Hastalık sebebiyle aşırı kilo kaybı ve spora tekrar başlamak.Tavsiye.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deranker tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. deranker

deranker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhabalar.
    Bir rahatsızlık sebebiyle aşırı iştahsız olup çok kilo kaybettim günde 1000 kalori bile alamadığım günler oldu sonucu tahmin edersiniz. Vücut tipi olarak gayet ince yapılıyım kemikler vs.
    Boy: 183. Kilo: Ocak 15(57.5) 3 Şubat (60.5). Yaş: 21
    Kilolar sabah aç karına ve elbisesiz olarak ölçüldü.
    Benim buradan tecrübeli arkadaşlara ve abilerime sorum şu; Sağlık problemim düzeldiği için beslenme konusunda sıkıntım kalmadı. Günde maksimum 4bin kaloriye ulaşabilirim. Ancak yaza kadar maksimum toparlanmaya ulaşmak istiyorum. 20 günlük sürede 3000-3500 kalori alarak 3 kilo aldım. Karın kasları sıkınca ufaktan gözüküyor. Daha önce spor geçmişim vardı 67 kg idim en son. Şuanda hedefim yaz ayına toparlanmış girmek. Clean bulk yapmak yaza kadar bana ne katabilir çünkü ayda 1-1.5 kilo clean bulk için en ideali ama ben 3-4 kg düşünmekteyim her ay için. Bu mantıkla yaza 70in üzerinde gireceğim. Görüntü iyileşsin diye dirty bulka girersem pişman olur muyum? ve sizce ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim nasıl antrenmam yapmalıyım? Yada yaza kadar dirty bulk gidip yazdan sonra clean bulk mı yapmalıyım? Çünkü görüntü gayet kemikli ve zayıf.
    Vereceğiniz ciddi cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bence dirty bulk yapmanı öneririm kilona göre bayağı zayfsın, yaza doğru güzel bir definasyon yaparsın..

deranker bunu beğendi.
  3. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    kilo alacam diye kendini kaybetme dostum , 20 günde 3 kilo nedir ? işine yaramayacak kiloyu alma , geç olsun ama tam olsun yani sabırla temiz kilo almanı öneririm, kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş