Hatunla dışarda yemeğe çıktığınızda ne yiyosunuz? Büyük sorun bence

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve perfusionist tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer sporcu olarak yazıyosan destekliyorum.Ancak bir takım dogmatik kurallar kafanı karıştırıyorsa ozaman şunu söyleyebilirim haftada 1-2 kadeh alınan şarap suplementlerden 100kez daha faydalıdır.zaten ıspatlandı.

2. semih26

semih26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    ben pro olarak yapmasamada amatör olarak yapıyorum vg yi çok bi yol kat etmişliğim yok eyvallah bira içen sigara içen biriydim bu spora başladığımdan beri azıma surmedim yaşım daha küçük olmasına rağmen ben bunları yapırtosam ne bi tek ne bi kadeh ne bi fıçı asla hayatım boyunca da surmeyecem kararlıyım

perfusionist bunu beğendi.
  3. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen kardeşim hiç almamak en iyisi tabiki.Harika bir karar.

semih26 bunu beğendi.
  4. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

perfu şu haftada 1 alkol konusu hakkında bir makalen var mı? amacım karşıt görüş değil,bilgilenmek

5. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Aynen dün twitterda takip ettiklerimden birisi Whey in yanına alkol şişesi koymuştuda bende merak ettim eğer bir makale varsa paylaşır mısın

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    İlişkim 3 yıl oldu anlayış gösterir ama ben Zırvalamam buluşunca abur cubur da yerim yağlı tuzlu da kız arkadaşımdan onemlı degil ya hhaftada 1 kafama göre yemek

7. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yani evet haftada bir vucudu şaşırtma hakkımı orda kullanırım diyosun.mantıklı bencede.

8. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen 4 yıl oldu benim ki de ne koyarsa önüme evinde yerim dışarıda da yerim ben yemezsem eğer kız arkadaşım yiyince kendini kötü hissediyor beğenilmeme korkusundan dolayı bana göre her yol paris asla ve asla spor için ilerideki eşimi kıramam

ozgurs59 bunu beğendi.
  9. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Şarap konusunda nette vardır birşeyler bulunabilir araştırılırsa. Ben yaptığım meslekten dolayı Kalp-damar cerrahlarıyla cok fazla vakit geçiriyorum ve uzun sohbetlerimiz oluyor bu konularda. Bira ve rakı vs konusundaki düşüncem asla kullanmama yönündedir. Ancak kırmızı şarap konusunda birçok makale var vucut ısısını artırıp periferlere (en uzak ve ince kılcallara) daha iyi kanın ulaşmasını sağladığı tadımlık olduğunda gibi vs..
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ağustos 2014 ---
    esda ben ona karşıyım ipin ucu kaçıyor. Bende Kız arkadaşımla 3.yıldayım başlarda nekadar hamurişi tatlı bildiği aburcubur varsa hepsini yerdim. Sonu yok abi o işlerin o da anladı çok emek verdiğimi artık bir iki speciali var nişasta ve sütle onun dışında diğerlerini azalttı:) Zaten un ve şekerden uzak durmaya çalışmam onu kırdığım anlamına gelmez çok iyi biliyor. yoksa 10 sene sonra elimde çayla kıllanan adam gibi televizyonun karşısında oturmak istemem:)

Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
    esdaesda bunu beğendi.
  10. je ne regrette rien

şarabın yararlarını biliyorum benim bahsettiğim alkol bira,viski? 1-2 haftada bir kez? ne türden bir zararı olur?

11. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Doğrudur ama şu ölçüde herşey güzel hani bizde sürekli dışarıda yemek yiyen birileri değiliz tatlı da fazla yemeyiz o da kilosuna dikkat eder bende çaylarımız şekersizdir ekmeği fazla yemeyiz ama dışarıda hani olur ya şehir dışına gideriz yeni şeyler tatmayı severiz :)

12. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    jene ben ne anlatıyım burdan şimdi bildiğim kadarıyla alkol kaloridir ve yağ olarak depolanır. 2.cisi aşırı şekilde su çeker bütün alkollü ürünler. oyüzden derler rakı içerken bolca su tüketin vs diye yani su kaybettirir. 3cüsü zaten karaciğeri aşırı şekilde zorluyoruz protein sindirimi ile ekstra bir yük bindirir diye düşünüyorum. ama tadımlık olanından bahsetmiyorum tabiki. oyüzden illa içilecekse kırmızı şarap tercihimdir.

13. je ne regrette rien

hımm, alkol kaloridir fakat yağ olarak depolanmaz, vücut alkolu zehir olarak algılar ve birincil enerji kaynağı olarak yakmaya başlar. diüretik etkisi elbet var ve 1 büyük bardak bira içiyorsak 2 büyük bardak su tüketerek bu etkiyi minimum düzeyde tutarız. karaciğer zorlanması doğru benim bahsettiğim haftada sadece bir gün bir belki iki bira.

https://www.bodyforumtr.com/threads/alkolün-vücudunuz-Üzerindeki-gerçek-etkisi.28508/

14. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ olarak depolanıyo olmalıki bira göbeği diye bişey var:) bira bulması ve içmesi en kolay şey köşe başında girersin bi puba çakarsın iki tane müziğini dinler çıkarsın. Şarap filan zor iş 1kadeh istersin yeni şişe aç dersin açıyoz derler açmazlar bi yerde güzel olan aynı marka başka yerde kötü çıkar vs.. Şu THY deki kırmızı şaraplardan olcak haftada bir iki oh mis:))

15. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Sanane?

16. semih26

semih26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    buchcghcjxjc kardeş nickini yazamadım kusura bakma heralde içkiliyidin uye olduğunda senle tartışmayacam bile

17. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Semih dostum ayda yılda bir sorun olmaz 1 2 duble rakı 1 2 kadeh şarap vs keyif içeceği onlar

semih26 bunu beğendi.
  18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Haftada bir 1-2 bira iyidir. Profesyonel sporcular bile bu kadarını içiyorlar.

19. pinarim

pinarim Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    i
    2-3 ayda içersen anlamı olur
    her hafta her hafta alışkanlıga doner o

zevkler alıskanlık haline geldiğinde bir anlamı kalmıyor

semih26 bunu beğendi.
  20. perfusionist

perfusionist Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bi toparlayalım kız arkadaşınızla çıkınca ayak üstü ne sipariş veriyosunuz ve sorun yaratıyormu sizde?

Sayfayı Paylaş