Hedefim Nick Bateman gibi olmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rendroy tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rendroy

rendroy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar,

Yillardir basketbol oynayip yuzuyordum taki sakatlanip 36 kilo alana kadar. Ve bu bende artik ciddi bir bunlaima sebep olmustu. Buyuzden kendime ceki duzen vermem gerekiyordu. 3 ay once BeachBody'den Insanity Max 30, programini satin aldim. 2 aylik programi guc bela askatmadan bitirdim simdi ise bir daha basladim ve bu pazartesi 2. yarisina baslayacagim. ve 4 hafta sonra program bitiyor. Bu programdan hemen sonra P90X3'u yapmayi dusunuyorum. Fakat benim icin en buyuk sikinti barfiks hic ama hic cekemiyorum. Bilerek bu tarz programlar tercih ediyorum cunku saatlerce fitness da vakit gecirdigim zaman bu bana iskenceye donusturuyor. Antremanlari okulun gyminde yapiyorum. 3 ayda yaklasik 25 kilo vermisimdir. 117 kiloydum suan 92-95 civarindayimdir. Daha tartilmak nasip olmadi. Boyum 1.88. Yasimda 21.

Sizden tavsiyeler istiyorum. Daha once hic profesyonel olarak vucut gelistirmeyle ilgilenmedim. Spora basladigimdan beri l carnitine kullaniyorum. bIR AYDIR DA Protein tozu kullaniyorum.

Tam olarak hedefim Nick Bateman gibi bir vucuda sahip olmak. Tam olarak neler yapmaliyim bunun icin. Sizce P90X3 gibi bir program buna yardimci olur mu? Yoksa kendime bir fitness programi cikarip. Onu mu uygulamaliyim. Bir de supplament olarak l carnitine ve protein tozu disinda kullanmam gereken takviyeler var mi?

Tam olarak nasil bir plan program cizmeliyim. Kendime bir zaman cizelgesi koydum kafama. Nisan ayinin sonu gibi bu olculere ulasmak istiyorum.

Bir de benim vucudumda genel bir sikinti var. Ben ne kadar zayiflarsam zayiflayayim. Bacaklarim ozelliklede dizden yukarisi cok az inceliyor. Ve cok sacma orantisiz bir goruntu olusuyor. Yagli bir bacagim yok ama full kas da degil. Bunun onune nasil gecebilirim.

Bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Herkese iyi gunler iyi calismalar

Nick Bateman'in instagram hesabi burada. https://instagram.com/nick__bateman/

2. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bence Nick Bateman, Marc Fitt gibi insanlara özenilmesinde, vücuttan çok kafa kısmının etkisi var :D konuya gelirsek kilo almadan önce baya zayıf olduğunu varsayarsak bence hedefine ulaşman çok da zor değil, ayrıca eski basketbolcuların bu sporda ekstra başarılı olduğu ayrı bir gerçek. Bence supplement konusundan çok, normal beslenmene dikkat etmen daha önemli. Beslenme kısmındaki bilgilerden ve yağ yakım günlüklerinde üyelerin tecrübelerinden faydalanırsan daha tatmin edici bilgilere ulaşabilirsin. İyi günler :)

3. rendroy

rendroy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aslinda benim pek adamla bir derdim yok. Ben fit olsam bana yeter. Ama kiz arkadasim bu adamin vucuduuyla fazl ilgileniyor. Peki P90X3 ile boyle bir vucut yapilabilir mi?

4. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam incelemiştim programlarını, güzel diyebilirim ama hiç denemediğim için uygulayan arkadaşlar buna yorum yapsa daha sağlıklı olur.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam önce bacak konusuna değineyim. dediğin gibi benim bacakta da aynı durum var. sıkıntılı bölge gerçekten ne kadar yağ yakarsam yakayım en son giden yer olduğu için orayı da yakmaya çalışırsam kürdan gibi kalacağımı bildiğim için elleşmiyorum ama yapacakta bir şey yok. sadece bacak çalışırken tekrarları çok daha az tutup güç üzerine çalışırsanız hacimlenmesini bir nebze olsun önlersiniz. hiç çalışmamazlık yapmayın bu sefer daha kötü görüntü olur. nick bateman konusuna gelince; yağ oranınızı düşüreceksiniz orta düzey kas ekleyeceksiniz olay bu kadar.

3 ayda 25 kilo verdim demişsiniz. çok büyük bi hata yapmışsınız. tamam 36 kilo aldım demişsiniz ama bunun tamamı yağ değil. sonuçta onu taşıyacak bir kas kütlesi de lazım. onları aldığınız gibi geri yakmışsınız. sağlık olsun. şimdi ilk amacınız biraz daha yağ yakmak olsun malum yazdayız daha kolay gelir. sonra kışa doğru hafif hafif kaloriyi artırarak kas yapmaya başlamanız lazım.

yağ yakma konusuna gelirsek bu p90x olur ip atlama olur hiç farketmez nabzınızı yükselttiğiniz her şey yağ yakar. buna tempolü yürüyüşte dahil. ama daha hızlı yağ yakmak istiyosanız h.i.i.t şeklinde yapacağınız kardioları şiddetle öneririm. örnek olarak 30 saniye maksimum hızda koşu 30 sn yürüme böyle böyle 5 tekrar. zamanla artırmak gibi.

Sayfayı Paylaş