Hayalimi engelleyen unsur

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dtscomanderr tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dtscomanderr

dtscomanderr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar, daha önceden forumu bana rehberlik ettiği için takip ediyordum, taa ki dershanem başlayıp çalışmalarıma ara verene kadar. Arkadaşlar size kısaca durumumu özetleyeyim. Yaşım 18 bu sene üniversite sınavım var ve allah izin verirse pilot olacağım. Arkadaşlar hedefim devlet ünv. ancak THK'nın açtığı özel/devlet okullarına da girebilirim. Şimdi şöyle bir sorun var, özelden veya devlet okulundan THK'nın açtığı okullara girebilmem için benim vücudumu düzgün istiyorlar, yani fit tarzı. Benim vücudum çok mu kötü kesinlikle hayır, ancak son 2 sene vücut geliştirmeyle ilgilendiğim için haliyle biraz kilo aldım, bu arada şu an ki boyum 1.72 kilom 65. Yani dediğim gibi kötü bir vücudum yok ama THK'nın belirlediği bir oran var ki boyun 170 ise kilona bölüyorsun. yani 172/65 yapıp hesaplıyorsun ve bu oran bende onların belirlediği üst sınıra çok yakın. Ben bu sene sınava da çalıştığım için bu olay beni korkutuyor biraz. Şimdi bilgili arkadaşlardan isteğim, bana daha fazla kilo almamam için bana tavsiyeler vermesi. Bu arada evimde koşu bandı var, sabah dershane öncesi yarım saat, akşama doğru da 1 saat, yani her gün 1.5 saat 10 km/s koşmayı düşünüyorum. Ve protein tozum da var, 2 ay önce 2.25 kg almıştım ve hala 1.5 kg dan fazla duruyor...
    Durum budur, inşallah derdimi anlatabilmişimdir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme: 22 Ağustos 2012
  2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sakın alt sınıra yakın olmasın ? Sanmıyorum bir yanlışlık var, 172 boya 65 kilonun üst sınıra yakın olması mümkün değil. 175 boy 80 kg ile 2. aşamaya çağırılmıştım.

BioMech, Rinkushichi ve DEXONİA bunu beğendi.
  3. dtscomanderr

dtscomanderr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum çok sağol yazdığın için. Sen bunu dedikten hemen sonra tekrar ölçtüm ve yanlışlık yapmışım hesaplarken :)) Akşam akşam çok rahatladım, tekrar çok sağol yazdığın için :))

Arkadaşlar post'u kaldırmıyorum, belki benim tarz bi arkadaşın da böyle bir derdi vardır, burdan yardım alır :)

Sayfayı Paylaş