Haksızlığa ugrayan bodybuilderler...

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve ARNOLDschwarzeneggeR tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    hepimizin bildigi gibi bb de yüzme & koşu vsvs.. gibi 1. olmak pekte bize bağlı deyil bu yüzdende zaman içinde cok haksızlıklar oluyor. İşte en haksızlığa ugrayan bodybuilderler.. 1 Kevin Levrone 2. Neasser El sonbaty 3. Flex Wheeler 4. Serge Nubret 5. Victor Martinez 6. Markus Rülh şuan aklıma gelen bunlar hepsine cok yazık oldu coguda bu haksızlıklardan dolayı sporu bıraktı (victor hariç umarım kazanır)

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şahsen güncel mr.o.larda haksızlık olduğunu zannetmiyorum..
    2.olmak herzaman haksızlığa uğramak olmayabiliyor..
    jay cutler ile peşinden gelenleri kıyaslamam bile..yada zamanında ronnie.yi..en iyiydi ve 1.ydi..

3. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Haksızlığı uğrayan bir ton adam var ama hiçbirisi Mike Mentzer gibi haksılığa uğramamıştır heralde.

4. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    ençok neasser el sonbaty ve kevin levrone a cok haksız davranıldı

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
  6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Flex'in son sayısı (aboneliğimin son sayısı :( ) bu ay gelmiş geçmiş en iyi bodycileri sıralamış..tabiki en başta Arnold var onu anlarım adam bodye bakışı değiştiridi belkide ama lee haney'in ikinci oluşuna anlam veremedim..
    ben lee'yide çok beğenmem..ve ters haksızlık yapıldı diyorum..

7. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    lee hany cok mükemmeldir bence inanılmaz kanatları göğüsleri var karın kasları cok iyi ama hiç göbek yok hatta en göbeksiz bodybuilder olabilir ince beli var ve dünyanın ençok ödül alan bodybuilderi 2. sıra ona yakışıyor. arnoldu neden 1. yaparlar anlam veremiyorum hiç bacakları yok karın kası yok bende buna bi anlam veremiyorum herkez arnold arnold diyor ama onla aynı zamanda olan ve ondan (bence) katkat iyi olan serge nubret hiç biliniyor.

ASLAN05 bunu beğendi.
  8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında bu sıralamayı yeni bir başlıkta yayınladım..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=13430
    okur anketleri olduğu için orda da dediğim gibi kas yapısı kadar diğer konularda önemli(tanınmışlık,örnek olma vs)..bence arnold vg.tarihinin en önemli bodycisi..
    buarada nickine ihanet ediyorsun :)

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    evet biraz öyle oldu :) arnoldu cok severim ama nedense cok sönük gibi geliyor.

10. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    bakınız en büyük haksızlğa 1995 mr olympiada Neasser El sonbaty 2. oldu bu vücutla [​IMG][/URL][/IMG]

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    1995'te 3. oldu, 1997'de 2. oldu, ama daha önce de dedim, Nasser'in önden görüntüsü ile sırt görüntüleri iki ayrı dünya gibidir, ve sırtının Dorian Yates ile kıyaslanması ayrı bir talihsizlik, sırf sırt değil, arka bacak definisyonu ve kalça taraklanması da Nasser'da hiçbir zaman yeterli olmadı, tabii buna karşı Dorian'ın kalın beli, ileri çıkık karnı, kopuk bicepleri öne sürülebilir :D
    Gene hatırlasanız Olympia'da geleneksel olarak sırta çok büyük önem verildiğini belirtmiştim, hiçbir Mr. Olympia yok ki sırtı çok müthiş olmasın, Larry Scott'ın aşırı iyi değildi ama genede iyiydi, Chris Dickerson' da sırtıyla tanınmaz ama kaliteli bir sırtı vardı, diğerlerinin ise sırtı harika, mesela Jay Cutler öldü öldü dirildi, sırtını geliştirdi, ondan sonra Mr. Olympia olabildi.
    Samir Bannout, Arnold, Sergio, Lee Haney, Coleman bu adamların sırtını anlatmama gerek yok zaten.
    Demek ki Nasser'i Olympia yaparak muhteşem sırt geleneğini bozmak istemediler ;)

Birde Arnold sönük kalıyor demişsin, anlamadım ne demek istediğini.
    Neresi sönük yahu, karın kasları en iyi yeri olmasa bile karnı rezalet falan değil, sadece 4 pack çıkıyor, belinin inceliği, karnının öne doğru aşırı dar olması (anti göbek dediğim olay) karın kuşağını bence harika kılıyor, bacakları ise bence kesinlikle ince değil, 1980 olympia'da en iyi halinden çok uzak, o zamanı düşünme.
    Arnold resimlerine bir bak Tanrı aşkına, bacakları için "güzel" tanımı yapılabilecek ender vücutçulardan Arnold, varsın dana bacağı gibi olmasın, hem şimdi hangi vücutçuda var Arnold'daki derin oyuklar?!

Son düzenleme: 12 Mayıs 2008
  12. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    arnoldaki farka bi bakarmısınız [​IMG][/URL][/IMG]

13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    sönük derken bunu kastetmiştim bulk dönemlerinde normal bi adama benziyo sanki eriyo[​IMG][/URL][/IMG]

14. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    şu haksızlığa bakarmısınız bu adam hiçbirzaman mr.olympia olamadı ama arnold oldu [​IMG] 6 kere mr.world oldu yazık

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sabit pozlarla şampiyon olunsaydı, Paul Dillett'te on kere Mr. Olympia olurdu, tek tek resimlere aldanma.
    Mike Mentzer'ın öyle güzel göğüs pozları var ki sanırsın adamın göğüsleri canavar, ama alakası yok.
    Serge Nubret'i severim, süper vücutçu, ama bacakları çok çok eksikti, Arnold'ın bacağı zayıf diyenler Nubret'in bacaklarını hiç kaale bile almazlar.
    Ben IFBB'deki tüm kararlar doğrudur demiyorum ama Arnold gerçekten müthiş bir yarışmacıydı, 1975 Mr. Olympia'da bence Serge'den iyi.
    1973'te zaten çok daha iyiydi. Başka da yarışmadılar karşılıklı olarak benim bildiğim.

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  16. metinmetin71

metinmetin71 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Emlak ve inşaat işiyle uğraşıyorum.
    Yer:
    istanbul ümraniye
    Filmlerden yola çıkarsak..

Haksızlık yapılan sporcular olması doğru ama genel anlamda bu kişilerin sadece fizik değil sosyal yönlerinede bakmak lazım.Türkiye gibi ülkelerde uzakdoğu sporlarını sevdiren filmlerden sonra ilk kan ve komanda gibi filmlerle ağırlık çalışmaya başlayan bir grup da doğdu.Stallone nin body çalışmadan önceki bir filmini görmüştüm birde ilk kandaki halini.Arnold filmlerde yaratık gibi değildi mesala iri ve güçlü bir adam ve en önemli özelliği fit olması.Body ci hantaldır çirkindir gibi mitleride yıktı.Sonuçta Arnold bileğinin hakkıyla 1. sırada olmayı bin kere hakediyor.bahsi geçen bazı sporcuların ise mutlaka eksik bir yanı mutlaka var.Arnoldun hayatını okuyanlar da bilir.Kendi vücudundaki eksikleri bilen ve tamamlamaya çalışan bir sporcu.Kalfları eksik olduğunda bicepsleriyle geçtiği yarışmalar var ve sonrakine nasıl olsa biceps yetiyor düşüncesi yerine kalf konusunda da ekol olacak çalışmalarıyla ünlü.İdolumüz Arnold.:confused:

17. metinmetin71

metinmetin71 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Emlak ve inşaat işiyle uğraşıyorum.
    Yer:
    istanbul ümraniye
    Örnek

Stallone örneği sadece gelişmiş vucütlar için örnek verildi.Konusu geçen sporcularla bir alakası yok.

18. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    72 de de yarışmışlardı sergio arnold frank franco serge bakarmısınız tüm efsaneler ordaydı. hatta serge mükemmel aksansız bir ingilizce konuşuyorki inanamassınız :)

19. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    1982 mr olympia cris dickerson olunca frank zane cok sinirlenmişti ödülü joe weiderin elinden cok hızlı bi şekilde cekip gitti joe şaşırdı :)

20. burberry

burberry Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    frankfurt
    tulug topa :( ...

Sayfayı Paylaş