hangi meyve suyu markası daha kaliteli ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    benim meyve suyu ile ilgil bir sorum olacaktı bu meyve sularının tatları markalarına göre değişiyor örneğin portakal suyu alıyorum bir markadan tadı çok iğrenç bir diğer markasını aldığımda tadı hayet güzel meyve sularını avde kendimmi yapmalıyım yoksa marketlerden alacaksam hangi markayı önerirsiniz?

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saygıdeğer rocky senin bu faydalı konularını çok beğeniyorum. ben şahsen marka tanımam hakketen alırım indexine bakarım içinde koruyu madde yoksa ve 2 gün içinde tüketiniz yazısı görünce almaktayım =) marka tam olarak hatırlamıyorum.. =(

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    marka olarak değilde meyve suyu oranına ve içinde koruyucu madde olup olmadıgına (yerine şuan limon suyu kullanıyorlar herhalde) bakman en mantıklısı. Ben şu an aldıgım ürünler marka olarak tamek aromo (bunların %100 olanları) cappy ninde şu yeni çıkanları vardı onlarda meyve suyu oranı % 70 e yakın olması lazım.

Ben çogunlukla uzum suyu alırım diğer meyvelerinde çogunlugunu meysim meyvelerinden seçiyorum yani gidip elma suyu alacagıma gidip kendisi yerim en güzeli. Üzüm suyunda da a** ve tamek in ki harikadır tavsiye ederim.

kolay gelsin...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ama sayın gray wolf limonsuyunun koruyucu etkisi yoktur 2 cisi elmauyu saf olan meyvesularındandır diğerleri çoğunlukla konsantredir..! visne elma kayısı seftali gibi mevyeler saftır. marka olarakta aroma elma suyu ile diğerlerini karıştırarak m.suyu yapıyordu katkı maddesi içermediği içinde 2.gün bozuluyor. orjin olduğu için. su yerine elmasuyu buda mantıklı..

5. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tad olarak dimes hoşuma gidiyor, cappy'nin tadı değişti şanki son zamanlarda ya da bana öyle geliyor. ayrıca şeftali ve karışık meyve suları iğrenç tada sahip :D

6. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    benim meyve suyu seçimim değişiyor, ama dimes %100 üzüm suyu, pınar %100 elma suyu, tamek %100 portakal suyu arasında değişiyor...bu 3 ünden birini alıyorum hergün...

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sunpride gayet iyi bence...

9. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    tamek daha iyi

Tamek te çalışan bir arkadaşım vardı daha sonra cappy ye geçti. O Tamek in Cappy den çok daha kaliteli olduğunu söylemişti. Ben de kendi deneyimlerinden ona hak verdim.

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Meyva suyu konusunda büyük markalara güveniyor küçük markalardan arkama bile bakmadan kaçıyorum. Bunun sebebi sektörde fiyatıyla rekabet edebilmek için bir takım firmaların insan sağlığını hiçe sayması.

Pahalı olan iyidir demiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın. Çok ucuz olan kötüdür diyorum.

Hangi marka daha iyidir bilmiyorum, bilemem, araştırmadım ama ben bazı markaların bazı meyve sularını daha kaliteli, lezzetli ve faydalı ürettiğine inanıyorum. Buna sebep hammadde teminlerindeki farklılıktır. Her tedarikçinin meyveleri aynı kalitede olmuyor. Yani üretim tekniği sağlık açısından risk taşımayan büyük firmalar bile hammaddeden ötürü kalite farklılığına sebep oluyor.

Bu arada ismini vermek istemediğim büyük bir firmaya memleketimde "ıskarta" kayısıların ve de ağaç dibinde olan çürümüş kayısıların gönderildiğini söyleyeyim. Bir kuşun gagalayıp mahvettiği bir meyve, meyve suyu üreticisinin hammaddesi olabiliyor. Yani sağlam malzemeye çürüğüne katıyorlar çünkü çürüğü bedava denecek fiyatlara satın alıyorlar ve kaliteyi çokta bozmadan çürük ürün katarak kar marjını yükseltiyorlar. Ben kayısı konusunda bizzat bilgi sahibi olduğum için onu söyledim, sanırım başka meyvelerde de çürükler meyve suyu fabrikalarına gidiyordur.

Bana göre meyve sularını mevsiminde meyveleri alarak evde yapmayı öneriyorum. Press ve kaynatma yöntemiyle. Hoşafı da yeniden keşfetmemiz gerekiyor ayrıca bunu da söyleyeyim. Mevsimi dışında meyve suyu ihtiyacımızı da içimize en sinen ve fiyat kalite olarak en uygun markalardan seçmeliyiz.

Morphling, castorpollux ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    cappy ve dimes kullanıyorum ikisininde tadı çok güzel özellikle sevdiklerim cappy portakal dimesin ise karışık kırmızı meyve ve elmasını seviyorum

12. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    atakan aslında 2 sene önceye kadar tüm meyve sularında sitrik asit kullanılıyordu sonra bunun yerine limon asidi kullanmaya başladılar (aslında halen kullanılıyor mesela dimesin kullanması lazım). Şimdilerde de katkısız diyorlar fakat hiç inandırıcı değil acaba ne değişti ki 2 sene önceye kadar sitrik asit kullanılırken hemen katkısıza geçildi yeniden mi pastorize keşfedildi anlaşılır şey değil. Şu an bende % 100 meyve suyu var dolapta ve yaklaşık 5 gündür duruyor şimdi baktım kesinlikle bozulmamış yorumu size bırakıyorum.

saygılar...

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    5 güne kadar boulmadıysa katkı maddesi içermektedir. tıpkı unonun ekmekleri gibi =) fakat bir içindekiler bölümüne göz gezdirmelisiniz. benim aldıkların 3 günde ekşimekteydi.. ama marka sanırım aroma idi..

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    evet atakan benimkide aroma üzüm ve hala duruyo keramet dolapta mı ne anlamıyorum :)

15. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    dolapta olbilir enzimlerin çalışmasını engelleyen şartların birini düşük ısı oluşturmaktadır soğuk bir tarafındaysa bozulmamasının nedenidir.

16. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Paran varsa range rover paran yoksa game over :)

Kesinlikle sunpride diyorum

17. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    son msjın üstünden uzun sayılacak süre geçmiş ama kendi görüşelrimi aktarayım.
    cappy nin hiç bir ürününde meyva suyu oranı %100 değil.en fazl %70 onunda fiyatı 3 ytl den daha fazla.
    mevsiminde meyva yemek mantıklı ama yaz günü su dışında içecek şeyleri insan arıyor.aroma ve pınarın %100 meyva sularını alıyorum.elma,üzüm,vişne güzel oluyor.soda ve limonla karıştırdığınızda gayet güzel oluyor.geçenler tvde beslenme uzmanlarından biride demişti doğal %100 meyva suları ağzı açıldıktan sonra 2-3 gün içinde bozulur diye.sanırım dolapta old.daha fazla dayanıyor.
    tavsiye olarak üzerinde %100 m.suyu yazmayanlarında dışında almayın derim.nektar,konsantre bunlar hep çoğunluğu şekerli su olan karışımlar

Sayfayı Paylaş