Haftanın 7günden oluşmasının getirdigi sıkıntı

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Mert Taştekin tarafından 4 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mert Taştekin

Mert Taştekin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar;
    Sporda 5.ayım ve bu aralar bir problem hakkında kafayı yemek üzereyim. Şuan için kullandıgım antrenman programında günde 3bölge giriyorum.Büyük kas grupları için 5 kucuk kas grupları içinse 4 hareket olarak belirlemiştim ve her hareket 3set 10tekrar gibi gidiyordu(drop super bırlesık setler o gunku motivasyonuma gore degısıyor) Şu sekılde açıklanabilir;
    Pazartesi : Bacak - Abs
    Salı : OFF
    Çarsamba : Gogus Önkol- Abs
    Persembe : Omuz Sırt Arka Kol
    Cuma : OFF
    Cumartesi : Gogus Önkol Abs
    Pazar: Omuz Sırt Arka Kol Burada salı gunu off vermektekı amacım cumartesı pazar pazartesi 3lüsünden sonra dınlenme vermektı.
    Arkadaşlar bu programda agırlık çalışmalarım 1.15-20dk da bitiyor gögüs gunu daha erken bıtıyor.Lakın ben omuz gununde oyle bır enerjı harcıyorumkı 10dklık ınterval cardıo bıle yapacak enerjı kalmıyor.Bende yeni bir antrenman programı hazırlayayım yaz sonuna kadar yag oranımı dusureyım bırazcık dedım.Birde büyük kas gruplarını ayrıntılı ıncelemek ıstedım.Yeni programım aşagıdakı gibidir;
    DAY 1: Gogus Önkol Abs (Cardıo) Day 2: Sırt Arka Kol(Cardıo) Day 3: Omuz Bacak Abs(Bacak gununde cardıo yok)
    1-)Şimdi arkadaşlar ben haftada 2gun dınlenme verıyordum bu 1 e dusecek overtreaınıng olma ıhtımalım var mı?
    2-)Karın kasları kucuk kas grupları oldugu ıcın toparlanma surelerı kısa olurmus.Bende haftada 3gun yapmayı planlıyorum.Karın kası çalışmalarımdakı görüşleriniz nelerdir?
    3-)Benım asıl problemım cardıodur arkdaslar. Buyuk kas grupları ıcın 6 kucuk kas grupları ıcınde 4hareketım var.Her hareket standart hipertrofi için 3setli yani antrenman toplamında 30set yapar günlük. Sizce tahmınlerınıze gore antrenmandan sonra 20-30dklık HIIT cardıoluk enerjı kalır mı bu antrenmanda?
    4-) Agırlık çalışmalarından sonra kardıo sırasında siz nasıl durumda oluyorsunuz.Ben ölüp ölüp diriliyorum bu normal midir?
    5-)Bacak gununde cardıo yok.Onu acıklamak gerekırse bacak gununden sonra 2gun yuruyemıyorum ben.Sizde oluyor mu bu ?
    6-) Saunaya hala gitmedim :) Faydasını gören var mı? :D

Sayfayı Paylaş