Hazır meyve sularındaki kalori olayı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Physiotherapist tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım kalori hesabına girme kafan karışır ve hiçbir zaman makinelerde yazan kalori değerleri doğru değildir

herkesın belli bir metebolizma hızı vardır biri aynı yolda daha fazla enerji harcarken diğeri daha a harcar bunlar o kadar önem verme

sen haftada 3-4 gun duzenlı kardıo yap kılo vermek ıstıyorsan en az 30 dkolsun süresi

insan vücudu ilk 10-15 dk tan sonra yağ yakmaya başlar 10-15 dk ise karbonhidrat depolarını yakar daha sonra yağ yakmaya geçer

kardioda tempolu yüzü ve koşabılıyorsan koş ısınma soğumayı yapmadan kardıoya başlama.

kcal yazana bakın.
    kcal olan kalori miktarı,diğeri kilojul başka bir enerji birimi.
    CAL=KALORİ
    J=JOULE
    KJ=KİLOJOULE
    KCAL=KİLOKALORİ
    :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:17 ----------

Son düzenleme: 13 Aralık 2011
    Physiotherapist ve AngryHun bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    100ml de 48 kalori var demektir.

antremanda harcanan kalorinin ne kadar yagdan ne kadar glikojenden gittigini kimse bilemez bu yaptıgın antremanın siddetine glikojen depolarının durumuna göre degisir.

örnek verirsem

ketojenik diyet yapan birisi ketosis deyse yag yakım aralıgında kaldıgı sürece spora basladıgı andan itibaren yag yakar ve yagla tamamlar

normal diyet yapan birisi ilk once glikojen depolarından yakar.

yani yag yakma vucudumuzun insuline karsı olan direncine yaptıgı spora göre degisir.

Physiotherapist ve ccmssx bunu beğendi.
  3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    antreman sonrası taze sıkılmış meyve suyunu önermiyorum.neden derseniz,içerisindeki asitten dolayı..sadece bir kere denedim bu anlatacağım şeyi dahada denemeyi düşünmüyorum zaten.antremandan çıkıp eve geldiğim ve kendime 2 limon 1 portakal 1 nar içeren bir karışım yaptım ve midemde mangal yapıldı resmen :) o gün ve ertesi gün şiddetli biçimde mide yanmalarımla uğraştım.maden suyu bağımlısı olmuştum artık :)

Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    diez doğru bulmayabilir.

Bir başkası tam tersini düşünebilir.

Böyle konularda tartışmayla noktayı koyamazsınız.

Kişisel görüşümdür de geç :) Ya da polemikçi ol. :)

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    oradaki yazıda diez yazıyı doğru bulmuyor değil.diez sadece başka bir üyenin çevirisini oraya yazmış.ayrıca o bir makale ve birçok kaynağı var.bir makaleye başkaldırman için çok sağlam bilgi birikimine ihtiyacın vardır kiii bu ne sende nede heldic gibi birinde var..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

ben referans olarak Ahmet Aydın beyi gösterdim. Sonucta kendisi profosor doktor ve beslenme metobolizma anabilim dalı baskanı

her 2 yazıda ise yarıyor olabilir Ahmet bey dogala daha yakın beslenmeyi savunuyor. Belkide kan sekerinin birden yükselip inmesi sonucu hipoglisemi tehlikesinden korkuyordur.

Kendisi doktor saglıklı olanı öneriyor olabilir. Tabi kesme seker daha hızlı doldurur depoları fakat ne kadar saglıklı

streoidlerde daha cabuk kaslandırır ne kadar saglıklı

ccmssx bunu beğendi.
  7. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın kardeşim açıklamalar için. basit bazı şeyleri unutmuşum gerçekten. tekrar hatırlattın rahatladım. ayrıntıya girmemek fazla en iyisi aslında dediğin gibi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:12 ----------

bencede mantıklısı bu kardeş. aydınlattığın için teşekkür ederim eline sağlık

heldic bunu beğendi.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "kefir + meyva suyunu " içip veya "sporcu içeceği " içip 10 dakika sonra ağır bir performans anternmanına girmek?!...(((

sanırım doktor bey hayatında "spor yapmamış ?!..." ))))

nedenleri:

-10 dakika süre kısa süredir !...yüksek "glikemik indesksli maddelerin" alınması halinde kan şeker seviyesinin homojen , düzenli hale gelmesi için yeterli bir süre değilidr...bu tip "yoğun şekerli "malzemeler kullanılacaksa ara 30 dakika olmalıdır...ancak, seviye topralanır...(malum , ensülin durumları ?!...)

-meyva suları , hele portakal , mandalina vb gibi asidik sular "ekşime ve gaz yapacağından " asla antrenörler tarafından tavsiye edilmez...hele "süt ürünleri " asla ve asla...malum aynı sebeplerden...

**** eğer sabah erken antrenman zorumluluğu varsa , sporcu içecekleri , ya da "limonata + bal " veya "sulandırılmış pekmez " karışımını bir 30 dakika önce yudum yudum kullanabilirsiniz ...daha sonra , eğer idman ağırsa bunu yeniden bir ilk 35 dakika sonra yeniden "yudum ,yudum"...

antrenmandan sonra ise , bir 20 dakika sonra "kompleks karbonhidrat "kaynağı veya "şeker pancarı özütü veya yine sporcu içeceği, limonata , pekmezli su vb " yeterli olur...

hemen acilen protein alınma mecburiyeti, olayı ise tamamen bir şehir efsanesidir ...zaten, 1/2 -1 saat sonra yiyeceğiniz yemeklerle bu olay karşılanır...zaten, mantıksızlık sanki alına proteinlerin "hemen 30-40 dakika içinde özümsenip ,sentezlenebileceği konusudur...oysa ki , proteinler "sindirimi pek kolay olmayan " bileşiklerdir...sindirim zamanı , mide asidi ve sindirim salgıları uzun süre tetikleme altında kalırlar...sindirimleri "karbonhidratlardan "çok daha uzun sürelidir......)

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ercan gürgöze

unuttugunuz sey paleotik diyet yapıldıgıdır Sporcular icin tas devri diyeti

Doktorun normal önermesi zaten bu sekilde Eger aksi bir durum varsa yemek yenemeyecek durumdaysa zorda kalınmıs yada istisnalar varsa.

eksime ve gaz bende yapmıyor yapıyorsa unlu sekerli gıdalar mide asidinizi bozmus olabilir bagırsak florasınıda bozan unlu sekerli gıdalar onları keserseniz sorununuz cözülmüs olur

Süt ürünleri olarak kefir yazmıs. Laktok intoleransı olupta kefir icenler süt ictikleri zamanki hazımsızlık gaz v.s sorunlarını yasamıyolar

cünkü kefir yapılırken faydalı bakteriler süt sekeri laktozu yiyolar ve süt fermante oluyor.

daha fazla bilginiz varsa

Profosor Doktor Ahmet Aydın beyin sitesi

beslenmebulteni.com iletisim kısmı yada forum kısmından sorup bilgi alısverisi yapabilirsiniz bizleride bilgilendirmis olursunuz.

Sayfayı Paylaş