Hayatım çok berbat

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bloster tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    konuyu açan arkadaş problemlerini halletti heralde buraya uğradığı yok :D :D

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Başlık yine çöpe dönmüş..

Öncelikle şunu izah etmem gerekiyor sanırım..Kurallarımızda "dinleri bir sömürge ve baskı aracı olarak kullanmak yasaktır" diyor.Kural çok net..baskı aracı..tavsiye aracı demiyor..

(Mesajların tümünü tek tek okumadım..ilk mesajları baz alıyorum..diğerlerinin üzerinden geçtim.)

Size göre dini konuşmak ta yasak olabilir kuralları böyle algılayabiliyor olabilirsiniz ama mesajında dini ifadelere yer veren bir üyeyi uyarma şekli resmi bir dine "arap adeti , saçma sapan ifadeler" diye hitap ederek değildir.Ya da ortada sabit olan bir dinle alay ederek , senin dinin şöyledir diye alay ederek değil..dinler ya da inançlar alay edilmeyecek kadar hassas konulardır.Basit konular yüzünden kutsallara bulaşmamak gerekir..Kuralları tekrar okursanız dini değerlere hakaret , alay kural dışıdır.

Dini sömürge ya da tartışma aracı olarak kullandırmama sebebimiz dinleri öcü olarak gördüğümüz için değil dinleri korumak, bu tür ehil olmayan ortamlarda yanlış tartışmalara kurban gitmelerini önlemektir.Din konusunda karşılıklı tartışılan şeylerin çoğu teknik konulardır."Bence" şeklinde yorumlanacak ortam burası değildir.

Üyenin biri dua et diyorsa sen de dua etme de..forumda dua et demek yasak değil..ama beğenmiyorsanız önerileri dine değil üyenin diğer üyeye yaklaşımına eleştir getirin..arada dinler güme gitmesin..illa karşılıklı mı olmak zorunda bu tartışmalar..İlla birbirlerinin iddialarına mı sataşmak gerekiyor..

Başlık kurallara aykırı değil..açık kalacak ama tartışmanın zeminini değiştirmezseniz gerekli müeyyideler tekrar uyarılmadan yapılacaktır.Başlığın ilk mesajı ile ilgili konuşmak isteyenler sadece konuşsun lütfen..sonraki polemik mesajlarına cevap verilmesin!

edit : 57 adet mesaj silinmiştir.Başlık açık kalacaktır.

jan1 ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  3. dloyges

dloyges Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    sevgili bloster. nerede oturuyorsun neler yapıyorsun forumdan arkadaş bulalım sana aynı şehirdeysek gel takılalım

Sayfayı Paylaş