Haksızlığa ugrayan bodybuilderler...

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Tuluğ hocaya haksızlık yapılmadı. Kendi açına adılmış bi başlık var forumda.
    Orda kendisi anlattı bir çok şeyi, orayı oku istersen.

2. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ben çoktandır içimde tuttuğum şeyleri bu başlık altında yazmaya karar verdim,flex wheeler, nasser,shawn ray,kevın levrone,bunlar bizim sempati duyduğumuz ve şampiyon olmasını istediğimiz vucutcular aslında,yani hakları yenmedi şanssızdılar diyelim dorian yates ,ronni daha iyiydi çünkü,neyse ben olayın bide farklı tarafına dikkatinizi çekmek istiyorum,yani SYNTHOLe, flex wheleer ın omuzlarında synthol olduğunu çoğu kişi bilirancak flex in kolunda yani biceps ve tricepsinde de synthol vardı zaten kolunda damar yok nerdeyse synthol yüzünden,nasser ın da omuzlarında ve birazda kolunda synthol vardı,bunlar bildiğimiz yerleri allah bilir başka yerlerinde de varmı yok mu,levrone ile de ilgili bazı iddialar var ama hadi onda synthol hiç yok diyelim biz,shawn ray boyu ve kütle eksiği yüzünden kaybediyo, gelelim hakemlere, hakenler tabiki bunları fark ediyo ve bu yüzden puan kırıyorlar bu isimlerinde birincilik alamamaları gayet normal ve yerinde bir karar,1999 mr olympia ya gidelim ronnie ve flex kafa kafaya gözüküyorlardı evet,zaten ronnie ucu ucuna kazandı,ben bütün mr olympiaya katılan herkeze saygı duyuyorum,yanlız eskiden daha çok saygı duyuyordum,şimdi ise bazılarına duyduğum saygı çok azaldı niyemi tabiki synthol yüzünden,ronnie parça parça ve dağ gibi kütleli kollarının üzerinde bahçe hortumu gibi damarlarıyla karşımızda dururken 1999 mr olympia da,flex çok düşük bir yağ oranında olmasına rağmen parçasız damarsız ama nasıl oluyorsa şippp şiş kollarla ve omuzlarla karşımızda,neyse ben lafı çok uztmak istemiyorum sabaha kadar yazarım yazsam...kısaca şunu söylemek istiyorum bir yandan da bu isimlere duyulan saygı ve bu isimlerin birer efsane olmalarından dolayı kimse bu isimlerin synthol kullandığını gündeme getirmiyor getiremiyor,belkide psikolojik bişeydir hayallerimizin kahramanlarına idollerimize toz kondurmak istemiyoruzdur..ama ben diyorum ki bu konu artık gündeme gelsin,biraz bilgi sahibi bir badici son derece düşük yağ oranında olup 60 cm kollu olan buna rağmen bu kolda neredeyse damar ve parçalanma olmayan birisini görse (yani bazı mr olympialar)allah allah bu işte bi terslik yok mu damarlar niye çıkmamış demesi gerek mez mi?bakın bunu art niyetle söylesin demiyorum,yani bu damarsızlık ve parçasızlık anormal bi durum,o yüzdende bir badycinin durup düşünmesi lazım en azından acaba demesi lazım,ancak nerdeyse hiç birimiz bunu yapmıyoruz,ben buna kızıyorum işte...
    gelelim tuluğ topaya, flex wheelerin bir eşide odur kollarında bariz synthol yada başka bişiyler (kendisi açıklasın tabi açıklayabilirse)var.tuluğ topanın resimlerine bakın,facedeki resimlerine de bakın,bicepsinde zaten bir çizik var.(gene kızmaya başladım tuluğ topanın bicepslerinin şekli anormal ve biçepsinde kolayca fark edilen bir yara izi olduğu halde kimsenin bu konudan bahsetmemesi beni kızdırıyor)eğer tuluğ topa aksini iddia ediyosa açıklasın o çiziğin(yda deliğin mi desem )nerden geldiğini...ben burdan herkeze syntholle ilgili videolar izlemesini tavsiye ediyorum synthollü kollun şeklini syntholü alınan kolda sonradan oluşan çiziği herkezin öğrenmesini istiyorum.
    gelelim jay cutlere onunda ne hikmetse kocaman bicepslerinde incecik damarlar var, az da olsa onda da var bişeyler
    gelelim ronniye, victor martineze, dorianna ve bunlar gibi olan diğerlerine
    bu isimler de bişey yok dağ gibidefinasyon parça ve damar var syntholün vae başka şeylerin zerresi yok asıl taktir edilmesi gereken bu adamlar,ronnie diyince hemen ay kocaman göbeği var hiç estetik değil diyenler var,ronnie en azından syntolle kollarını şişirmedi her bölgesi olabildiğince hacimli ve synthol kullananlarıda dize getirdi işte bu adamlara söylenmesi gereken şey gerçek kıral oldukları,flex wheelerin omuz ve kolları dışında hangi bölgeleri iddialı,ben söyleyim nerdeyse hiç bir bölgesi,ee zaten omuz ve kolları synthollü,burada ciddi bir sorun var,flex i flex yapan şey omuz ve kolları ama omuz ve kolları synthollü yani sahte,daha da başka bişey demiyorum...
    şimdi bana iki damar göremedin yok şöyle böyle diye bu efsanelere hakaret edemessin nerden biliyosun diyenlerde olacaktır elbet,,,, ben en azından sizleri düşünmeye teşvik ediyorum 60 cm lik yağsız bir kolda parça ve damar görememek bunu en azından sorgulamayı gerektirir,efsanelere olan saygınız sizi bundan alıkoymasın...
    ve son olarak synthol hakkında bilgi sahibi olun o zaman anlıycaksınız dediklerimi,syntollü kasın şekli nasıl olur syntolün etkisi nasıl olur vs...size tavsiyem dorianın ronnie nin kollarına bicepslerine bakın birde flexinkine cutlerinkine bakın dikkatlice,bi terslik olduğunu anlayacaksınız...

3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    öncelikle güzel yazınını zevkle okudum yazın için teşekkür ederim. yazına kevin levrone de syntol var diyorlar bölümüne katılmıyorum. kevin inanılmaz sağlıklı yaşam takıntısı olan ve bu alemdeki en temiz sporculardan biridir onda kesinlikle synthol yoktur. daha konunun yarısını okumamışken jay geldi aklıma ondada balon gibi kollarında 1 tane damar ve definasyon parçalanması yok. ayrıca tuluğ hocama türkiyede kimse toz kondurmuyor. bende kendisini çok severim bizzat tanışmışlıgım var isteyene fotoraflarıda gösterebilirim. fakat tulug hocamında omuzunda kollarında synthol herzaman vardı.

4. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    bende şöyle diyim sythnol varmı yokmu bilemem ama sağlık takıntısı var dediğin için sythnol denen yağ steroid den daha az zararlı bunu araştırabilirsin çünkü ciğerlere yada damara gitmiyor seans lar şeklinde enjekte olduğu yerde kalıyor örnek verecek olursa estetikle büyütülen göğüsler ayrıca tuluğ topa da sythnol olduğuna katılmıyorum yara izi sadece 1 kolunda var 2 kolunda yok damar açısındanda yakından görsen öğle demezdin bahçe hortumu gibi

5. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    @muratturan

Flex Wheelerin biceps ve tricepslerinde synthol yoktu rear deltlerinde vardı sadece..Flex gibi bir adam daha gelmedi o adam synthol güzeli değil bahsettiğin gibi

Benim için hala gelmiş geçmiş en iyi 3 vücutcudan birisidir..

Ayrıca bu adama parçasız diyen kişinin vücut geliştirme bilgisinden şüphe ederim..

Son düzenleme: 3 Eylül 2010
  6. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    flex te sanırım kullanmamış gibi duruyor.
    synthol bir insanda böyle duruyorsa herkes kullansın yaw.:))))

7. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    flex omuz biceps synthol dolu. bence berbat gözüküyor. nası güzel diyebiliyorsunuz.

8. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendimi biraz yanlış ifade ettim,parçasız derken aslında şunu söylüyorum kasın şekli,yani flexın definasyonuna bişey demiyorum,biceps barachi ve baachialis kası ayrı tamam parçalı eyvallah, ben bicepslerinin şeklinden bahsediyorum yus yuvarlak syntholden dolayı, birde ronniecolemana bakın köşeli ,bir çok vucutcuda köşelidir sadece synthol alanlarda yus yuvarlak olur,
    söylediklerimi kimse yanlış anlamaya ve saptırmaya çalışmasın, ben kimseye synthol güzeli demedim, flex vucudunu syntholle yaptıda demedim,bir miktar synthol var omuzlarında ve kollarında hepsi bu,ama ne kadar var onu bilmiyorum,zaten sorunda bu gerçekte kolları kaç cm...

synthol böyle güzel duruyosa iyiymiş diyen kardeşim: dediğim gibi flex bu kolların tamamını syntholle yaptı demiyorum bir miktar synthol var,örnek verecek olursak diyelim ki flexın zaten 52, 55 cm arası bir kolu var syntholle bunu 62,65 cm e çıkarmış,ondan böyle güzel duruyothums:
    sen kendi koluna vurdur 50 cm olsun bak bakalım güzel mi duracak
    söylenenleri anlamaya çalışın arkadaşlar, flexın kolundaki ana damarlar syntholyüzünden kılcal damar gibi kalmış...
    özetle flexın definasyonuna laf yok,ancak synthol yüzünden bicepsi top gibi yuvarlak ve damarsız. ayrıca flex poz verirken çok sıkamıyor bicepslerini dikkat ettiyseniz...
    ve flexle ilgili son olarak şunu söyleyim araştırmak isteyenler için,kendisi prof body building i bıraktı karate yapıyor ve baya hacim kaybetmiş durumda kollarındaki syntholse bariz fark ediliyor,ön kolları ip ince kalmış ama bicepsler şekilsiz ve şiş duruyor...flexın synthol kullanmadığını düşünenler şimdiki haline baksınlar hacim kaybettiği için synthol bariz ortaya çıkmış

emregunes bunu beğendi.
  9. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Elinde varsa resim link falan paylaşabilir misin burdan ?
    Son haline bi de biz bakalım.

10. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bunlarda bahsettiğim son halleri, bunlara bakıpta syntholsüz demek hakikaten synthol hakkında hiç birşey bilmemektir, kırmızı t shortlü resmine bakın kol tshorte sğmıyor ancak ön kollar ince,
    birde şunu söyleyim synthol hakkında, synthol kullananlarda kol ileriye doğru büyüyür yani yandan bakıldığında daha kalın önden bakıldığında ince durur.her synthol kullananda olduğu gibi flextede bu durumu gözlemleye biliyoruz....

Ekli Dosyalar:

Berkthagar, doqukaaN ve emregunes bunu beğendi.
  11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sağolsun flex efsanesini kendi elleriyle bitirdi... bi de o dövmeleri bi daha yarısmalara dönmemek için yaptırdığını söylemişti ama figür olarak çok kötü bi seçim olmuş...

12. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Flex'in kolları musabık zamanında 55cm di ne 65cm'i öyle kol mu var ? Herkesin genetiği farklıdır bazılarının kasları yuvarlaktır bazılarının daha sivri..Adamın şuanki halinden bahsediyorsun kaç yaşına gelmiş artık para kazanmak için EFX için takılıyor vs...Eğer kolları synthollü olsaydı asla Mr.Olympia'da hep İlk 3'e giremezdi böyle ki bilmiyorum yarışmalarını hiç izledin mi gayet syntholsüzdü bicepsleri tricepsleri ama arka omuzları synthollü..

Ayrıca syntholü yarışayı bıraktıktan sonra vurduysa ne diyeceksin bu duruma ? Adam vücudunun küçüldüğünü gördüğü için synthol kullandıysa ?Hala diyorsunki yarışmadan kalan synthol..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:53 ----------

Şunu belirtiyimki profesyonel vücutcular sytnhol değil daha çok esciline adlı maddeyi kullanıyorlardı..Synthol'den farklı olarak su bazlı bir ürün esciline..Marcus Ruhl,Kevin Levrone,Flex ve bir sürü vücutcu kullanmış ve hala kullanmakta o yüzden normal şeyler bunlar..

Son düzenleme: 4 Eylül 2010
  13. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlamışsın ben yarışmadan kalan synthol diye bişey yazmadım...
    eskidende syntollüydü şimdide synthollü, sadece şimdi hacim kaybettiği için synthollü olduğu bariz belli oluyor...

cm olayınıda yanlış anlamışsın ben misal vermiştim misal olduğunuda belirtmiştim halbuki, ön yargılı olmadan okusan yanlış anlamazdın, yanlız şu var nerdeyse en hacimli kol flexte 55 komik olmuş, çünkü flexin röportajları var küçüldükten sonra 50 ,52 arası geldiğini söylüyor,ve marcus rühl ün kolu bir çok kaynakta 61 cm ( bu misal değil gerçek) flex ınki daha büyük gözüküyo marcustan, bence 65 hiçte fena bi misal değilmiş bu bilgiler ışığındathums:

ha bide aklıma gelmişken şunu ekleyim o dövmeler kaslarının şekilsizliği belli olmasın diye...
    bazıları flexı sevmediğimi düşünürlerse üzülürüm çünkü yanlış anlaşılmaya müsayit bir durumdayım,flexı severim ama ben eğri oturup doğru konuşmayı flexten daha çok severim

ha bide şunuda söyleyim omuzlarında synthol vardı diye kendin diyorsun,sonrada bana kalkmış kollarında synthol olsa ilk üçe giremezdi diyorsun,omuzda olunca ilk üçe giriliyo kolda da olunca kurtarmıyo mu,yeni öğrendim olympiada hem kolda hem omuzda synthol olunca ilk üçe girilemez diye bir kural olduğunu...

Son düzenleme: 4 Eylül 2010
  14. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Flex Wheeler yarışma dönemindeki kol ölçüsü 22"'ti yani buda matematik ile 55.88 cm eder..Şuan aklına gelecek çoğu vücutcu esikclean kullanıyordu hala kullanıyorlar ama bu 3-5 cm civarında hacim vericek şekilde değil sadece geri kalan kasları kapatmak için..Bir şeyi hala anlamıyorsun musabık sporcularda böyle bir şişirme durumunda dediğin gibi kullanırlarsa yarışmada iyi puan alamazlar senin mantığına göre greg valentino 73 cm kolla juriden çok iyi puan alması gerekir..

Kolların büyük küçük görünmesinin sebebi bicepslerin uzunluğu kısalığı peak ile alakalı birde triceps ile alakalı..Dövmelerin nasıl neden yaptığını bilmiyorum eğer sen biliyorsan kendisine sorduysan röportajın vs varsa yaz bilelim..

Dexter Jackson'da kalflarında esikclean kullanıyor..Kevin Levrone'da kullanıyordu özellikle omuzlarında..

Ayrıca öyle bir yazıyorsunki Flex Wheeler sanki sadece şişme balon..hala her vücutcunun bakıp hayran olduğu o simetriye imrendiği bir vücut..şuanda konuşuluyor 20 yıl sonrada konuşulacak 50 yıl sonrada konuşulacak bir vücutcu..

Hala ayırt edemiyorsun eksik bölgede esikclean kullanılıyor ama bu kas grupları arka omuz,kalf ve yan omuzlarda çünkü triceps biceps gibi kaslarda sırıtır anlaşılır ve puanlama puan kaybettirir..Flex'in şuan kullanıp kullanmadığını konuşmuyorum ben musabık halinden konuşuyorum..

15. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Eskiden mi kullanmış şimdi kullanmış bilinmez, ama göz var nizam var.
    O resimler de adamın kollarında synthol olmadığını inkar eden varsa gitsin bi doktora gözlük alsın.

Ayrıca adam müsabıklığı bıraktıkdan sonra neden böle bişey yapsın ki ?
    Bu da çok saçma bi tez bence.

16. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    cusco ben demişim dam üstünde saksağan sen demişsin vur beline kazmayı

benim yazdıklarıma cevap olacak, yazdıklarımla tamamen alakasız şeyler yazmışsın

çok uzatmayalım istersen

17. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Neyse uzatmıyorum sen haklısın tamam..

Ektomorf yapıdaki bir insanda mgf ve pgf2a ile biceps ve tricepslerin öyle durması normal bence böyle durması için synthole gerek yok..

Gördüğün gibi arka omuzlarında bariz belli oluyor olduğu..

18. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    1.fotoğraf bomba olmuş natural freak ve o kollar

Sayfayı Paylaş