Hareketler Yakmıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Flynn tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır vg ile uğraşıyorum 3. ayıma girdim. Bench hareketleri ve sırt hareketlerinde yanma hissetmiyorum. Kiloyu artırıyorum bu sefer de kaldırmakta zorlanıyorum. Hareketi tamamlayamıyorum. Yanlış mı yapıyorum hareketi diye yavaş yavaş yapıyorum gene bir acı, kas gelişimine yönelik bir şey yok. Sizce ne yapmalıyım? Nerde yanlış yapıyor olabilirim?

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer hareketi doğru yaptığına kesinlikle eminsen, eksik olan şey konsantre olmaktır. Ki hareketi tamamen doğru yapsan hissedersin diye düşünüyorum. Diğer kas gruplarını izole edip çalıştırdığın yere beynini odaklaman lazım. İngilizlerin lafı cok güzel: " no brain, no gain"

3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Aslında belli bir süreden sonra hareketi doğru yapmak değil aksine tam yapmama pahasına ağır girmen gerekebilir. Tabi daha 3. Ayindasin . Şu an nizamiyetten çok ödün verme. Hareketin kaldiris ve indiris surelerinde oynama yap. İndirirken yani hareketin negatif kisminda çok yavaş davran. Zirvedeyken kasi sıkmaya ve hissetmeye çalış. Ağırlıkları arttırıp piramit sistemini de uygulayabilrsin. (12-10-8-6) Bunun dışında bar ile çalışmalarında tutuş yerlerini değiştirerek dar -omuz genişliği - ve geniş tutuş biçimlerini uygulaman da bu yanma hissi konusunda sana yardımcı olacaktır. Bir de sorununu okuduğumda bilhassa sırt kasindan yakinmissin. Bu tarz çalışmaların acisi o anlık hissedilmeyebilir. Genelde bir gün sonra acisi çıkar. Sen doğru yaptığına emin ol. Sırt gibi büyük kas gruplarını önceden barfiks gibi compound bir hareketle yorman ve sonraki hareketlere barfiksten sonra geçmen çok verimli bir sırt çalışması ortaya çıkaracaktır.

HTC One cihazımdan gönderildi

Sayfayı Paylaş