Hangi vucut tipindeyim ve ne yapmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OnurMefisto tarafından 4 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OnurMefisto

OnurMefisto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım 168 cm boyunda 100 kiloyum (116 kiloyu gördüm spora 2 aydır başladım o zaman 109 dum )

İri yapılıyım yani 1 yılı aşkın süredir bb yapan ve uzun boylu arkadaşlarım beni sarsamıyorlar bile , benim sorunum kilo .
    Çok iyi diyet yapip cardio yapmama rağmen ufak bi şeyde kilo alıyorum ve o kadar yormama , yemek yememe rağmen kilo veremiyorum. Göbek kısmındaki kilo çok fazla.
    Arkadaşlarım extreme endomorf oldugumu söylüyorlar.
    Vucudumun her yerinde kas var azda olsa bacaklarımda fena kas var ve omzun fotoğraftakinden daha iri durumda.
    Sosyal bir insanım insanlarla ilişkilerim güzel ve neşeli biriyim. Güçlüyümde ağırlık altına hemen girebiliyorum.

Ben endomorf oldugumu düşünmüyorum yani belkide olmak istemiyorum o yüzden yorumlanırınızı bekliyorum.

fotoğrafım http://imgur.com/zKhlw41

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut tipleri yoktur.bi vücut tipine kendini sokmaya calismana gerek yok.
    Diyet yapan ve kilo veremeyen çoğu kişinin yaptığı en büyük hata çok iyi diyet yaptığını sanmasıdır.daha iyi yardımcı olabilmemiz için sen öğünlerini buraya eksiksiz olarak yaz ona göre yorum yapalım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. OnurMefisto

OnurMefisto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah 1 yumurta öğlene kadar 25 kiraz öğlen bir yumurta ikindiye kadar 25 kiraz ikindi bir yumurta ve geceye kadar 50 kiraz.
    Eğer doymazsam listeye ek 1 yumurtada ekliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2015 ---
    Hocam vucut tipleri yoktur diyorsunuz var mı var hocam kimsenin gelişimi bir olmaz. Endomorfla hekto çok zıt şeyler. Ve bunlar genetikten ve gelişimden oluşuyor.

4. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Yanlış anlama ama yaptığın şey bayağı yanlış.Lütfen iyice araştır ve öyle diyet yapmaya kalkış yoksa zamanın boşa gitmesin.
    Meyveleri kıs.Meyvelerde de şeker vardır.Hiç yememezlik de yapma, vitamin alman gerekiyor meyvelerden.Ben günde 1 muz, off day olduğu zaman kuru meyve atıyorum 1 avuç.(1 avuç dediysem küçük bir avuç, abartmadan.)
    Sabahları protein al sadece, 1 yumurta az.Yumurta sarısını yeme, eğer maddi durumun ortalama ise 3-4 yumurta haşla beyazlarını ye, baktın miden bulanıyor at içine bir tane sarısını, yine sarmazsa ince ince küp küp dilimle at bir kaseye üstüne çok az zeytinyağı, çok az tuz, ve karabiber at karıştır ye.

Karbonhidrat alman gerekiyor pek tabii, az yemek sağlıklı değil.Yağlarla birlikte kasların da erir.Olay sadece "bugün 1000 kaloriyi aşmayacağım." değil.Kilo vermek istiyorsan makarna, beyaz pirinç kesinlikle yeme.Canın o kadar pirinç tarzı şeyler çekerse bulgur pilavı ye, abartma tabii.
    Sana kısaca öneri de bulunayım;
    Protein kg başına 2 gram alman gerekiyor, 100 kg isen 200 gram protein alman gerekiyor, proteini hep tam al ki kasların sağlıklı olsun.
    Karbonhidratı azalt, yağ yakmak zorundasın.
    Yağ al, yağ yakmak için yağ almak zorundasın.Omega 3-Zeytinyağı-Keten tohumu yağı.Bunlar hep sağlıklı yağlar, omega 3 badem-ceviz tarzı besinlerden yada ton balığından elde edebilirsin.Ama besinleri abartma hiçbir zaman.
    Sporunu düzgün yap, hani kilo vereceğim diye acele edip kendini sakatlama.

Gidebilirsen Basketbol-Yüzme tarzı sporlara da gitmeye çalış.
    Senin yapman gereken şey "sanırım" Definasyon olacak, benden bilgili birileri varsa beni düzeltsin lütfen.
    En önemli şeylerden biri ise hiçbir zaman moralini bozma, ben 103 kiloydum şu an 69'um-71'im.Kilo almaya çalışıyorum bende.
    Zaman-Sabır-Motive-Azim-Dengeli beslenme-Düzenli spor gerekiyor, inan çok iyi bir vücudun olur.

Pek tabii Glisemik İndeks olayı var, yediğin besinlerin G.İ'ine bak her zaman, spordan sonra insülin yükselmesi kaslarını çabuk yeniler ama spordan önce yaparsan yağlanma olur.

5. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Günde yanlış hesap yapmadıysam 600 700 kal alıyosun 10-15 gr protein 100gr karbonhidrat bu şekilde yaşaman mucize öncelikle bunu söyliyim bu yazımı okudugun anda git bişeyler ye daha fazla vucuduna zarar vermeden.Hayatımda gördüğüm en kotu ve en yanlis diyeti yapıyosun eğer yazdığım gibi sadece kiraz ve yumurta yiyiyosan şuan gercekten aramızda olman mucize.
    Protein vucut gelistirme yapıyosan kilonun 2gr katı kadar alcaksın.
    Karbonhidrat en fazla 50 gr alcaksın sebze ağırlıklı beslen.
    Günlük tüketmen gereken kaloriyi internetten hesapla çıkan hesaptan500 kalori çıkar ve gunde okadar kalori almaya bak eğer kilo veremiyosan hala yavaş yavaş düşür.
    Ayrica vucut tiplerini internetten araştirabilirsin bunlar bazı insanların uydurmasidir zaten boyle bisey var olsa ne oldugunu bilirdin gelipte bunu bize sormazdin dedigin sey genetikle alakalı zaten oyuzden insanların gelisimi farklidir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş