Haftalık çalışma programı (Yeni başladım)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve brobro1312 tarafından 7 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. brobro1312

brobro1312 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Ben bu yaz boş durmayıp vücudumu şekillendirmek istiyorum. 1 aydır yaptığım program şu:
    - 3 KGyi 70 - 80 kez kaldiriyorum (Kol)
    - 3 KGyi 20 - 30 kez havaya kaldiriyorum (Omuz)
    - 3 KGyi her iki elimi belimin yaninda tutarak boynumu yukari aşağı yapiyorum (Trapez)
    - 3 KGyi düz zeminde yatarak yukari kaldiriyorum (Göğüs)
    - 10 - 15 barfiks
    Ayrıca resimdeki hareketleri de 2şer kez yapıyorum.

Bu programi haftanin her günü yapiyorum fakat bir verimini göremedim. Ayrıca karın kaslarımın daha çok cıkması için karın yağlarimi da eriticek ve üst vücudumu şekillendircek bir program yazarsaniz sevinirim. Omuzlarim geniş değil ozellikle omuzlarimin genislemesini ve trapezlerimin gelismesini istiyorum. 10 KG ye kadar çıkarılabilen 2 tane dumbellim var. Boyum 1.78 Kilom 65 Yaş 16.
    Teşekkürler.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yeni olduğun için maalesef yaptığın çok fazla hata var.mesela her gün antrenman yapmak iyi degildir aralara dinlenme günü koyarak kaslarının dinlenmesine izin vermelisin.haftada 3 veya 4 gün yeticektir.70 80 kere kaldırmak da bir hatadır daha ağır dumbell alarak 3 set 10 tekrar tarzında antrenman yapmaya başla.Büyük kas gruplarına en az 3 hareket ekle bunlar göğüs sırt ve bacaktir.kucuk kas gruplarina 2 veya 3 hareket yeterli olucaktır.Yağ yakmak için hiit kardio öneririm araştırıp haftada 1 2 kez yapabilirsin.Program sitede yeni başlayanlar yerinde olması lazım gayet güzel bi program onu öneririm .
    Ama herseyden önce forumda beslenme konusunda özellikle çok fazla arastirma yapmanı öneririm.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. brobro1312

brobro1312 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sayfayı Paylaş