hangisi daha mantıklı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve soulness tarafından 11 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. soulness

soulness Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    21 yaşında 177 boyunda 55 kiloyum, bu rakamlar eşliğinde vücudumun kırılacak kadar zayıf olduğunu düşünebilirsiniz ama tam tersine göğüs kasları, kollar şişmiş bir şekilde ve karın kaslarım var yani dışardan bakanlar genelde 65-70 arası olduğumu düşünüyor.

bizde kilo alamama olayı genetik, babam evlenirken 60 kiloymuş şuan 50 yaşında ve 70 kilo sabit. dedem de zayıftı.

evde kendi omuz yayım, dumbell setim ve barfiks demirim var elimden geldiğince günlük çalışıyorum.

fakat ne yaptıysam kilo alamıyorum, 52 kiloydum normalde, geçenlerde hardline progainer aldım 5kg olanlardan. hayatımda ilk defa kullandım, tabi yemek programımı da ayarlayarak günlük 2000-2500 kalori fazladan aldım, bol bol makarna, tavuk göğsü, kırmızı et, yumurta, yoğurt ve kuruyemişle. bitirdiğimde 55 olmuştum öyle de kaldım geri kilo vermedim, değişimi soracak olursanız kollarım biraz daha kalınlaştı diyebilirim.

fakat şöyle bi düşününce o kadar fazla kalori almama karşın sadece 3 kilo alabildim.

düşüncem acaba kiloyu yağ olarak değil de kas olarak mı alıyorum? eğer öyleyse protein tozu alsam daha mı iyi olur?

optimum seriouss mass gainer alayım diye düşünüyordum fakat kafam karıştı protein tozu alıp almamak konusunda.

2. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu icmek yerine beslenmeye agirlik verin. Bildigimiz uzere tavuktaki protein cok daha kaliteli.. Unutmayin ki rafa dusen hersey kanserojendir.Protein kas gelisimi icin ne kadar fazlasiyla lazim olsada yuksek protein degil/ yuksek karbonhidrat buyutur.. protein tozu alacaksaniz bu kek pankek tarzi seyler yapmak tatli ihtiyaci kesmek icin alin.. onun disinda buna ihtiyaciniz yok. Ogun sayisi arttirilabilir,baldo pirinc kullanilabilir . Sindirim sorunu yoksa haslanmis tatli veya normal patates tercih edilebilir. Bu tarz hizli metabolizmalarda yuksek glisemik index kilo acisindan her zaman iyi sonuc verir..Makarna cikarabilirsiniz hicbir besleyiciligi yok.

Sayfayı Paylaş