Hangisi doğru ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mevlana244 tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mevlana244

mevlana244 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meraba arkadaslar..
    Benim bütün vücut çalışıyorum, sorum şu. Ben genelde her hareketi 4 set yapıyorum ve 12 den baslayıp 8 tekrara kadar düşüyorum tabi ağırlıkları gücüm yettiğince arttırıyorum. Omuz hareketlerinde arrtırmayı pek yapamıyorum. Acaba bu şekil doğrumu yoksa maksimum ağırlık az tekrarmı yapmalıyım sporda 2.ayımı bitirdim. Birde günde yarım paket eti burçak yemek zararlı olurmu lif bakımından iyi baya iş yerinde oldugum için bi öğün olarak onu yiyyorum cevaplarsanız çok sevinirim..

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi kesin bilgi olmamakla birlikte, kendi tecrübemden hareketle,şöyle bir düşüncem var, omuz kası çok çabuk yorulan bir kas, mesela yana açışı, 4*12 yapıyorum, 7 kilo ile, ama ben bu hareketi 1 kilo ile yapsam, gene omuz yoruluyor, gene sızlıyor. çünkü narin bir kas. pres hareketlerinde de aynı şeyi görüyorum. elime 10 kilo alıp 12 press yapsam, omuz yorulacak, 40 kilo ile yapsam, gene yorulacak. o yüzden 12 tekrar çıkarılan bir kilonun, kapasitemizin altında bir kilo olduğunu düşünüyorum. ben de omuz preste çok uzun süre kilo arttıramadım. ama tekrar sayılarını 5-8 aralığına indirdiğimde, bir kaç haftada yüzde 20 lik bir kilo artışı oldu. military press 5*6, dambıl press 4*8 yapıyorum şimdi. açışlar 4*12. bi de sen dene bakalım belki sende de işe yarar.

columbu ve mevlana244 bunu beğendi.
  3. mevlana244

mevlana244 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Heh valla çok sağol omuzda en merak ettiğim oydu :) bende yanı açısı 5 kg ile baslayıp 7.5 çıkıyorum son 2 sette. Bide yaver kardes sana özelden bi mesaj atsam ?

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben de senin gibi omuzda ilk sette 12 tekrar çıkarıyordum. @columbu nun bir mesajında bu ayrıntıyı görüp, tekrar sayısını düşürmeyi denedim. kilo arttırımında işe yaradı . özelden bi tane değil, istersden 10 bin tane mesaj at :)

5. mevlana244

mevlana244 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    eyvallah abim attım :)

Sayfayı Paylaş