Halil Degirmenci - Yas= 17, kilo kategorisi -67.5 (fransa bölge sampiyonuyum)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve halil_37 tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Eco ne saçmalıyorsun farkında mısın?

Ahmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde videoyu izledikten sonra kafama birkaç soru takildi powerlifting olaylarini hiç bilmiyorum o yüzden soruyorum lisans vs. olayları vardir heralde

Powerliftingde cüsse-kilo olayı varmı yoksa 17 yaşlarında herkes girip yarışabiliyormu bu yarışmalara, halil arkadaşımız vücuduna göre gayet iyi ağırlık kaldırıyor, ama mesela forumda kenzo arkadaşımızda cüssesi baya iri olduğu için powerlifting yapmıyor olmasına rağmen 180-200kg kaldırdıgı videoları var.Yani o arkadaşımız istese girebilirmiydi bu yarışmalara ?

3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben steroid kullanmıştırı halile demedim phil healta dedim yanlış anlaşılmasın bende orda isim yazmayı unuttum steroidsiz o kadar büyüyebilirmi insan o kadar ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:25 ----------

fransa kısmından itibaren halil değirmenciye söyledim isimleri yazmamışım bundan yanlış anlaşılmıştır

4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Herkesten çok özür diliyorum ben olaya vg gözüyle baktım.. Büyük bi yanılgıya düştüm yukarıda da ec0'ya söylediğimin arkasındayım üslubu yanlış daha yapıcı olması gerekir.. Ama şöylede bir şey var ben powerlifting ten pek anlamam vg ile işim olduğu için o doğrultuda ilerlerim ama bildiğim powerliftingçilerin işi zaten patlayıcı güçle (şu zincir ve güç bandı çalışmaları fln ) ağır kilolar kaldırmak.. Yani biz gelişmek için ağır kaldırıyoruz onlar daha ağr kaldırmak için gelişiyor çok benziyor ama kesinlikle farklı şeyler..

Bu arada halil arkadaşımız şu an 19 yaşında ve bu yıl yeni konu açmış bastığı kilolar o imkanlara göre cidden düşük.. Yanlış anlaşılmasın ama özelliklede bench press 100kg dan fazla olması gerekirdi.. Anladığım kadarıyla bölge şampiyonu falan olmuş ve sponsor vs maddi problemi olduğunu zannetmiyorum..

Yukarıda dediğimin de arkasında olarak ec0'ya binevi hak veriyorum..

5. göktuğra

göktuğra Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    halil kardeşim yolun açık olsun çok çok daha iyi olucaksın 'muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut'

6. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    eco yok anlamıyorum hangi kafayla bu kadar boş konusabiliyorsun?

halil_37 bunu beğendi.
  7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    19 yaşında 100 kg bench hemde powerlifting ve maddi durumda sıkıntısı olmayan yardımcılarıda var 16 yaşındaki arkadaşımız salonda 100 kg ile çalışıyor 8 - 10 kere kaldırıyor bu 1 kere hemde o şartlarda bence ülkemizde onun yerine geçicek en az 2000 -3000 sporcu vardır o yaşıtta ve daha küçük çok daha iyi dereceler alır ama fransaya göre o ağırlıklar başarı olabilir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:09 ----------

boş konuşmuyorum 17 yaşında 85 kg 19 yaşında 100 kg bench yapıyor yani 2 senede 15 kg artırmış hemde powerlifting sence 19 yaş fransa gibi büyük şehirde maddi sıkıntısı olmayan her konuda ağırlık kaldırırken filan yardım alan biri bastığı kg ve 2 senedeki performansı çok mu siz yarışmaya girmiş diye büyültüyorsunuz acaba sizin salonda ondan iyi yokmuda böyle diyorsun

8. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43

ne demek eksiye mi gidiyo ben 21/04/92 dogumluyum
    17 yasimdaki konu ocak 2010 18 e yakinim

diger verdigin linkte 6 ay 2011 nerezsi eksiye gitmis ? saççma sapan yorum yapiyosunuz :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:05 ----------

ben çok basarilimiyim degilmiyim bilmiyorum, sizin o atletizimciler kaç senedir bu sporu yapiyorlar ? benim bu konu hortlamis basladiktan 4 ay sonraki yaptigi performanslar. su an tam 2 sene oldu ve squat 200, bench 145 deadlit 220. var sa 2 sene yapmis olan benim kilomda benim yasimda (yas 19) çiksin karsima hodri meydan :) inanmayanlara yakinda video eklerim 10. ayda yarismalar basliyor :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:08 ----------

bay eco, çok saçma sapan yorumlar yapmissiniz ben gormeyeli. yasiniz kaç kilonuz kaç kaç yildir yapiyounuz ve performanslariniz nelerdir siz bi atinda oyle bi karsilastirma yapalim. 1. bu benim basladiktan 4 ay sonraki videolarim. 4 ay için ben hiç de fena olmadigini dusunuyorum hala ve kendimle gurur duyuyorum. 6. ayin videolari var ? neden oralarda hiç yorum yok ta bu konuyu hortlatmissiniz ? orda squat 157.5 kg bench press 100, deadlift 195 kg yaptim. ve bu sene tam 2 yil oldu baslayali, sezon basi antrenmanlarda son performanslar squat 200, bench 145 deadlit 220. eminim benden kilaca agir olanlarin bile çogu yapamiyordur. bazilari fransadaki imkanlar vs vs demisler. ne gibi imkanlarimiz varmis ki fazladan ? odedigim bir salon parasi, ben simdidey kadar protein dahi almamis adamim. bu is için gerekli olan bir squat racki birde bench sehpasi, bunlarinda alasi var Türkiyemizde. sayin eci size soyluyorum lutfen squat benchj ve deadift videolari çekin de size de biz yorum yapalim. beni performanssiz gordugunuz gore squatta bi 300 felan basarsin heralde ? bench de de 200 diyorum deadlift desen zaten kolay bi 300 de ordan atarsiniz. bazi arkadaslar da beni bb ile karistirmislar, ben bb ci degilim. 2 sene bb yapan kdr vucudum yoktur belki ama eminim burda abuk subuk konuslanardan çok daha iyi bir vucuda sahibimdir. eger koyuyorlarsa birer foto ben de koyucam. sartlar esit olucak ama :) yeni konu açtigimda, yeni performanslara da bu kadar dil uzatacakmisiniz onu merak ediyorum. neyse çok konustum hadi iyi idmanlar herkeze.

Ahmed, judgementday ve omrbrk bunu beğendi.
  9. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Fransa da TURK bayragını dalgalandırcaksa hepımızın arkadasımızı desteklemesı ve bunu takdir etmesi lazım..

basarılarının devamını daha nice bırıncılıkler sampıyonluklar dilerim..

Turk bayragını dalgalandırmanı beklıyoruz Fransa sampıyonasında ıns bayragımızı acarsın...

halil_37 bunu beğendi.
  10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    6.ayın videolarını görmedim ayrıca 1.5 sene geçmişim var 58 kg 2 ay ara vermek zorunda kaldım salon kapanacağı için gene başladım salon açılınca 1 ay oldu ben squata örnek veriyim bizde öyle bar hazır tepede olup omuza yükleyemiyoruz öyle bir alet yok salonda bir çok alet eksik olduğu halde devam ediyoruz başka salon yok çünkü düzgün aşağıdan kavrayıp havaya kaldırcan arka omuza bırakcan yani vaya uzun iş yardımcımızda yok indirirken gene havaya kaldır filan squatı yani anlayacağın max zorlayamıyorum 15 te bırakıyom her seti ama pek ağrı olmuyor 60 kg de kaldırabilirsem bayramdan sonra 65 denicem öyle squatı örnekler atmaca değil gerçek bbci gibi vücudu hemen yapamazsın powerlifting sporcususun ayrıca daha fazla kg basman lazım 1 ayda en az 5- 10 kg attırman lazım squatta filan

11. alican476

alican476 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım en iyi yerlede seni görebiliriz.Yaşından dolayı gelecek için umut vadediyosun.Tebrikler

12. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    halil süpersin kardesim aynen dewam

13. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    şaka yapıo heralde kardesımız cokmu zor benchte bır kere 85 indir kaldır
    hıc agırlık calısması yapmadıgım halde başlarken 60KGLA BASLAMISTIM

14. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Hll halil kolun kaç santim bu şekil çalışmak iyi kas yapıyomu? İzole kol çalıştın mı? Bizimde salonda bi ragbici vardı 1ton deadlift yapıyo. Tiplere bak.

Son düzenleme: 7 Ekim 2011
  15. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler :) bu çok iyi bir haber kendimden utandım benden bir yaş büyüksün :D

16. Master32

Master32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende fransada yasiyorum kardes tek kelimeyle helal olsun sana allah yar ve yardimcin olsun.

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Ec0,

İzninizle sizi düzeltmeme izin veriniz. Herhangi bir powerlift sporcusu sizin mantığınızla giderse eğer, 12 ayda minimal 60 kg maksimal 120 kg arttırması lazım squatt'a.

Ortalama 20 yaşında olan herhangi birisi için tahmini 25 yaşına gelene kadar varsayımsal olarak düşünülmesi gereken ağırlık miktarı. 0'dan hesaplarsak (Hiç kg kaldıramayaraktan başladığını düşünüyoruz.)

İlk sene için Minimal 60 kg 5 sene için 300 kg demek.

İlk sene için Maksimal 120 kg 5 sene için 600 kg demek. Dünya Deadlift, Bench, ve Squat rekorları eminim bahsedilen maksimal değerler arasında değildir.

D.N= Değerli arkadaşımız Halil'i de başarılarının daimi ve sağlığı açısından iyi dilekler ile kutlamak isterim.

Saygılarımla,

18. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Halil kardeşim başarılarından ötürü seni tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.

Olumsuz yorumlara takılmamanı öneririm , sıfırdan başlayarak bölge şampiyonu olmak çok büyük bir başarıdır.

19. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    büyüklerde yarışmaya başlayınca da aynı başarıyı gösterip bizi gururlandırmanı isteriz.Kafama takılan bi soru var.Ne squatta ne deadliftte kemer takmıyorsun gibi görünüyor.Belki kemer siyah olduğu için fark edememiş olabilirim.Bi sebebi var mı

20. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    bu videolar ilk baslardaki videlolarim fazla agir olmadigindan dolayi antrenor kemer taktirmiyordu ama squatta 160 ve deadlifte 200 yapmaya baslayinca kemer takmaya basladim hafifi kilolarda kemer taakmadan çalismak karin kaslarini ve denge duzeyini daha da kuvvetlendirir kemer sadece % 90 in uzerinde agirliklarda takilmalidir saygilar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:33 ----------

destegin için tesekkur ederim, neden se bazi arkadaslar hep ilk basladigim zamandaki videolara yorum yapiyolar yeni, videolarda konusan kimse yok :) 4. ayda yeni yarisma var burda atip tutanlari yeni videolardada atip tutmalarini rica ediyorum tekrar tesekkurler anlayisli arkadaslar için...

pozitronn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş