Hedef 1 Ton ( 1000 KG )

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Paşa99 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar arkadaşlar. boyum 1,68 kilom 71-72 2 gün önce 17 yaşına girdim başlıktada okuduğunuz gibi hedefim Leg press hareketi üzerinde 1000 Kg ulaşmak. Kiminiz " Sen bizle dalgamı geçiyorsun " " Leg press hareketi yerine başka bir şey yap " " Daha yaşın kaç senin " Diyenler elbetki çıkacaktır ki böyle diyenler lütfen içlerinde saklasın bunları. 1000 KG ulaşana kadar tüm vidioları bu başlık altında paylaşacağım. Elimde şuan 2 tane video var blki bazılarınız izlemiştir. ikisindede ayaklarımı yukarı doğru kaldırırken kitlenmiştir onu farkettim ki sakatlanma riskim vardır bunu fark ettim. 1. vidiomda yaptığım nizami değil ikincide ise nizami ama ayaklarımı kitlemişim neyse olsun.
    1. Video ( Nizami ve yanlış olan ) ;

2. Video ( Doğru olan ama ayaklarımı kaldırırken kitlediğim ) ;

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bayağı zor benimde biceps curlde dumbellla 50 kg kaldırmak

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    200 kg basana kadar hareketin dogru formunu ogrenememis olman dusundurucu.

salimsemerci bunu beğendi.
  4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Leg Press açıkçası biraz ego makinesidir, yüzlerce kiloyu yüklüyorsun rakamlar kulağa hoş geliyor.

1000 KG'lık bir Leg Press hedefi yerine, 150 KG'lık bir Squat hedefi koy kendine, çok daha iyidir.

salimsemerci, rasiel, Barkın Taşcan ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  5. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Umarım ulaşırsın hedine kardeşim :)
    Evet kardeşim 200 kg basana kadar hareketin doğru formunu öğrenemedim düşünmeye devam et çünkü ben kafama takmıyorum bile sakatlana sakatlana öğreneceğim.
    Bilmiyorum herkes aynı şeyi diyor ama bıkdım abi açıkcası seni forumda çok görüyorum herkese yardım ediyorsun ama sen olsun yapma bari bir video atıyoruz makine eleştiriliyor olmuyor böyle abi yanlış anlama hedef bu benim.

mevsres bunu beğendi.
  6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Söyleyenler kötü amaçla değil, iyiliğin için söylüyordur muhtemelen, eğer ben bunu yapmaktan keyif alıyorum diyorsan yapabilirsin sıkıntı yok, Leg Press ile de kas geliştirilir, sadece sana Squat olarak bir hedef koyup ona odaklanırsan sana daha fazla faydası olacağını söylüyorum. :)

7. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum ben olympia birkaç adamın bacak programında leg press kilolarına baktım çalıştığı kilolar jay cutler 500 600 dorian yates bir Ronnie 1.5 ton leg press çalıştı o zaman senin bacaklar dünyaya sığmaz

8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bol şans ;)

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  9. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Dorian Yates iyi çıkarır çok ağır leg press

10. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Tamamdır abi anladım :)
    anladım :)
    Teşekkürler. :)

11. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Leg press genelde tersti bana squat her zaman daha iyi ve rahat gelmiştir.Leg presste düşüneceğine squat hedefi koysan daha iyi olur bence.Leg press ne kadar düz mantık görünsede bel hizanı bozabiliyo yapılış sırasında ayrıyetten dizlerde sıkıntı çıkabiliyo zamanla.Sakatlana sakatlana bu spor öğrenilmez elbet elde olmadan bazı aksaklıklar çıkar ama bile bile lades olmaya gerek yok.Aynı düşüncem smith machine squat içinde geçerli.

12. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Önemli olan kaç kilo bastığın değildir. Önemli olan maksimum kas gelişimidir. Kaldırdığın ağırlığın miktarının önemli olduğu spor dalı halter veya powerlifting'dir. Bence onlara yönelmelisin.

13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bir yerden sonra çok zor oluyor leg press 400 kg 10 tekrar girdim 3 tekrarda çok zorlandım çünkü en dibe sonuna kadar yaklaştırdım iterken başım titredi nefes nefese kaldım sonuna kadar yaklaştırma kaza çıkabilir ben senin 500 kg ile 10 tekrarı basabileceğine inanıyorum yalnız 500 ün üstüne çıkarsan makine çökebilir ayrıca 1 tekrarın dünya rekoru 1 ton değil 1 ton 300 kg
    sana tavsiyem bu harekette 10 tekrarın altına inme 1050 kg ile 8 tekrar dünya rekoru oda ronnie coleman aitmiş tek tekrar yapma ben tek seferde 500 kg basarım ama ne anlamı var 3-4 gün yürüyemem
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2016 ---
    hedefine ulaşman kolay değil ama imkansızda değil başarırsında 1050 kg yi tartan leg press i nerde bulacaksın
    ben başarabileceğine inanıyorum tabi doğal olarak değil her türlü gerekli anabolizan kullanarak

Son düzenleme: 15 Ağustos 2016
  14. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ronnie Coleman 1 tonla çalışıyor 1.5 tonda basabilir 1 tonla bacakları Dorian Yates gibi olur her hafta bacak gününde 1 tonla leg press yapsa bacaklar pantolona ığmaz

15. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Spora başladığımdan beri leg press yapıyorum ilk başlarda bench yerine chest press yapıyordum
    ama leg press yaptıkça bacaklarım kalınlaştı yağ ölçümü yaptırıyorum bacaklarda öyle fazla yağda yok çok bacak çalıştığım için kalın şu anda benimde pantolona zor sığıyor
    konu sahibinin yaşındayken 15.ayımdayken bende 200 kg basıyordum ama ben 10 tekrar basıyordum
    ilk başlarda kolay arttı 5.ayımda 120 ile 10 10.ayımda 150 ile 10 tekrar maalesef sonrası zor oluyor 200 ile 10 basmam
    15.ayımda oldu sonraki 15 ay evde idman ettim bacak çalışamadım askerlik yüzünden
    tekrar salonlara döndüğümde 10 ayda 250 ile 10 tekrar çıkardım
    1 yıllık powerlifting dönemimde leg press yaptım 1 yılın 6 ayında 320 10 tekrar 4 ay sonrasında 350 10 tekrar en son 2 ay önce 400 10 tekrar
    konu sahibi beni dinle leg press squat ile kombine yap daha kolay artıyor leg press powerlifter gibi squat çalış bak nasıl çabuk artıyor
    400 ile 10 basarsan bacaklar pantolona zor sığıyor benden söylemesi
    benim belde sıkıntı olduğu için squat iyi değil belimi ağrıtıyor hafifte bassam
    squat ile rekor dene ama leg press ile sakın deneme hatta 10 tekrara sabitle leg press i ne aşağı ne yukarı videonu izledim 180 kg tak 10 tekrar bas sonra 200 kg ile arttırmaya çalış 10 tekrar altına inme bak ben senin için yazdım gelişimimi oraya
    bir konuda forum geneline şunu söylüyorum
    bazen hep egona yenik düşüp kendini örnek veriyorsun defalarca aynı örneği vs. diyorsunuz asla durum öyle değil
    bu siteye giren yeni üyeler birde sonuçta ziyaretçilerde giriyor onlarda görsün faydam olur belki diye yazıyorum
    beni bu konuda eleştirip başkada bişey bilmessin kendini örnek vermekten başka dahada yazma gibisinden yazıyorsanız çok yanlış düşünüyorsunuz
    ben asla ama asla egolu değilim kendime özgüvenim hiç yoktu ve hala yok ve olmayacak ego konusundada durum böyle özgüveni olmayanın egosu nasıl olsun zaten

16. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Leg Press ağır kiloda zarar verir.
    İşin ustalarını takip etmiyor musunuz ?

berkay7743 bunu beğendi.
  17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kısmen haklısınız 10 tekrar basamadığınız kiloda zarar verir
    ama ağır kiloda 650 kg ile 12 tekrar yapan bir üye var bu forumda 650 kg ile 4 tekrar ellerini kullanmadan yaptıysa ellerini çok rahat ellerini kullanarak 12 tekrar basar hatırlıyorum 5.ayımda 110 kg ile 9 tekra ellerimi kullanmadan çok çok rahat bastım hatta son tekrara kadar zorlamadım ve ellerimi kullanarak 120 kg ile 10 tekrar basardım ki sonradan denedim oldu eminim 650 ile 4 basan rahat 650 ile 12 basar

18. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. İyi hoş diyorsunuzda tavsiye almaya veya akıl almaya gelmedim benim hedefim bu ve başaracağıma inanıyorum kaç kere uyarmama rağmen hala dha bir tavsiye verme niyetindesiniz herhangi bir sorun olursa benim üstümde olacak herhangi bir sakatlanma olursa benim üstümde olacak lütfen arkadaşlar yorum yaparken tavsiye vermeyiniz :)
    Abi zaten senle bu konuyu konuşmuştuk bana inandığını biliyorum ve buda çok hoşuma gidiyor açıkcası :)
    Şuan bile yani vucudumda en dikkat çekilen göğüs ve bacak bölgelerim gerçekden bacak bölgelerim iri ve güçlü diyebilirm kendime göre :)
    Hayır takip etmiyorum. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2016 ---
    Gelecek hafta cuma veya cumartesi günü 230 kg deneyeceğim vidioyu atarım bu konu başlığı altına :)

berkay7743 bunu beğendi.
  19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    120 kg 10 tekrar 5.ayımda 8.ayda ve 150 kg 10 tekrar yıl sonu 250 kg 1 tekrar rekor denemesi 15.ayda rekor denemiştim 300 kg 1 tekrar tabı cok sakat hareket bacaklarım kotu oldu 1.5 yılında aynı kaldı tekrar 3.yılda 1 yıl evde Çalıştım 350 1 tekrar
    2 ay once 400 kg 10 bastım 530 kg 1 tekrar ama sonuna kadar indirip sadece 1 tekrar yaparsam en fazla 450 kg basarım denemedim sahsen
    Ben bunları yaparken senden 1 yas buyuktum
    o yuzden seninle aynı ilerliyoruz 500 kg ye doğal gelırsın ben muhtemelen 500 kg ye doğal geldım
    ama son 530 a denk geldi geliyor 3 tekrarı zorlaştırma yapmasan 550 kg gelir son 50 kg doğal degıl ıyıce kafayı kurcaladım bu rakamlardan emınım konu sahibine destek ve yol göstermek ıcın yazdım 4 yılın ilk 5.ayından itibaren 160 kg den 500 ye 3 sene 7 ay süresince geldım 17 yasından 22 yasına 1 yılı bos konu sahibi 17 yasta benim o zaman son rekor 200 du o yasın son rekoru
    17 yasında bu arkadasın rekoru 250 kg 1 tekrar ve 21 yasında 500 kg 1 tekrar basar doğal sonra kur yapıp 800 kg 1 tekrar ama gıder ama ronnıe gıbı kı o kilitleniyor dizleri kilitleme yapsa 1500 kg basar negatif konuşmayı sevmem ama anabolızan Ürünlere yılda 20 bin TL verırsen 1500 kg 1 tekrar basarsın imkansız degıl

20. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    diz kapaklarına gerçekten çok acıdım, fazla yıpratma bence o diz fazla dayanmaz sana. kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş