Halsizlik,Bitkinlik

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Alfonso_ tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Merhaba Arkadaşlar;
    Yaşım 17 1.76 boyum var.8 aydır bu sporla ilgileniyorum.8 ayda bilinçsizce 42 kilo verdim 95 kilodan 52 kiloya kadar düştüm.Şuanki amacım ise kilo almak yani minimum yağlanarak kas kütlesi kazanmak 52 kiloya düştükten sonra sürekli bir halsizlik,bitkinlik,güçsüzlük hissediyordum.Düzenli beslenme ve antrenmanla 55.7 kiloya kadar çıkabildim şuan için ama bu halsizlik ve güçsüzlükten başım dertte resmen arkadaşlarımın arasında alay konusu oldum buda canımı çok sıkıyor.Gözle görülür bir gelişme kaydettim şuana kadar ama bu halsizlik bitkinlik benim canımı çok sıkıyor.İdmanlarda kendimi güçsüz hissediyorum istediğim kiloları kaldıramıyorum.Hertürlü önerilerinizi bekliyorum.

2. mavi düşler

mavi düşler Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba benimde 12 - 13 kilo civarı kilo kaybım oldu ve sonrasında halsizlik, birden bire ayağa kalkınca baş dönmesi ve Betin benzin atmış senin diye geçen bir döneme başladım. Hemen bi kan değerlerimi ölçtürdüm ve müthiş demir ve b12 eksikliğim olduğu çıktı ortaya sonrasında oma göre beslenme ile durum gayet iyi oldu:) yani bi doktora görünmen iyi olucaKtır. Sağlıcakla kalın

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğin kiloları kaldıramamak derken, ben de istediğim kiloları kaldıramıyorum. Öncemli olan kaldırabildiğin kadarını kaldırmak. Metabolizmanı haşat etmişsindir muhtemelen, bunun düzelmesi aylar sürebilir. fatsecret'tan günlük kalori alımını takip et, bir de mutfak tartısı edin ve yediklerini kaydederek ye. Günlük 80-100 gr sağlıklı yağın faydası olacaktır çünkü şu andaki halsizliğinin bir kısmı hormon üretimindeki düşmeye bağlı, bunun normale dönmesi için yağa ihtiyacın var. Fullbody çalış, squat, deadlift gibi temel egzersizleri eksik etme. Allpro uygundur: https://www.bodyforumtr.com/threads...ti-full-body-workout.87298/page-4#post-800101
    Bunu tavsiye etmemin sebebi ilerlemesinin yavaş olması, senin bu halsiz döneminde çok zorlamadan yavaş yavaş güçlendirir. Şu anda kaç kalori alıyorsun bilmiyorum ama tahminen günlük 2500 kaloriden başlaman uygun olur. Günlük 100 gr protein, 80 gr yağı minimum olarak belirle, bunlara ulaşıp kalan kalorileri rahat ettiğin şekilde doldur. Ayda 1-1.5 kilo alman uygun olacaktır. Bu yüzden 2 haftada bir aldığın kalori miktarını uygun olacak şekilde ayarla. Eğer 2 haftada 0.5-0.75 kgdan fazla alırsan 200 kalori düşür, bundan eksik alırsan 200 kalori yükselt. İlk 1-2 ay için ayda 2 kg'lık artış da kabul edilebilir, sonrasında biraz yavaşlaman gerekecek. Sabırlı ol. Kendini birkaç haftada yakmadın, düzelmen de birkaç haftadan uzun sürecektir. Vitamin hapı ve balık yağının faydası olabilir ama günlük beslenmende de meyveyi sebzeyi eksik etme.

derin_aker bunu beğendi.
  4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Teşekkür ederim önerilerin için :)

5. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende de var yediklerini saymazsan eğer düşük karbohidrat alıyorsun o yüzden oluyor. Karbohidrat arttırdım mı gözüm açılıyor farkı hemen hissediyorum :)

6. Wur-AT

Wur-AT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Halsizlik için doktor bana Apikobal yazmıştı işe yarıyor. (vitamin ilacı)

Sayfayı Paylaş