Hardline Nutrition Analiz Sonuçları

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve serhat keçeci tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 131 üye.
  1. emre0707

emre0707 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
  2. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
  3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    benim merak ettiğim bir şeyde nasıl oluyorda bağzı satıcılar ürünleri hardline ın kendi sitesinden daha ucuza satabiliyor bunu anlamıyorum ( ürünü kendi imkanlarıyla alıp kullanmayıp satanlardan bahsetmiyorum)

4. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul

bizim sitemizden yaptığımız satış sadece göstermelik bir satış.
    şayet biz kendi ürünümüzü piyasadan daha ucuz hatta aynı fiyata dahi satacak olursak ürünümüzü hiç bir perakendeci satmaz. buda ürünün yaygın satış ağının önüne geçer ki tek noktalı veya az noktalı satış ile bir firmanın büyümesi veya büyük kalması mümkün olamaz.

Sail, Azi, builtman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    çok ciddi ve stratejik bi nedeni warmış haklısınız :)

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gayet normal bir durum. Dünya'daki bütün üretici firmalar bunu kullanıyor, diğer supplement firmaları da dahil.

Hatta orada uçurum çok daha büyük. BSN'nin sitesine girip fiyatları netrition ile bir karşılaştırın bence.

Benim değineceğim bir nokta daha olacak.

Birkaç gün önce hardline whey pro siparişi verecektim. Ürünün içeriğine baktım ve içinde aspartame olduğunu gördüm.

Direk caydım almaktan.

Tamam bütün tatlandırıcılar zararlı; ama aspartame bunlar içinde en zararlı olanı. Hiç stabil değil.

Çoğu firma sucralose kullanıyor artık.

1500 gramlık ürünün yanında bir de creatini 76 TL ye almak yerine netten 908 gramlık Optimum siparişi verdim.

İnsan bir noktada sağlığını da düşünmek zorunda.

Hardline'dan da en kısa sürede böyle bir düzenleme bekliyorum.

Son olarak yukarıda da arkadaşların bahsettiği gibi hardline'dan 3-4 farklı protein içeren öğün yapılabilecek protein tozları ve casein protein tozu bekliyorum.

İyi çalışmalar.

7. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    sucralose kullanımının nedeni sağllık değil, tat farkı. aspartam hakkında geçmişte çok konuşulmasına rağmen ispatlanmış hiç bir olumsuz sağlık problemi yok. fakat sucrolase yeni bir madde ve bir kaç yıl içinde ne tür olumsuz etkileri olacağı veya olmayacağı henüz belli bile değil. yani benim açımdan daha tehlikeli. ben şahsen kolanın bile sucroalose içerenini değil aspartam içerenini tercih ediyorum.

kaldıki şu anda ki satış rakamlarımız ve genel tüketici isteklerimiz de bu yönde değil. ancak sucralose da önümüzdeki 1-2 yıl içinde sağlıklı bir tatlandırıcı olduğunu ispat ederse değişiklik yapabiliriz.

tşk.

GORS bunu beğendi.
  8. ebubunyamin

ebubunyamin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde bir sorum olacak. Whey pro almak istememe rağmen, beni peynir altı suyundan elde edilen ürünleri almaktan engelleyen bir neden var ki oda bu ürünlerin hep ithal menşeli olması. Daha açık ifade edersek peynir mayasının genelde hayvan şirdanından imal ediliyor olması ve amerika ve avrupadada domuzun çok tüketiliyor olmasıdır. Bu noktadaki hassasiyeti bulunan kimseler adına bir açıklama yapmanızı rica ediyorum. Yani Peynir altı suyu proteinini ithal etttiğiniz firmaya danışsanız ve acaba suyunu kulandıkları peynirlerin mayaları bitkisel kökenlimi yoksa hayvan şirdanındanmı imal edildiğini öğrenirseniz çok sevinirim. Umarım mesajımı yanlış anlamazsınız, bu konuda hassas olmamdan ötürü bunu araştırmaya çalışıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

rsxer bunu beğendi.
  9. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul

Sizin göstermiş olduğunuz hassasiyeti gösteren müşterilerimiz bulunmaktadır. Bu soru ilk olarak 2004 yılında ilk üretime başladığımızda gelmişti. Ben de tedarikçi firmaya sormuştum. Halal sertifikası verebilen bir firmadan aldığımız için, her işlem ve her yardımcı madde, ana bileşenler ile birlikte inceleniyor. Rennet enzimi, peynir üretiminde kullanılan hayvanlardan elde edilen bir enzim çeşitidir. Bizim tedarikçi firmamız da rennet enzimi kullanıyor ama sığırdan elde edilen rennet enzimi kullanıyorlar ve bunu belgeyebiliyor.
    Umarım içinizi rahatlatabilmişimdir.

not: cevap gıda mühendisimiz Ayşe Zengin tarafından yayılmıştır.

Azi, rsxer, FleXoR ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben daha önce hardline whey protein , amino 3000, bi de creatin kullandım . bunlara almadan önce kime sorsam o türk markası iyi değildir sen amerikan mallarından al falan dedilerki, geçen ay öğrendimki hardline yurtdışından getrilip , türkiyede paketleniyormuş.Fakat nette araştırdığım kadarıyla hiç bir profesyonel hardline kullanmıyor ve sorduğumda hepsi berbattır diyor.diğer markalarla (özellikle amerikan mallarıyla) hardlineı kıyaslayabilrmisiniz vücuttaki verim açısından? yani diğer markalar kadar işe yarıyormu?

11. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

"profesyonel" olarak kimi tanımladığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecek bir durum. benim tanıdığım pek çok gerçek profesyonel bizim ürünümüzden başka ürün kullanmıyor. şunu ifade edeyim webde iki sitede yazı yazmakla yada iki salonda hocalık yapmakla profesyonel olunmaz. sen "o" profesyonellerden örnek ver bende geçmişte uluslararası başarıları olan ve pek çok yarışmacı yetiştirmiş olanlardan örnek verim. zaten profesyonel denilecek adamların %90'ı yakın arkadaşım, dostum ne kullandıklarını da biliyorum.

bence ona buna bakma kullanmak istediğin ürünü al kullan ve kendin karar ver. "sözde" profesyonellere kulak asma.

tşk.

12. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hardline kaliteli ama baya pahallı ürünleri var bu fiyatlarla bence cazip gelmiyo fiyatlarda indirim yapılması bence şart.

13. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Diğer markalara göre bence gayet uygun

14. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhabalar.Benimde Aklıma Takılan ve hardlineyi kullanmama Sebeb olan baş sorun Fiyatlarındaki Yükseklik.Keşke DAha ucuz olsa da Hardlineye geçebilsek.Gerçi Fiyatları ucuz olmaması yanında Pozitif bir artı değer olarak İçeriklerinin Diger supplementlere göre Esit veya Güzel olması Bir Arti , Fakat onceki mesajlarınızda ilgimi bir cümleniz çekti.Hammedeleri Dışarıdan getirttiginizi ve bunlar icin navlun Gümrük vergisi gibi extra Paralar ödediginizi belirttiniz.Benim merak ettigim nokta ise Türkiyede Birçok Hammadde Satan Firma var , Hatta Bizlerden bazı sporcular ( bende dahil olmak üzere ) Bu hammaddeleri satanlardan toptan aromasız protein tozları alıp tüketmek zorunda kalıyoruz bazen.Peki Sizler Neden Hammaddeleri Yurt içinden alıp Gereken Değişimleri Yapıp Bunları Piyasaya sürmüyorsunuz?Aklıma takılan soru bu , Eger beni ve diğer arkadasları bu konuda aydınlatırsanız Cok sevinecegiz.

Yurt içinde Hammadde olarak Cok Ucuza
    Aminoasitler ( Kreatin Gluatamin Karnitin )
    Protein olarak %80 ve %90 Süt Proteini Whey Proteini
    Pastorilize Toz Halinde Yumurta Akı
    Bulunmaktadır.

Ayrıca Merak ETtigim bir diger hususuda belirtmek isterim.Hardline ürünlerini Yurt dısına ihrac ediyormusnuz?Ediyorsanız Hardlinenin Uluslararası Piyasada Diger Ürünlerle Yarışabilme Fırsatı Hiç Yoktur.Neden Derseniz Sebebi Kalitesi Değildir.Yurt Dısında 1 kg protein tozu x dolarken Hardline yurt icinde satildigi fiyatlarla yurt dısına ihrac edilmeye kalksa 1kg protein tozunun fiyatı x ÇARPI 2 3 gibi bir deger cıkacaktır.

Temennimiz Hardlineyi Hep Kullanmak Ucuza Kullanmak.... Kalbimizdeki Fiyatlar ise

TEMENNİMİZ 2 750Gr Hardline %80 Protein Tozunun Fiyatının 25 ytl olması
    3.5 Kilo Bi pronun Fiyatının 200 ytl olması
    amino 3000 nin fiyatının 60 ytl olması....

Türkiyedeki Hammadde Fiyatlarına Bakınca Bu Fiyatların İmkansız olmadııgnı görüyorum.Belkide Çok Dar Bir çerçeveden Tüketici Psikolojisi ile bu olaya bakıyorum ama sizden ricam benim ve diger arkadaslarımızın bu dar çerçevesini Genişletmeniz.

15. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul

merhaba,

fiyat konusunda tüm tüketicileri memnun etmek mümkün değil. tabiiki uygun bulup devamlı ve yüksek miktarlarda tüketenler olduğu pahalı bulanlarda olacaktır.

biz hammaddeyi kendimiz ithal ediyoruz. sözünü ettiğiniz ithalatçı firmalar hakkında bilgi sahibi değilim. ancak siz bu firmaların;

1. 1.kalitede hammadde ithalatı
    2. tüm resmi ithalat işlemlerinin eksiksiz olması
    3. ithal ettikleri hammadenin son kullanma tarihinin uzun olması
    4. bize kesintisiz mal temin edebilmeleri

konusunda 100% garanti verebiliyorsanız bizde bu firmaların sizden bilgilerin alıp, tüm evraklarını detaylı bir incelemeden geçirir ve fiyatlarda uygun olursa tabiiki bir çalışma içine girebiliriz.

not: bu konularda bilgi sahibi iseniz [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

teşekkürler.

Bozo bunu beğendi.
  16. 4440444

4440444 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle fiyatlar biraz daha uygun olmalı.

17. tselcukt

tselcukt Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    selam benim size bi sorum olacak yanlış görmediysem 1 kg hardline nutrition carbopure 30 tl civarı bi fiyatı vardı ama poşetti poşet ile diğerleri arasında bi fark varmı ve kilo aldırıcı olarak hardlinenin tavsiye edeceğiniz ürününüz bu mu?

18. serhat keçeci

serhat keçeci Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor beslenme
    Yer:
    istanbul
    merhaba,

poşet ve kutu arasında bir farklılık yok. ancak kilo aldırıcı olarak Progainer tavsiye ederim.

19. tselcukt

tselcukt Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    bilgilendirmeniz için teşekkürler fakat progainerin fiyatı biraz fazla gibi geldi bana yani hardline bi nevi yerli ürün sayılır gibime geldi aslında mukayese yapmak istemiyorum fakat universal gainfast ile arasında fiyat olarak abartılacak bi farkta yok ürün kalitesi hakkında yorum yapamayacağım çünkü iki ürünüde kullanmadım ve sanırım 4.5 gb lik progainer 2 hafta gibi bir süre içinde tamamen bitiyor yanlış biliyorsam lütfen bilgilendirin.

20. dallix

dallix Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Serdar bey gıda sanayicileri kendilerini savunmak maksadıyla zararsızlıklarından bahsediyor bu tarz katkı maddelerinin fakat,çok saygın bir prof.kimyager olan İbrahim Adnan SARACOĞLU bu tarz maddelerin ciddi zararlar verdiğini kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Bende üreticiyim maksat müşteri memnuniyetiyse alternatif yollar denenmeli tatsız gainer veya proteinleri içmek uzun vadede çok büyük zararlar verebilecek olan bu tarz maddeleri vücuda almaktan iyidir diye düşünüyorum.

Sizin müşteriniz değildim firmanıza olan önyargılar nedeniyle hep uzak durdum fakat yanlış yaptığımı anladım artık creatine,glutamine ve gainer ürünlerinizi kullanıyorum aspartam hariç bir şikayetim yok,sporcuyuz mantıksal olarak diğer insanlardan daha sağlıklı olmamız gerek bu nedenle bu tarz maddeleri barındırmayan saf ürün seçenekleride sunmanızdır dileğim.

Son düzenleme: 9 Aralık 2009

Sayfayı Paylaş