Hangi dövüş sporları bana uygundur?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve fight fight fight tarafından 2 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar bu sene 8. sınıfa geçeceğim.Dişlerimde tel var yaklaşık 2.5 yıldır takıyorum, büyük ihtimal 3 - 4 aya çıkaracağım.Şimdi gelelim konuya diş telim çıktıktan sonra bir dövüş sporuna gitmeyi planlıyorum.Aslında bu konuda bilgi sahibiyim, ama kararsızım.

BOY:170
    KİLO:71

Bu arada ben birkaç dövüş sporunu beraber yürütmek istiyorum.2 - 3 hatta olursa 4 sporu birden uygun planlama ile yapmak istiyorum.Bu konudaki önerileriniz nelerdir?Ayrıca burnumun, bacağımın kırılması hiç sorun değil, sert sporlar olabilir, amasağlam sporlar olsun.Bir de esnekliği seven biriyim.Ayrıca sadece striking, yani vuruşlu sporlar öğrenmek istiyorum.Grappling yapmak istemiyorum, ama yapacak olursam sadece güreş yaparım.Bu arada ben Muay Thai - Kick Boks - Wushu Sanda sporlarını haftada 7 gün idmanla yürütmeyi düşünüyorum.Günde 2 - 2.5 saat yapmaya çalışırım.Maddi bir sorun çıkmazsa uzun süre devam ederim.En az 4 yıl yaparım.Gelirse gerisini getiririm.Önerilerinizi bekliyorum.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    peki neden grappling istemiyorsunuz?striking ağırlıklı 3 dövüş sporu için uğraşmak yerine 1 grappling + 1 striking daha mantıklı gelmiyor mu size?

fight fight fight bunu beğendi.
  3. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyenizi alabilir miyim
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2015 ---
    Peki sizce nasıl bir kombinasyon yapmalıyım.Kesinlikle kavaga amacım yok.Spor kariyeri olsun diye yapacağım.Bu arada bana göre:
    Esneklik>Güç>Dayanıklılık>Refleks
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2015 ---
    Bu arada ne kadar sürede high kick atabilecek ve bacaklarımı sıfır açabilecek duruma gelirim?

Son düzenleme: 3 Ağustos 2015
  4. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar lütfen bakın.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai tabi ki....

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ben güreş + kickboks öneririm, kickboks yerine muay thai falanda olabilir o sana kalmış.. hatta dediğin gibi esneklik güç dayanıklılık refleks için arıyosan sadece güreş bile mükemmeldir, ama bu tarz sevmiyormuşsun bu yüzden güreş + kickboks vs. dedim, güreşçiler çok fena esnekler, kickboks örlerden bile, tabi bunu lisanslı olarak her iki sporu yapmış ve müsabık biri olarak söylüyorum, ben hiç bi kick boks antrenmanında köprü yapan, takla atan görmedim, ama güreşçilerde takla atamayanı dövüyolar tabiri caizse :S esnekliğe ve güce başka bir örnek mesela güreşle ilgili, güreşe ilk gittiğimde ayı gibi şişko yağlı görünümlü, bu poposunu kaldırana kadar bunu yere çakarlar dediğim tiplerdeki kişiler, şakır şakır takla atıyorlardı, yani güreş on numara güç esneklik ve güreşler zor geçtiği için dayanıklılık unsurlarını içeren bir spor, refleks te var ama refleks olarak kickbokstan azıcık aşağıda bence, ama yinede refleks için gayet iyidir..

7. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Şu an aklımda striking olarak 3 seçenek var:
    1MUAY THAI
    2)BOKS
    3)TAEKWONDO
    ve grappling olarak da güreş düşünüyorum.Ama belki bjj de olabilir ama bu son seçenek.Aslında hep capoeira öğrenmek istedim.Ama galiba günümüzde o biraz dans hali aldı.Hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim.Sizce grapplimg olarak judo mu güreş mi bjj mi?Ben güreş düşünüyorum.Önerilerinizi bekliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2015 ---
    Ayrıca aklımda karate de var.

8. Muay Thai MFD

Muay Thai MFD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Adana, Turkey
    Karete kesinlikle sana göre git kata çiz yeter

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    'Sakin ol şampiyon' diye başlayasım geldi söze :) şaka bir yana gerçekten sakin ol, adım adım ilerle. Bu saydığın sporların hepsini hakkıyla yürütebilen bir adam iyi bir pazarlamayla dünyada efsane olur. Devamlılık için gerçekçilik esastır. Şahsen mma öneririm, saydıklarının hemen hepsini içinde bulabilirsin. Ama yok ben ayrı ayrı, sindire sindire yürümek istiyorum dersen striking boks, grappling güreş lokomotiflerin olmalı. Bunların üzerine muay thai / kick boks, bjj / luta livre koyman yeterli. Yollar yine mma' ya çıkıyor.

10. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sğolun ben kendimce mma pek düşünmüyorum.Luta livre süper bir spor yerde adamı gebertiyorsun resmen ama bulumduğum şehirde yok.
    Şu an son seçenklerim bunlar/striking:
    1)MUAY THAI
    2)BOKS
    Grappling:
    1)Güreş
    Karate içimde kaldı ama neyse.Sizce bu 3 spor beraber yürür mü?
    Eğer boks muay thai ile gitmez derseniz, Muay thai + taekwondo yapacağım.Ayrıca sizce bjj mi güreş mi?
    Bu arada sizce çok ağır mı gelir 3'ü birden esneklik kazanmak istediğim için TKD istedim.Bu arada spor geçmişim yok ama geçen yaz top oynamak için sabah 10'da çıkıp akşam 10'da geldiğim vakitler vardı, onlar geldi aklıma.
    Ayrıca şimdi şöyle düşündüm.Striking:
    1)Muay thai
    2)Kick boks
    Grappling güreş galiba bu tma bana göre sizce?

Son düzenleme: 5 Ağustos 2015
  11. Türkiye Capoeira

Türkiye Capoeira Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ağustos 2016 ---
    "Galiba Capoeira biraz dans hali aldı" demişsin anladığım kadarıyla hiç bir antrenmana katılmamışsın. Capoeira genelde televizyon ve internet gibi medya kanalları ile yada gösteri olarak karşımıza çıkmakta. Gösterilerde yapılan Capoeira izleyicilerin nefesini kesmek heyecan uyandırmak amaçlı olduğundan daha çok akrobatik bir şov halini alıyor ve bu da izleyicilerde Capoeira'nın gördükleri madalyanın ön yüzü ile nitelendirmekte. Ancak Capoeira gerçekte şovlarda ve gösterilerde görünendüğünden çok farklı bir dünyası var. UFC de bile bir çok sporcunun kısa süreli de olsa bir Capoeira geçmişi var
    Bir fırsatın olduğunda bir capoeira antrenmanına katılmanı tavsiye ederim.
    İstanbuldaysan kadıköy,maltepe, ataşehir, ümraniye, sancaktepe, kartal ve üsküdar da Türkiye Capoeira Kulübü olarak ücretsiz (ön kayıt yada ücret talep edilmiyor) misafir olarak deneyebilirsin. Emin Capoeira ile ilgili fikirlerin çok değişecektir
    http://www.turkiyecapoeira.com/tr/istanbul-kurs/

Son düzenleme: 25 Ağustos 2016
  12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşın 14 ise iyi. İyi bir yaştasın spor için.Yazdıklarını okuyunca kendi çocukluğumu gördüm.Ben 8-9 yaşlarında taekwondo ile başlamıştım spora.
    Öncelikle taekwondo pek tavsiye etmem.Diğer sporlara nazaran biraz daha gösteri sporu, ben de sonra bıraktım.Karate, kick boks ve judoyu 20 yıldır beraber götürüyorum. Aslında amacın doyuma ulaşmakta., kendini psikolojikmen tatmin etmekse, birkaç sporu aynı anda yap.Ama amacın çok iyi bir sporcu olmaksa, tek branşa yönel.
    Mesela kick boks yap,yanınxada crossfit, polymetrics egzersizler ve powerlifting yap.Patlayıcı kuvvet için.Ya da sadece karate yap,yanında bu dediklerimi yap.Hem tek bir dalda uzman olursun , hem de 3-4 farklı sporu üstelik sana ciddi detek olacak şekilde yaparsın.
    Ortaokulda ve lisede neyse de, ileride üniversite falan işin içine girince, 3-4 farklı sporla uğraşmak çok zor oluyor.
    Ama yok ben sokakta dört dörtlük dövüşçü olmak istiyorum,aslında gizli ajandam bu diyorsan:) boks,karate kyokushin ve jiu jitsu üçlemesi öneririm.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2016
    columbu bunu beğendi.
  13. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Bu kadar sporu bir arada götüremez , yakında sakatlanır veya hastalanmaya başlarsın , kick box başlangıç için iyi bence , sonra Muay Thai'ye geçersin ,
    fırsat bulursan ağırlık antremanı yaparsın , 1 - 2 yılda oldukça gelişirsin , hepsi bir arada olsun dersen hepsi çorba olur , birşey beceremezsin

Sayfayı Paylaş