Hamlık Ağrısından Sonra Mekik Çekemiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lucifer Morningstar tarafından 28 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lucifer Morningstar

Lucifer Morningstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar bu hafta ilk kez salonda çalışmaya başladım ve tam bir haftayı doldurdum. Sorunum şu ki ilk gittiğim gün antrenörün verdiği programdaki 12x4 mekiği birazcık ıkınarak aman aman zorlanmadan yapabilmeme rağmen şu anda bir tane bile normal yapamıyorum. İlk günden sonra ağrıların hafiflemesi için 2 gün dinlenmiştim ve ondan sonra birer gün arayla gitmeye başladım ama mekik programında bir tane bile adam akıllı yapamıyorum karnım aşırı derecede ağrıyor. Diğer ağırlık makinelerinde bu kadar zorlanmıyorum ama sadece mekikte sıkıntı çıkıyor. Öneriniz nedir, mekik çekebilir miyim? Sizce bir şeyi yanlış mı yapıyorum eğer yapabileceğim bir şey yoksa mekiği nasıl halletmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Leg Raise mi yaptırıyorlar ? ben günde 30x2 yaptığım da iki gün boyunca ağrı yapıyor hareketleri dikkatli yapmak lazım ama ağrı yapıyorsa da o kas grubunun çalıştığını gösterir.:)

ve bu egzersizi 40x2 şeklinde çalışıyorum.

İkinci video da asıl amaç linea alba kaslarını değil rectus abdominis kasları çalıştırmak önemli
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2020 ---
    Karın egzersizlerinin en sonunda spor salonunda ya da evde de bir barla yapabilirsin.Bu egzersiz çok rahat ve kaslarının çalıştığını hissedeceksin (Videonun 7:09 süresinden itibaren anlatıyor).

Son düzenleme: 29 Ağustos 2020

Sayfayı Paylaş