Hangi Barfiks Çeşidi Hangi Bölgeye Etki Eder ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve veNo tarafından 11 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Arkadaşlar ben evime yeni barfiks barı aldım. Koridor arasına sıkıştırarak kullanıyorum. Barfiksinde çeşitleri var bunların hangisi hangi bölümü geliştirir ben bir tablo yapayım aşşağıya sizde kopyalıyın karşısına bölgesini yazın eğer bunu yaparasanız bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Saygılarımla

Geniş Tutuş Chin Up = Bölgesi ?
    Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Omuz Genişliğinde Chin Up = Bölgesi ? Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Dar Tutuş Chin Up = Bölgesi ? Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Geniş Tutuş Pull Up = Bölgesi ? Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Omuz Genişliğinde Pull Up = Bölgesi ? Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Dar Tutuş Pull Up = Bölgesi ? Örneğin (Omuz,Sırt vb)
    Chin Up'da avuç içi kendimize bakar, Pull Up'da avuç içi karşıya bakar bilginize.

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    Pull up ve Chin up arasında çok büyük farklılıklar yok. Tek farkı Chin Up ın pectoralis major ve bisepsteki etkisi daha fazla, gogus ve biseps e biraz daha fazla etki ediyor pull up a göre ancak pull up temelde daha üstün. Tutuşu genislettikce lat bölgesini daha iyi vurursun ki daha geniş kanatlar demek. Dar tutuşta ise orta sirt ve trapezler, onkol daha fazla etki altinda kalıyor.

3. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz anladım gibi şöyle anlatayım ben sırt ve omuz için nasıl barfiks çekeceğimi bilmiyorum. Omuz günüm ayrı Sırt günüm ayrı. Yani omuz gününde nasıl ? Sırt gününde nasıl barfiks çekeyim ? Örneğin; Sırt Gününde geniş tutuş pull up çek gibi falan yardımlarınızı bekliyorum. Son olarakda barfiksi kaç set çekeyim kaç tane çekeceğim ise bana göre birşey zaten onu söyleyemessiniz :) Neyse Saygılarımla Yardımlarınızı Bekliyorum.

4. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardım edecek yokmu ?

Sayfayı Paylaş