Hayalimin Gerçekleşme İhtimali Üzerine

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve xdiesel tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,

17 yaşına yeni girdim. Küçük yaştan beri vücut geliştirmeye ilgim var(aileden olsa gerek.). Küçükken hayalini kurardım hep 18 20 yaşıma geldiğimde spor salonuna gidip çalışabileceğim , bende onlar gibi olacağım diyordum. Ama zaman geçtikçe bazı şeyler ters gitti. Senelerdir evde çalışıyorum gerek barfiks , şınav olsun gerek dumbell ve açma germe egzersizleri olsun sürekli çalışırım. Bu sayede güzel bi vücut elde ettim. Spor salonuna giden çoğu kişiden iyi olduğuna inanıyorum arkadaşlarımda öyle der. Ama boyum 1.66 kilom 59. Boyuma orantılı düzgün bir vücudum var ama boyum aklıma geldikçe motivasyonum düşüyor. Hani 1.75 boyum olsa bu işin en profesyonelinden yaparım , gecemi gündüzüme katarım çalışırım ama maalesef bu şans bana gelmedi. Önümde 2 3 sene var. En fazla ne kadar uzayabilirim ki? Kendimi fazlasıyla güçlü hissediyorum ama 1.80lik ipince çocukların maskarası oluyorum. Bu konuya değinmemin sebebi de sizden alacağım her tavsiye benim için önemli. Sizce sevdiğim işin peşinden gitmeli miyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Konuyu okuyan ve yorum yazanlara teşekkür ederim.

Calyente bunu beğendi.
  2. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Şu hayatta seni mutlu eden ne varsa yap üstüne git ve asla bırakma :)

xdiesel bunu beğendi.
  3. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İnşallah 20 yaşında 1.72-3 olurum. Peşini bırakmayacağım bu işin.

4. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Boyuna takılma, özgüven boyla olmaz, devede de boy var. Kendini hem fiziksel hem de entelektüel olarak geliştirmeye bak yeter. En iyi bodybuilder'ların da çoğu kısa boylu.

neverbackdown., maietnigri ve xdiesel bunu beğendi.
  5. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim. Gelişimimi göz önünde bulundurarak gerektiği kadar çalışıyorum.

6. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    21 yaşına kadar uzarsın kardeşim aniden uzarsın haberin olmaz bi arkadaşım var senin gibi evde çalışıyor 1.65 boyu var dövüş sporlarına başladı 2 kişiyi kaldırıyo :)

xdiesel bunu beğendi.
  7. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İnşallah bende o özgüveni kendimde bulurum :)

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    boy uzaması yaşı kişiden kişiye değişir kiminde 25 yaşına kadar devam eder kimisinde 20 yaşında durabilir bu durumda önemli olan spor yapmak kaliteli beslenmek düzenli uyuyup mümkün olduğunca az stresli olup genetiğinin belirlediği boya ulaşmaktır ancak 20 yaş altı gençler boy takıntısı kas takıntısı gibi sorunları kafaya takıyorlar ancak ilerde boyun yada kasın herşey olmadığını anlıyorlar çünkü ilerde mesleğiniz önemli toplamdaki statünüz önemli olacaktır kendini geliştirmiş 170 boyundaki insan önemsenir 190 boyunda olup başarısız bir insan değil artık katılırsınız katılmazsınız ama bu dünyada iz bırakmak önemli sanatçı sporcu bilim insanı olup başarılı bir insan olmaya bakın derim ha görsellikte artı avantaj sağlar bunu zaten inkar edemeyiz ama tek başına boy kas bir noktadan sonra işe yaramaz

neverbackdown., emqo33 ve xdiesel bunu beğendi.
  9. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısınız ama aynada baktığınızda ne kadar iyi hissedersen o kadar motive oluyorsun yapacağın işe.

Balboa7 bunu beğendi.
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    e tabiki kas boy yakışıklılık önemli zaten yorumdada belirttim spor yapın diye boy uzaması için gerekli olan şeyleri ancak sadece bunlar yetmez hayatta sorun orada hayatta değiştirebileceğimiz şeyleri değiştirmeliyiz ama değiştiremediğimiz şeylerede kafayı takmamalıyız bence hayallerinin peşinden git vg konusunda en profesyonelinden yaparım derken bu işten para kazanmayı başarıyı kastediyorsan bu konuda pek iç açıcı şeyler yazamam çok imkanlar tanınmıyor sporculara ama misal sanatı sporla birleştirip hem istediğin vücuda sahip olursun hemde oyuncu olabilirsin buda benim fikrim tabi

xdiesel bunu beğendi.
  11. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Para kazanmak değilde özgür hissederim kendimi. Şu an engelli gibi hissediyorum. Çünkü bi spor salonuna gitsem herkesin gözü büyük ihtimalle çarpacak bana. Boyuma oranla gerçekten çok düzgün bir vücudum var ama mesela salona gidersem bazı kendini bilmezler 'o boyla ne olacaksın' falan der diye tırsmıyorum değil açıkcası. Bu şekilde daha çok motivasyon kaybedeceğim.

12. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kimse kimseye öyle bir şey söyleyemez.allah sana uzun boy bana kısa boy verdi diye gelip bana böyle bir şey söyleyecek adamın alnını karışlarım ben.bu sporda kısa boylu olmak hele natural bir insan için çok avantajdır xdiesel.başka bir kısa boylu olarak sana bunları söylüyorum tuzum kuru değil :) balboa7nin dediği gibi değiştireceklerimize odaklanalım değiştiremeyeceklerimizi kabullenelim iç barışımızı saglayalım.herkesin artı ve eksi yönleri var.önemli olan artı ve eksilerinle bütün olarak nasıl bir insan olduğun.

Balboa7 ve xdiesel bunu beğendi.
  13. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Söylediklerinizden ciddi anlamda ders çıkartıyorum. Bundan sonra da ne olacağım diye düşünmektense daha çok çalışmaya yelteneceğim :)

14. saas

saas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim abim de kısaydı işte kuzenlerimizin yanında ufacık kalırdı, haliyle biraz alay konusuydu sonra 17 - 18 yaşlarında bi boy attı şuan 1.85 civarı boyu var. Şimdi kuzenlerim abimin yanında ufak kalıyor desek yeridir. Erkekleri bastırılmış yay'a benzetirler boy konusunda. Çünkü bayanlar yavaş yavaş uzarken erkekler bir anda boy atıverir. Takma bu kadar kafana, yine boyunu uzatabileceğin sporları yap ama için rahat etmiyorsa.

xdiesel bunu beğendi.
  15. emre2021

emre2021 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Simdi benim sana teselli vermem ne kadar dogru olur bilemem ama lutfen mesajımdaki samimiyete inan :) Benim boy 1,95 baba 175 ana 170 ve sulalemde abimden baska 190a yaklasan insan yok. Bunlari nicin soyluyorum? Yani herkesce kabul gorulen genetik uzunluk o kadarda sinirlayici degil bu buyuk oranda sana bagli birsey. Ben boy uzatmak icin hic ozel caba sarf etmedim ama cocukkende hic rahat durmazdim surekli atlar ziplar kosar veya agaclarin en uc noktalarina cikmaya calisirdim yani adrenalini severdim. Beslenme düzenim yoktu sütü hic sevmezdim yogurdu pek yemezdim ama koy hayati yaşadığım icin surekli organik beslenirdim. Boyum her zaman yasitlarima gore birazcik uzundu ama en hızlı gelişimini 16 18 yas arasında yasadim. Bu zamana kadarda kendimden kisalara hic hor gözle bakmadim aksine onlar yanima gelip kendilerini bile bile o psikolojiye sokuyorlar. Benim icin hicbir gariplik yok normal gelir oyle seyler yani birinin boyunun kisa olmasi dikkatimi çekmez.
    Demem odur ki sen kendinden cok uzun boylulardan çekinme onlar değilde daha cok senden bi kac santim uzun olanlardan kork. Onlar daha cok konusurlar

xdiesel bunu beğendi.
  16. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    22 yaşına kadar boy uzaması devam etmektedir Kardesim.Bol bol zıpla barfiks Çek boyun uzar.Ha uzamasa bile Boy senin tutkularının önüne geçmemeli ve unutmadan bu sporda seni Beni çökerten stress dir bir anda gideriz .) o Bakımdan cool ol stres yapma motiveni düşürme sporuna bak mutlu olmaya bak.takıntılı olmak cok kötüdür.

Beni Sıcacık Şefkati ile Kollarına alan, ihaneti Yalanı Tattırmayan Tek Aşkım Spor.

17. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Colombu her yönüyle sana motivasyon olur arastır videolarina bak adam olimpia unvanı var seni mutlu eden şeyi yap

Herkes ölecek ama herkes yaşayamayacak

18. xdiesel

xdiesel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim herkese tavsiyeleri için. Oluruna bırakalım. Olurda 2 3 sene sonra 175i geçersem bu konuyu editlerim! :)

tekrardan teşekkürler :)

elezar bunu beğendi.
  19. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Kardes bisey sorucam oncelikle yorumlarda belirttiysen kusura bakma spor salonuna gitmek icin neden 20 yasini bekliyosun

xdiesel bunu beğendi.
  20. SYN Lachance

SYN Lachance Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Erkekler 21 yaşına kadar uzuyor eğer her gün sütünü içersen dengeli beslenip düzenli uyursan emın ol uzarsın ve kendıne cok yuklenme agırlık konusunda basketbol voleybol oynamaya başla

xdiesel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş