hedefim yüzünden daha kolay ingilizce öğreneyim diye hazırlık sınıı-fı olan bir okulda okumaya karar verdim ve deli gibi ingilizce çalıştım ileri düzey ingilizce öğrendim fakat ne zaman okulda-aile ortamında-arkadaş ortamında ileride abd'ye gidip profesyonel güreşçi olmak istiyorum dediğimde garipsiyorlar dalga geçenler bile oluyor çünkü tv de gördükleri gibi sanıyorlar herşeyi bu da beni sinir ediyor insanlara yalandan diplomat olmayı düşünüyorum falan diyorum, belkide ailem en başından izin verseydi şu an güreş dalında başarılarım bile olabilirdi ama bu gün karar verdim ve yarın güreşe başlıyorum sanırım daha önümde uzun yıllar var herkesin düşündüğü gibi bir güreşçi değil dahah da iyisi olup herkese yanıldıklarını göstermek istiyorum.

Son düzenleme: 8 Nisan 2012
  2. todesengel

todesengel Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    doktor
    Yer:
    ankara
    insan sevdiği meslekte başarılı olur, ilerler. aileler korumacı yapılarından ötürü bu tip açılımlar yapamazlar, diğer insanlar ise kendi hayallerini yaşayamadıklarından sizin ideallerinizle alay ederler.
    bence ne olursa olsun hayallerinin, ideallerinin peşinden git.

Azi, bravehearts, spine ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    zaten ben hiçbir zaman takım elbiseler giyeyim, masa başına oturayım, kağıt işleri yapayım gibi hayallerim olmadı mesela soruyorlar bana işte hadi gittin abd'ye ne okuyacaksın ya hukuk ya yazılım mühendisliği diyorum, hep teknolojiye bilgisayara ilgi duymuşumdur ama yerimde oturar yaptığım bir istemediğim için sadece okurum elimde mesleğim olur diyorum. ama spor salonunda vakit harcamak,insanları eğlendirmek onların gözünde rol model olmak en büyük hayalim, yaşayabileceğim kadar param olsun villalarda gözüm yok.

4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Arnold Scwharzenegger'inde zamanında hayalleriyle dalga geçilmiştir.. Kendisi daha sonra;

-7 kere mr olympia oldu..
    -Hollywoodta çok sayıda filmde başrol oynadı ve unutulmaz bir aktör oldu..
    -Abd'nin California eyaletine vali oldu..

unutma hayali olanın varacak bir hedefi de vardır..

-Bir insan hayal kurduğunda önce dalga geçilir..

-Sonra kesinlikle karşı çıkılır..

-En sonunda da tebrik edilir ve desteklenir..

Azi, spine, speedtouch ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Umarım öyle olur, en büyük hayalim o. Artık hayatımda kimsenin hakkımda karar almasına izin vermeyeceğim, vücut geliştirmeye başladığım zaman da herkes alay etti fakat şimdi yaşıma göre gayet iyi vucuda sahip olduğumu görenler gıpta ediyor.

6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Seni çok iyi anlıyorum.Pişmanlıkları hayatım boyunca yaşadım ve yaşıcam.
    Daha 6 yaşındayken futbola olan ilgim büyüktü.ve mahalleden arkadaşla antalyada tam spora yazılcaz annem gitti konuştu vs.Hooop babamın tayini çıktı doğru gaziantep'e.O zaman küçüğüm haliyle uyum sorunu filan vardı sitede arkadaşlıklarım çok güzeldi.Gittiğim yerde arkadaş bulucamda beraber spora gitcezde bla bla bla..

Herneyse Antepte 4 yıldan sonra 11 yaşında edirnede yüzmeye heves saldım.Direk kaydetti ailem(Saolsunlar desteklerler spor konusunda.).Öğrendim filan derken araya yaz tatili , dedemin vefat etmesi derken spordan soğudum

O süreçte arkadaşlarla futbol oynamaya devam ettik mahallede Aradan 1-2 yıl sonra babamın tayini İstanbula çıktı bu sefer de thai boxa çok merak sardım.Babamda özellikle hep bir savunma sporuna gitmemizi isterdi.Kaydoldum 1 yıl kadar gittim filan.Liseye yerleşme zart zurt muhabbeti girdi.O gün bugundür pasifleştim resmen.

Şimdi aklıma ne zaman eski günler gelse keşke Thai boxu hiç bırakmasaydım , yüzmeye devam etseydim , futbolu bırakmasaydım ..Gibi iyice ayar oluyorum kendime.Sanki birisi beni kayıt etmese ben o spora gidipte kendim kaydolmazdım(Kücüklüğümden midir,çekingen olduğumdan mı o zamanlar bilemiyorum).Amma ve lakin şimdi merak saldığım bodybuildingi bırakır mıyım ? ASLAAA !! Ömrümün sonuna kadar spora devam artık.

Senin durum tabi farklı benimkindende diyeceğim o ki gözün kimseyi görmesin hedefe kitlen bence ilerde pişmanlık dolu bir hayat sürmek istemiyorsan. Ahh ya yine eski pişmanlıklarıma mı döndüm ne :(

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
    mJw, Azi ve "FURKAN" bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hayaller kurmak güzeldir bak yaşında genç 15 ne güzelde hayallerin var :)

ama tabikide bir sorun var hayallerin oldukça kısıtlı :)

yani hayal bu 1 tane olmamalı 5-6 tane olmalıdır :)

bir çok hayalin olsun birbirnden çok farklı olan :)

Azi, wallcroft9'69 ve "FURKAN" bunu beğendi.
  8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    @HUMOR benimde ailem desteklemiyor daha doğrusu babam destekler ama geri kalan aile bireyleri garip karşılıyor ailedeki tek erkek çocuk olmamdan kaynaklanıyor olabilir.Keşke çocukken spor yapmama izin verselermiş neyse artık hayat uzun.

@Danny Boy en büyük halim zaten güreşç olmak tabi bunun yanlarında başka hayallerim de var tabi belki ileride Allah kısmet ederse kendi oyun şirketimi bile kurabilirim kim bilir.

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bruce Lee'nin dediği gibi ''Eğer bir konu üzerine çok düşünürsen, onu gerçekleştirecek zamanın kalmaz''. Fazla düşünme bu konular hakkında eğer istiyorsan yap

Azi, bravehearts, HUMOR ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  10. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Hayallerin güzel, bize çekici gelmeyebilir çünkü onlar senin hayallerin. Ama ciddiye alınmak istiyorsan somut şeylerle çıkmalısın ailenin karşısına. Ben bunu istiyorum, eğitimi burda veriliyor, şu kadar para, şu kadar sürecek, beni buraya gönderin. Ben okulu bırakıcam ve saçma sapan bir şey yapacağımı söylediğimde ailemin destek vermesini buna bağlıyorum. Gerçi ben isteğime ulaşamadım, herşey tam olmasına rağmen, şu anda 4 sene öncesine dönüp baktığım zamanda ben gerizekalıymışım para kazanmak uğruna saçma sapan işler yapacakmışım diyebiliyorum. Seninde yaşın daha çok genç ben 21-22 yaşındaki halim için bunları diyebiliyorsam sen 15'in için hertürlü küfür ediceksin :). Ayrıca neye yatkın olduğuna bence karar ver, ya hukuk ya mühendislik diye bir seçim bence çok yanlış, ben bir mühendis olarak hukuk bitirebileceğimi hiç sanmıyorum(ha dersen ki mühendisliği bitirebildin mi yok hala okuyorum 1 dönem kaldı ama benim sıkıntım ilk 3 sene okula gitmemek çalışmak olmuştu).

Bu arada seninle dalga geçenlerin bazılarına da kulak ver bence, Arnold'la da dalga geçmişler, Einstein'inda okuldayken notları çok kötüymüş, diye kendini çok da gaza getirme bence. Olaylara biraz daha gerçekçi bakmakta fayda var, hayalleriyle dalga geçilen diğer milyonlarca insan hangi noktaya gelmiş Arnold gibi olmuş mu? Yada dersleri kötü olan diğer öğrencilerde şu an bile tartışılan ve doğru kabul edilen teoriler üretmiş mi?

Azi, "FURKAN" ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hayalleri büyük olan insanları severim yalnız kendi hayallerini başkalarıyla uzun uzun tartışman yalnış o insanlar büyük bir ihtimalle sıradan işi sıradan maaşı sıradan hayatı olan insanlar seni anlamazlar ve dalga geçerler önemli olan senin gerçekten güreşçi olmayı isteyip istememen eğer bu konuda yeterliysen çalışmaya başlamalı bu işin inceliklerini öğrenmeli her geçen gün dahada bilgilenmelisin öyle tartışmayla ailem yada arkadaşlarım ne der diye beklersen yaş gelir geçe rbirde değişik meslekler seçen insanlar eleştirilir herkesin doktor avukat polis mühendis olması istenir sen eğer oyuncu müzisyen sporcu vs olacam dersen ailen başta olmak üzere çevren dalga geçer onun için gerçekten istediğin mesleği yapmak için bir an önce çalışmaya başlamalı hatta ufak bir işde bulabilirsin spor masraflarını karşılamak için eğer gerçekten inanıyorsan azimli kararlı ve çalışkansan hayallerini gerçekleştirebilirsin

"FURKAN" bunu beğendi.
  12. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    genç arkadaşım hayallerin gerçekçi değilse onlarla dalga geçilmesi gayet normaldir. günümüzde senin yaşlarındaki gençlerin bir çoğu medyanın ve sosyal ortamın etkisiyle hayal dünyasında yaşıyor. bunu şu anda algılayabilmen mümkün olmayabilir. ama birkaç sene sonra bu günkü düşüncelerine çok güleceksin. işin ilginç tarafı belki bundan bir 10 yıl sonra benim şu anda sana söylediklerimi sende bir başkasına söyleyeceksin. bu nedenle bugün büyüklerinin tavsiyelerini dikkate alman gelecekte yaşamına önemli ölçüde olumlu katkı sağlayacaktır.

"FURKAN" bunu beğendi.
  13. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Oturduğun Yerden Ben Şunları Şunları Yapcam Deseydn Dalgayı Belki Hakederdin Ama İngilizce Öğrenmek İçin Çabalıyorsun BB Yapıyorsun Henüz Yaşın 15 Olmasına Rağmen Kendini Hayallerin İçin Hazırlıyorsun Bence Dalga Geçilecek Değil Tebrik Edilecek Birisin. Allah Yardımcın Olsun Başarılar Dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Nisan 2012
    "FURKAN" bunu beğendi.
  14. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu
    Sakın sana; 'kötüsün' diyenlere aldırma!
    Bana da 'Gerizekalısın' diyenler oldu..
    ve ben atomu parçalayıp ellerine verdim......

Albert Eintein..

bu herşeyi anlatıyordur umarım.. :)

Azi ve "FURKAN" bunu beğendi.
  15. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Mesajı buraya kadar okuduğumda hayda yine başa döndük ikinci bir kayra bey vakası dedim neyseki Albert abimiz söylemiş hyper_

mJw, Azi ve Ocensers bunu beğendi.
  16. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    @Kauss yorumunuz için teşekkür ederim. yalnız birazcıkda olsa düşünmekte fayda olsa gerek.

@Bluediver aslında korkuyorum ya başaramazsam diye bu yüzden başka hedeflere de yer veriyorum mühendislik,hukuk olayına gelince aliemin yurtdışında okutaak kadar parası yok sporcu bursu veya başka burslarla idare edebileceğim için şu an huku mu mühendislik mi konusunda kararsızım.

@rockybalboa7 zaten bu güne kadar çok istedim fakat olmadı, bende altyapım olsun diye v.g yapmaya başladım şu son zamanlar tüm güreşçilerin uzun boylu olduğunu görünce kafaya takıyordum artık onuda problem etmiyorum, umarım dediğiniz gibi olur,sağolun.

@novijenz galiba dediğiniz gibi en büyük etken sosyal meyda siz de teşekkürler.

@Pulbiber072 çok teşekkür ederim Allah razı olsun.okula bile pilav-tavuk götürmem garip karşılansa da hiç umursamadım bu güne kadar bana huzur veren sporu yaptım bundan sonra da böyle devam edeceğim.

@pierre tolga ileride bende insanlara başardığımı göstereceğim.

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

en çok bunu yapmak için çalışıyorum, bana söylenilenleri düşününce daha da hırslanıyorum. bench_O

rockybalboa7 ve Pulbiber072 bunu beğendi.
  17. pierre_tolga

pierre_tolga Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    23
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorlu

merak ettim yahu,nedir bu kayra bey vakası ? :D ben denk gelmedim.. :)

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sen sahtekarlık hırsızlık kötü işler yapmada gerisine kimse bişe diyemez
    sana destek olunması da büyüklerin görevidir

Pulbiber072 bunu beğendi.
  19. captctlk

captctlk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    insanların seni yıldırmasına izin verme :)

20. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Azi ve Despo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş