Hayatım çok berbat

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bloster tarafından 18 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 17 hayatım çok berbat o kadar çok derdin var ki anlatamam
    Dertlerimi paylasmak istiyorum sizinle.
    Saçlarım dökülüyor arka tarafta açılmalar oldu
    Kan sonuçlarım berbat;kan sonuçlarım çok kötü çok koyu ve katıymış kolumu kessem kan akarken pıhtılasıyor .kalp krizi olma riskim var .ara sıra iki gögsüm arası sıkışıyor.ailem umursamıyor.
    Burnum çok büyük suratıma oranla büyük.ilkokuldayken çok dalga geçtiler.
    Penis:yanlış sünnetin kurbanıyım.
    Kalp:nabzım çok düsük 50 civarı ölçüyorum.
    Vucut :aşırı iri kemikli ve kalıplım.kafam cok büyük ve biraz yamuk
    Gögüs: jinekomastiden şüpheliyim .
    Kaşlarım: çok gürler ve uzun en azından bu düzelir .
    Prostat:hafif büyüme varmıs.
    Kulak:kulak memem yapışık
    Dil:dilpası var buda düzelir.
    Vucut :heralde duruş bozuklugu var.
    Bunlar fiziksel sorunlarımdı
    Psikolojik sorunlarım
    Hiçbir arkadaşım yok.0 tane arkadasım var mahalledede kimse yok.okuldada samimi degiliz ve okulum evime uzak
    Unutkanlık:gecen cuma namazı kaç rekat oldugunu unuttum .derslerim kötü sayılır.
    Lys: sınavlar olcak ve gircem ailem çok üstüme geliyor.daha hangi meslek seççegimi bilmiyorum denemelerim berbat.
    Kızlar: bırak sevgiliyi normal kız arkadas bile olmadı.okulda hiçbir kızla konuşmuyorum bile.
    Utangaçlık:utanıyorum çogu şeyden
    Dil:konuşmamda telaffuz problemim var r leri yutuyorum
    Takıntı:yattıktan sonra tuvaletin ışıgını kapattım mı oluyor.kontrol etmeden uyuyamıyorum.
    Bilgisayar:asosyallıkten bagımlı oldum .online oyun oynuyorum.sabağ 12 akşam 8 e kadar oynuyorum..
    Kan degerlerim yüzünden body yasak artık.
    Her testten geçtim böbrekte belirşiz kist var.
    Forumda karın kasım gözükmüyor sevgilimden ayrıldım gibi dertyananları gôrüyorum.ben napmalıyım? 2 haftadır koşuya gidiyodum ayagımı burktum onada gidemiyorum.psikolog gibi şeyler önermeyin paramız yok.bütün bunlar bende var.ama ben gene mutlu sayılırım.hem psikolojik hem hem fiziksel olarak Ne yapmalıyım sizce?

2. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Kardeşim tarif ettiğine göre böyle birşeysin

ama dert etme sana tek cevabım haline şükret :) Bu foto herşeyi anlatıyor

Not : Bir şey daha söyliyim herşey kafada başlar :) Kendine saç şekli bul. Bence saçların nasıl olursa sende öyle olursun

Ben önceden saçlarıma hiç bakmazdım öyle berberde öğrenci traşı felan yapardım şimdi saçlarımı dikiyorum felan şekil veriyorum ve tarzım dahil herşeyim değişti :)

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
    1983 ve selim4141 bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Durum vahim bftr üyeleri olarak sana el atmalıyız hemen, cidden anlattığın gibiyse.

Öncelikle değişemeyecek fiziksel özelliklerini takmamaya çalışmalısın ama düzeltebileceklerinin üstüne giderek daha iyi olmasını sağlayabilirsin

halterman bunu beğendi.
  4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Kardes sen bunlari dalgasinami yazdin acaba eger dogruysa ciddeb vahim durum hani birinden kurtulsan digeri var alla alla benimde sorunlarim varda seninkiler yaninda biraz.pasif kaliyor ama duzelir yasin genc daha...

5. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    size dalga geçmek gibi niyetim yok.hepsi dogru şeylerdir.Özellikle kan sonuçlarım yüzünden ne bodybuilding yapabilirim nede agır spor.Psikilojik sorunları da biryana bırakıyorum çogu şeyler oluyor.Yardım bekliyorum.

6. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    17 yaşında birine göre bu kadar sorun çok fazla..

Kendinize dalga geçicek başka ortamlar bulun. Burada kimse sizi kaale almaz.

7. bloster

bloster Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım gerçekten sorunlarım bunlar.lütfen bu konuyu tartısma haline getirmeyelim.yardım istiyorum

8. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bu ney kardeş ya ciddi misin?eğer öyleyse Allah yardımcın olsun benim bile içimi kararttın

9. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fiziksel olan sorunlarından kurtulabılme sansın varmı yanı tamam sındı kanında sorun var da bunun cozumu yokmu . Ailene kızıp bagır bence benı kaale alın de kımsede olmayan seyler var bende de hayatımı mahvettınız felan belkı cıddıye alırlar yav cıdden cok uzuldum Allah sana kolaylık versın kardesım kendını motıve et herzaman .

Arkadas konusuna gelınce ınan benımde yok arkadas konusunda aynıyız dıyebılırım.Hatta kavga degılde gergınlık var herzaman benı tanıyanlarla aramda ezmeye cok calıstılar cunkı ama fıss.
    Bak ailen senı dınlemesede sen caresızsın dıye dusunme mudafaanı goster herzaman.Bunların cozulmesı ıcın ugras.

bloster bunu beğendi.
  10. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Micheal jackson senden dahamı yakışıklı ? ama adamın kaç bin tane kız hayranı var

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    çok alakasız bir örnek oldu bu :)

MyShadowKing bunu beğendi.
  12. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Dostum her sorununa teker teker çözüm yazayım da rahatla biraz.(sitelerden copy-paste usulü olacak) Senin dertlerinin hiçbir şey olmadığını anlayacaksın. Unutma her şey kafada biter.Sen ne istersen o olur.Kendini b.ktan bi hayat yaşıyormuş gibi görürsen hayatın da b.ktan bi hayat olur...

1.Sorun: Kan sorunu...

Kan pıhtıları vücudunuzda bazı kimyasal reaksiyonlar sonucunda oluşur. K vitamini vücudunuzun pıhtı üretebilmesi için mutlaka gerekli olan bir vitamindir. Kan sulandırıcı ilaçlar K vitamininin aktivitesini azaltmak suretiyle işlev görür, böylece kanın pıhtılaşması engellenmiş olur. Kanın pıhtılaşma süresini gösteren “protrombin zamanı” testi pıhtı oluşumu takibi için önemlidir. Bazı tıbbi durumlar kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırabilir veya hızlandırabilir. Oluşabilecek pıhtılar kan yoluyla beyne veya kalbe giderek tıkanıklık yaratabileceği için ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Örneğin pıhtı beyine giderse inmeye (felç) neden olabilir. Kan pıhtılarının oluşumunu önleyen bu tür ilaçlar genel olarak pıhtılaşma riski yüksek olan..
    * Kalp kapakları değişmiş kişilerde
    *
    Bacaklarda, akciğerlerde veya kalp boşluklarında pıhtı oluşumu görüldüğünde,
    *
    Atriyal fibrilasyon adı verilen düzensiz ve hızlı kalp atışlarının görüldüğü kişilerde ve pıhtıya eğilimin olduğu kişilerde kullanılır.
    Bu ilaçlar warfarin içerir ve yaygın olarak coumadin adıyla bilinir. Antikoagulan olan bu ilaç pıhtılaşmayı önler, kanı pıhtılaştıran K vitaminin oluşumunu da engeller. Uyguladığınız diyeti dengeli tutmanız, aldığınız K vitamini seviyesini belirlemekte son derece önemlidir.
    Yemek düzeninizde büyük değişiklikler yapmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız. Eğer yaptığınız değişiklikler, sağlık sorunlarınızdan kaynaklanan zorunlu değişiklikler ise, bu durumda da doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Pıhtılaşma zamanını istenen ölçülerde tutmak için: İlacınızı her gün aynı saatte ve doğru dozda kullanın. Günlük K vitamini alımınızı dengeli hale getirin aşırı yüklenmeyin veya diyetten tamamen çıkarmayın.
    Aldığınız K vitaminindeki büyük değişiklikler ilacın vücudunuza olan yararını olumsuz yönde etkileyebilir. K vitamini içeren yiyecekleri ne sıklıkla yediğinizi izleyin. Kaç porsiyon K vitamini içeren yiyecek tükettiğinizi takip edin ve bu şekilde devam edin. Örneğin haftada 1 gün brokoli yeme alışkanlığınız hep var ise aynı şekilde devam edin ama her gün brokoli tüketmeyin o zaman ilacın etkinliği azalabilir. Bazı antibiyotikler de Coumadin’in etkisini baskılayabilir. Antibiyotik kullanmanız gerekirse doktorunuza danışın. Bazı bitkisel destekler ilaç ile etkileşime girebilir (kontroitin, balık yağı, ginkgo biloba, ginseng, mentol, deniz yosunu, E vitamini, koenzim Q10 vb). Bunların kullanımı için mutlaka doktorunuza danışınız.
    Yiyeceklerinizle K vitamini alımınızın dengeli olması için;
    * K vitaminini yüksek miktarda içeren yiyecekleri tüketmeniz yasak değildir. Önemli olan bu besinlerin tüketim miktarını hep aynı düzeyde tutmanızdır.
    *
    K vitaminini sınırda yüksek miktarda içeren yiyecekleri günde 3 porsiyondan fazla tüketmeyiniz veya bu yiyeceklerin tüketim miktarını hep aynı düzeyde tutunuz.
    *
    Diyetinizdeki önemli değişiklikleri doktorunuza iletin. Diyetle aldığınız K vitamini miktarını dönemsel farklılıklar göstermesi ilacın etkisinde değişmelere yol açacak ve dozun yeniden ayarlanması gerekebilecektir.
    Kan sulandırıcı kullanıyorsanız DİKKAT!
    Alkol tüketiminin günlük 3 kereden fazla olması ilacın etkisini arttırabilir. Günlük alkol tüketimi 3 kereden fazla değilse pıhtılaşma zamanı (protrombin zamanı) etkilenmeyebilir. Alkol alımı Miktar olarak günlük 300 cc şarap veya birayı geçmemelidir.

K vitamini kaynakları ve tüketimi
    * Diyetin K vitamini içeriği ilaç tedavisi süresince günler arasında farklılık göstermemelidir her gün benzer seviyede K vitamini alınmalıdır
    *
    Yeşil yapraklı sebzelerde brüksel lahanası, brokoli, ıspanak, lahana, kıvırcık, maydanoz, pazı, asma yaprağı, dereotu, roka K vitamininden zengindir ilaca başlamadan önce bu besinlerden nasıl tüketiyorsanız ilaç tedavisi boyunca da aynı oranda tüketin aynı günde aşırı tüketim veya diyetten tamamen çıkarmak gibi farklı davranışlarda bulunmayın. Yeşil yapraklı sebzeler dışındaki sebzelerde herhangi bir kısıtlama yoktur.
    *
    Soya yağı K vitamininden zengindir. Soya yağı yerine diğer sıvı yağlar tercih edilmelidir.
    *
    Soya eti, soya filizi, avokado tüketilmemelidir.
    *
    Yabani tohum ve içeriği bilinmeyen bitki çayları tüketilmemelidir, siyah çayda sınırlama yoktur
    *
    Elma, armut, ayva, salatalık ve kabak kabuksuz olarak tercih edilmelidir.
    Kısıtlaması olmayan besinler
    * Süt
    *
    Yoğurt
    *
    Kırmızı et
    *
    Beyaz et
    *
    Peynir
    *
    Yumurta
    *
    Ekmek
    *
    Pirinç
    *
    Patates
    *
    Un (yulaf-buğday)
    *
    Kurubaklagiller
    *
    Kabuksuz elma
    *
    Kabuksuz armut
    *
    Greyfurt
    *
    Mandalin
    *
    Portakal
    *
    Kavun
    *
    Kayısı
    *
    Şeftali
    *
    Üzüm
    * Erik
    * Çilek

K vitamininden zengin besinler
    * Brüksel lahanası
    *
    Brokoli
    * Ispanak
    *
    Lahana
    *
    Maydanoz
    *
    Pazı (yaprak)
    *
    Asma yaprağı
    *
    Dereotu, roka, tere

2)Saç Dökülmesi...
    http://www.uzmantv.com/erkeklerde-sac-dokulmesi-nasil-onlenebilir

şu videoyu izle.

3)Burun:
    Burnu büyük olup çok da karizmatik olan ünlülerden biri.Adrien Brody.Fotosunu attım.Uygun bir saç şekli,düzgün bir giyim seni istediğinin çok çok ötesine taşıyabilir ;)

4)Penis:penis büyütme ameliyatları mevcut ve utanılacak bir durum değil.Tabi kökünden kesmemişse sünnetçi amca.

5)Kalp:Bir doktora görünsen rahat rahat halledilebilecek bir durum.En azından tedavisi var. ;)

6)İri kemiklilik ve kalıplılık: Bir çok insanın istediği bir şey.Böyle olmanın keyfini çıkarmalısın.
    7)Jinekomasti: Tedavisi mümkün ve kesin sonuç ;)

8)Kulak Memesi:Genetik bi durum.İnsanın yakışıklılığını veya çirkinliğini kesinkile ve kesinlikle etkilemeyen bir durum.

9)Prostat,dil ve kaşlar: Düzelebilecek sorunlar diye kendin belirtmişsin zaten.

10)Unutkanlık: Dikkat dağınıklığın,odaklanamama sorunun vardır muhtemelen.Kitap okuma,yoga(sevmesem de) düzeltilebilecek bir sorun.

11)Sınavlar:Ben bu yıl sınava girdim ve tıp fakültesi istiyorum.İnşallah puanlarım ve sıralamam yeter tıp fakültesi için.Düzenli çalışma,belirli periyotlarla uzman rehberlikçiler eşliğinde yapılan programlar ve bu programlara olan sadakatin ile çok çok rahat bir şekilde düzeltebileceğin bir problem.Hedeflerin düşükse daha rahat olacak senin için hem de ;)

12)Kızlar:Bu sorunlarını düzelttikçe kendine olan güvenin artacak dostum.Kendine olan güvenin arttıkça kızları da çekeceksin kendine.Spor olayını bence biraz daha araştır.Kanını sulandırdıktan sonra yapabilirsin tahminimce.Doktor gözetiminde neden olmasın :) Spor,uygun beslenme fiziğin düzeldikçe kızlar senin olur.Tabi ki bunlar yeterli değil.Kendini geliştirmen de önemli.Kitap okuma,sinemaları takip etme,uğraş alanlarının olması,kendine has yeteneklerini kullanma,enstrüman çalma felan :)

13)Utangaçlık:Kendi kendini tedavi etmelisin bu konuda.Girişimci olmalısın.Sonuçta bizim ülkemizde daha doğrusu her yerde girişimci insanlar gözbebeği olur ilgi toplar.Utandığın şeylerin listesini çıkar.Teker teker o tabularını girişimciliğinle yık.Kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin bu konular hakkında.Eğer bulamazsan sana pm olarak link atarım ;)

14)Takıntı:Eğer hastalık derecesinde obsesiflik düzeyinde değilse,kendini ikna yoluyla üstesinden gelebilirsin.Tuvaletin ışığını kapattıktan sonra kendi kendine "Bak işte bak tuvalet artık karanlık" de.Yatağa gittiğinde aklına takılırsa "aaa tuvalet karanlık demiştim.Demek ki kapatmışım" dersin.

Al işte her şeyin çözümü var.Paramız yok deyip yakınman sağlık alanında artık pek önemli değil dostum.:eek: Doktora görünmen gerektiği konularda doktora görün gerçekten de parayı dert etme.Çok az miktarda ödeme yapıyosun.

Unutma her şey sen de biter.Düşüncen davranışların ne ise sen de O'sun :)

Her bir sorununu düzelttiğinde bize bu konudan bilgi ver.Biz sana elimizden geldiği kadar yardımcı olalım.

Saygılarımla :)

Ekli Dosyalar:

ayberk123, sofi-kadiri, Rambo16 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  13. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    git bir psikologa. en doğru çözüm.

14. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Abi bu ne ya şakasına mı açtın sen bu konuyu:D:D:D Cidden bu kadar derdin olamaz yani. Olan herşeyi büyütüyorsundur muhtemelen burnun çok az yamuktur eşek kadar burnum var diyorsundur. Yani olan şeyleri büyütüyorsun gibi bi izlenim aldım senden. Yaş kaç bu arada küçüksen olabilir böyle arada. Yani 20'ye kadar falan sürebiliyor bu kompleksler belli olmaz.

15. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kalkan333 a aksam aksam gulme krizine soktun beni...

bu arkadas amma keklemis. hem kanimda pirtilasma far diyo kolumu kessem kan koyu akar falan filan diyo. hemde kosuya cikarken ayani burkuyo. bu durumdaki birisi birak kosu yapmayi direk hastaneye yatis yapilip tedavi gormesi gerekir. ortami fena keklemis veya abartiyo...

16. 1983

1983 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yapmayin Allah askina konu nerden nereye geldi. bence kilitlenmeli farkinda olmadan gereksiz gunaha suruklendik.
    Delinin teki kuyuya bir tas atmis 40 akillida bu tasi cikarmak icin kuyuya atlamis.

Bu eleman ya cok abartiyo sorunlari veya milleti kekleme niyetinde. sorunu gercek yada palavra olsun tartismaya gerekyok.

Bigdaddy ve Rambo16 bunu beğendi.
  17. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tartışmayı çok gereksiz buluyorum.Hasta olan tabiki doktora gidecek.Dua etmek insanın moralini artırır ama tek başına şifa vermez.vücudun maddi ve manevi doyumlarını karıştırarak insanları sinirlendirmeyin lütfen.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu açan arkadaşın yazıları maalesef samimiyetten çok uzak bir insanın başınada bu kadar kötü şey gelmez yahu:D

MyShadowKing bunu beğendi.
  19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Koskoca başlık da aklı başında konuşan yine bir tek Danny çıkmış...

@bloster
    Problemlerinin tamamı teknik arkadaşım ve seni kurtaracak tek şey aklın!
    Seni ne psikolog paklar ne de dua-sure okumak.
    2si de sadece duygusal destekdir, problemlerini çözmez, vesile filanda olmaz.

Dannynin dediği gibi sosyal yardımlaşmaya git, yeşil kartını çıkart, bize anlattığın gibi maddi sıkıntıların varsa zaten verilecekdir.
    Git hasteneye öncelikle sağlık sorunlarının üstesinden gel.
    Sana yardımcı olacak olan doktorlardır başka biri değil!

Psikolojiye gelirsek.
    Aklını kullan, duygularını bir köşeye fırlat mantığın hakimiyeti ele alsın, 2 aya hiç bir psikolojik problemin kalmaz ;)

Danny Boy ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bilinmesi gereken seyler bilinse keske .

Sayfayı Paylaş